Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 7.jūnija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Lielvārdes jaunie Austrumu cīņu meistari ne vien saņēma apsveikumus, bet arī nodemonstrēja klātesošajiem savu prasmi.

 

Lielvārdieši sveic savus sporta laureātus

Ritvars Raits

Visi seši Lielvārdes sporta skolas absolventi dāvanās saņēma ceļasomas.

Pēc divu gadu pārtraukuma Lielvārdē atkal notika novada sporta laureātu godināšanas pasākums. Lai arī lielvārdiešu sporta veids numur 1 ir florbols, «Sporta laureātā» pienācīgs gods un uzmanība tika veltīti arī citām novadā iecienītām sportiskajām aktivitātēm – tehniskajiem sporta veidiem, dambretei, taekvondo un, protams, vieglatlētikai.

 

NVA – palīgs gan darba meklētājiem, gan darba devējiem

Dzintra Dzene

NVA direktores stāstītajā ar interesi klausījās gan pašvaldību darbinieki, gan arī uzņēmumu pārstāvji.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica 2. jūnijā, lai runātu par pašreizējo situāciju bezdarba jomā un tuvākajā laikā plānotajiem pasākumiem nodarbinātības veicināšanā, Ogres filiāles telpās uz konstruktīvu diskusiju aicināja ciešākos NVA sadarbības partnerus – pašvaldības un lielākos vietējos darba devējus.

 

Apmeklētāju iekļūšana Ogres kapos nav apgrūtināta

Ritvars Raits

Ogres kapsētas pārvaldniece Biruta saskarsmē ar apmeklētājiem ir ļoti pretimnākoša.

Uz «OVV» piezvanīja 1. grupas invalīde Anna Trupa. Viņa raizējās par apgrūtinātu iekļūšanu Ogres kapu teritorijā, ja apmeklētājs turp dodas invalīdu ratiņos. Noskaidrojām, ka kapsētas administrācija ir ļoti pretimnākoša, tāpēc invalīdiem un ļoti veciem cilvēkiem netiek liegts teritorijā iebraukt ar automašīnu, ja ir tāda nepieciešamība.

 

Ikšķile – kolekcionāru Meka

Ilmārs Rusāns

Ceļotāju jeb jūrnieku senlietas.

Divreiz gadā Ikšķile kļūst par Latvijas kolekcionāru Meku. Šī gada pirmais dižsaiets notika pagājušajā svētdienā, kad Ikšķilē, Peldu ielā 1, ar savām kolekciju lietām mainījās, pirka, pārdeva un kontaktus dibināja vairāki simti kolekcionāru un interesentu.

 

«Zied zeme» projekti iesniedzami no 22.jūnija līdz 22.jūlijam

Uldis Prancāns

Nūjotāju priekšgalā ZZ izpilddirektore Linda Krūmiņa un Ķeipenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Sirsonis.

Publisko un privāto partnerattiecību (PPP) biedrība «Zied zeme» pulcēja savus biedrus, sadarbības partnerus, atbalstītājus, labvēļus un citus interesentus, lai darbīgi saviesīgā gaisotnē informētu par iespēto un šā brīža aktualitātēm.

 

Uzsāk veloceliņa izbūvi, kas savienos Ogri un Ikšķili

Dzintra Dzene

Jau pavisam drīz topošo veloceliņu klās asfalts, un divritenis, pārvarot šo posmu, vairs nebūs jāstumj pie rokas.

«Braucot no Ikšķiles, esmu ievērojis, ka pie Ogres robežas gar Daugavu notiek būvniecības darbi. Kas tur top?», jautā ikšķilietis Jānis. Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egils Helmanis skaidro, ka minētajā posmā patiesi notiek aktīva darbība – tur top veloceliņa posms, kas ļaus riteņbraucējiem netraucēti mērot ceļu no Ogres uz Ikšķili un otrādi.

 

Ogres skolēni gūst starptautisku pieredzi Zviedrijā

Dzintra Dzene

Ogres 1.vidusskolas audzēkņi Stokholmā prezentē izstādi par sportu savā pilsētā.

Divus gadus Ogres 1.vidusskolas audzēkņiem un pedagogiem bija nenovērtējama iespēja piedalīties mūžizglītības programmas «Comenius» projektā «Eiropas mācība Eiropas skolās», kas katru gadu noslēdzas ar «Eiropas nedēļu» kādā no projektā iesaistītajām valstīm. Pērn Ogres skolēnu un skolotāju grupa viesojās Francijā, šogad – Zviedrijā.

 

Sirds mūzika ceriņos

Velta Pētersone, Ogrē

Selekcionāra Pētera Upīša iedibinātajā ceriņu valstībā.

Koku pazarēs pogo lakstīgalas, visa Latvija slīgst ceriņu ziedu kupenās, ikvienam gribas doties baudīt dabas atmodu. Lielvārdes pensionāru biedrība ir ļoti aktīva un darbīga. Šī pavasara izbraukums 28. maijā veda uz Zemgali, kura izsenis tiek dēvēta par Latvijas maizes klēti un mūsu dižo valstsvīru – Jāņa Čakstes, Gunāra Zemgala, Alberta Kvieša, Kārļa Ulmaņa dzimtajām vietām.

 

Ogres Basketbola skolā viesojas groza bumbas meistari

Ritvars Raits

Meiteņu treniņā, kuru vadīja divas pieaugušās basketbolistes, bija daudz smieklu un pozitīvu emociju.

1. un 2. jūnijā Ogres Basketbola skolā notika īpaši treniņi. Pirmajā no šīm dienām nodarbības puišiem vadīja Latvijas izlases spēlētāji Rinalds Sirsniņš, Ivars Timermanis un Sandis Buškevičs, bet otrajā dienā meitenēm basketbola pamatus pasniedza Kristiāna Štauere un Ance Celmiņa.

 

«OSC-Fortūnai» otrais neizšķirts, «Ogres SC/FK 33» – sestais zaudējums

Ritvars Raits

FK «Valka» vārtsargs kārtējo reizi manīgāks par «OSC-Fortūna» uzbrucēju.

Pagājušās nedēļas nogalē savas kārtējās spēles aizvadīja abas labākās Ogres futbola komandas. «OSC-Fortūna» Latvijas čempionāta Vidzemes reģiona 2. līgā cīnījās neizšķirti ar FK «Valka» (1:1), bet «Ogres SC/FK 33» Latvijas čempionāta 1. līgā piedzīvoja zaudējumu Valmierā – 0:2.

 

Radoši un atvērti

Dzintra Mozule

Saņemu neparastu ielūgumu. Uz sava nama iesvētībām aicina pērn no Amerikas Dzimtenē pārbraukusī un mājvietu Ogrē radusī Paulīne Zalāne-Vallena. Vietējā ceptuvē «Imanta» lūkoju sātīgu rudzu maizes klaipu ar speķa aizdaru viducī. Mūspuses zemnieku saimniecībā «Zarumi» izvēlos linu dvieli ar latviski siltu izšuvumu.

 

Paldies Ogres policijai par godprātīgu darbu

Pārsla Sniedziņa

«Par Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa darbiniekiem varu teikt tikai labus vārdus,» saka ogrēniete Irina Dišlere, kurai gada laikā, grūtā brīdī divreiz saskaroties ar Ogres policistiem, ir bijusi tikai tā pozitīvākā pieredze. Pirmajā reizē likumsargi operatīvi atklāja zādzību no dzīvokļa, bet šoreiz – palīdzēja atgūt meitai nozagto tālruni.

 

Tīnūžos deg mežs, kavēta vilcienu satiksme

Ritvars Raits

6. jūnija pusdienlaikā Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki saņēma izsaukumu uz meža ugunsgrēku Tīnūžu pagasta teritorijā. Tā kā ugunsnelaime bija izcēlusies dzelzceļa līnijas tuvumā, kur nav iespējams piekļūt ar autotransportu, dzēšanas darbos tika iesaistīts VAS «Latvijas Dzelzceļš» ugunsdzēsības vilciens.

 

Iespējams, veic nelikumīgu būvniecību

No kādas biedrības saņemta informācija, ka, iespējams, kādas SIA pārstāvji Lauberē veikuši nelikumīgu būvniecību.

 

Ceļā uz naktsklubu sabojā atkritumu urnu

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki aizvadītās nedēļas nogalē saistībā ar alkoholisko dzērienu lietošanu 12 personām sastādījuši administratīvā pārkāpuma protokolus, kas liecina par tendenci pieaugt reibumā izdarīto pārkāpumu skaitam.

 

Valstij piederošo nekustamo īpašumu Ķegumā nodos pašvaldībai

2. jūnijā Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais rīkojuma projekts «Par valsts nekustamā īpašuma Ķeguma prospektā 5, Ķegumā, Ķeguma novadā, nodošanu Ķeguma novada pašvaldības īpašumā», informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrības informēšanas nodaļā.

 

Trīs labākās teikas par Ikšķili un Ogri sacer ikšķilieši

Pašvaldības aģentūras «Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra» («OITAA») rīkotajam teiku un zīmējumu konkursam pavisam iesniegtas 23 teikas un viens zīmējums, informē www.latvijascentrs.lv.

 

Ka tikai siers mutē!

Valija Jonele

Bērnībā labprāt klausījāmies pasaku par lapsu, vārnu un sieru. Atcerēsimies, ar ko beidzās vārnai lapsas saldie meli!

 

Tautas pacietības mērs ir pilns!

Vilis Vucāns, Lielvārdē

Ļoti priecē drosmīgais Zatlera aicinājums – atlaist nelietīgo Saeimu! Labāk vēlu kā nekad!

 

Kaspars Rudlaps – labākais jaunais tiesnesis

Latvijas Basketbola savienības Jaunatnes komisija un Swedbank Latvijas Jaunatnes basketbola līga par profesionālo izaugsmi un godprātīgu attieksmi pret darbu apbalvos divus jaunos tiesnešus. Viens no viņiem ir Ogres Basketbola skolas audzēknis Kaspars Rudlaps.

 

Lēdmanes kausu novusā izcīna Rīgas satiksme

29. maijā Lēdmanes sporta hallē risinājās Lēdmanes kausa izcīņas sacensības kungu komandām.

 

Kasparam Bērziņam zelts, Artūram Bērziņam sudrabs

27. maijā septītajā finālspēlē tika noskaidroti Latvijas Basketbola līgas 1. divīzijas uzvarētāji – «VEF Rīga» basketbolisti, starp kuriem arī ogrēnietis Kaspars Bērziņš. Rīdzinieki ar 87:82 pieveica lielvārdieša Artūra Bērziņa pārstāvēto BK «Ventspils».

 

Ja vasaras brīvlaikā bērnam rodas trauma

Egita Pole, Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja

Vasara bērniem ir ne vien aktīvās atpūtas, bet arī traumu laiks. Šajā rakstā par to, kā iztaujāt bērnu un uzzināt, kas viņam noticis, ja negadījuma brīdī pieaugušais nav bijis klāt.

 

Kā novērst traumu rašanos?

  • Iegādājoties velosipēdu, skrituļslidas vai skrituļdēli, nodrošiniet bērnu arī ar ķiveri, ceļu un roku aizsargiem un pārliecinieties, ka tie atbilst drošības standartiem.

Kā rīkoties negaisa laikā

Viktorija Šembele, VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

Vasaras mēnešos bieži tiek novērots zibens, kas nav tikai skaista dabas parādība, bet var nopietni apdraudēt dzīvību un veselību.

 

Zaķis «kažokā»

Olga Saulīte, Ogrē

2 lieli šampinjoni vai citas sēnes, 1 sīpols, 400 g kotlešu mīklas, mazliet siera, kārtainā mīkla, ola, sviests cepšanai.