Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 7.septembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

 

Notikusi Ogres novada balvu izcīņa skriešanā

Ritvars Raits

Madlienas vidusskolas skrējēju komanda un viņu treneris J.Liepa (pirmais no kreisās) ar izcīnīto kausu un balvām

4. septembrī jau otro reizi norisinājās atdzimušās Ogres novada balvu izcīņas sacensības garo distanču skriešanā.

 

«Ogrēnietim» Polijā pēdas kut…

Jānis Rijnieks

«Ogrēnietis» 10.Starptautiskajā folkloras festivālā Polijā.

Kad amatiermākslas kolektīvs sasniedz vērā ņemamu māksliniecisko līmeni, kad savā pilsētā, novadā un pat valstī šis līmenis ir labi novērtēts gan skatēs, gan atklātos koncertos, jautājums – kā tālāk, ko tālāk?

 

Mums pavasaris galvā mēdz būt arī ziemā

Regīna Jostiņa, dejotāja no pašas pirmās dienas, nu jau ar astoņu gadu stāžu

Ogres līnijdejotājas Saulkrastu jūrmalā ar deju sagaida saulrietu.

Ogres Kultūras centrā jauno sezonu uzsāk līnijdeju grupa.

 

Tautā iemīļoto mākslinieku Paulu Butkēviču 70 gadu jubilejā sveicot

Andris Upenieks

Jubilārs Pauls Butkevičs sevi atdeva mums.

Uz saviem 70 gadiem aktieris Pauls Butkevičš atskatījās 8.augustā, par ko «OVV» jau rakstīja.

 

Lēmumu pieņemšanas nepanesamais vieglums

Anita Zeiliņa

Dace Akule, sabiedriskās politikas centra «PROVIDUS» Eiropas politikas pētniece, iemūžina diskusijas dalībniekus Ogrē, kas atsaukušies aicinājumam un kam rūp savas valsts nākotne.

Sestdien diskusijā «Es, Latvija un ES» Ogres Kultūras centrā iedzīvotāji, aktīvi apmainoties domām, izstrādāja priekšlikumus, kādai jābūt tai Latvijai un Eiropas Savienībai, kurā viņi vēlas dzīvot, strādāt un audzināt savus bērnus.

 

«Te gan, onkul, daudz mērces varēsiet pagatavot!»

Dzintra Mozule

Ķegumietis Imants Jurkons aizvadītajā svētdienā pusceļā starp Ķegumu un Vecumniekiem uzgāja milzu egļu baraviku – ap 3 kg smagu, 35 cm diametrā.

Svētdien, pusceļā starp Ķegumu un Vecumniekiem, netālu no «Rūsiņiem» ķegumietis Imants Jurkons sēņojot atrada dabas brīnumu – neredzēti prāvu egļu baraviku.

 

Ķiršu dzimta, Tiesaskalna piemineklis un tā «augšāmcelšanās»

Uldis Prancāns

Ķeipeniešiem Ziedonim, Ilzei un mazdēlam Uģim rūp dzimtas vēsture, kas ir līdzīga daudzu citu latviešu ģimeņu stāstiem.

Netālu no Meņģeles centra ir Tiesaskalns – vieta, kur 1919.gadā jaunās padomju varas pārstāvji īsti nezināmu iemeslu dēļ (totalitārā režīma rokaspuišiem bieži vien pietika tikai ar aizdomām) nogalināja septiņus zemniekus – Ernestu Zilbertu, Mārtiņu Kalniņu, Kārli Rozenkopu, Ķirsi (viņa vārds no monumenta izcirsts), Pēteri Muraško, Pēteri Andriksonu un Alfrēdu Litki.

 

Labā vēsts atņem nogurumu

Dzintra Mozule

Līna Šurkus pēc kopīgas ogošanas ar meitu Ausmu kopā priecājās, izlasot ziņu par saldo laimestu, un abas pēc tā arī atbraukušas.

«Ogres Vēstis Visiem» abonente Līna Šurkus no Salaspils pagasta Pikalnes uz redakciju pēc saldā laimesta ieradusies kopā ar meitu Ausmu.

 

Pa Vidzemes kalniem un lejām

Ināra Klipsone

Ogrēnieši viesojas Kārļa Skalbes «Saulrietos».

18.augustā Ogres pensionāri devās uz Vidzemes Šveici – vienu no gleznainākajiem Latvijas novadiem.

 

Kam bīstams patriotisms?

Jānis Arvīds Plaudis

Mūsu tauta 800 gadus aizvadījusi lūdzoties. Ne tik daudz no Dieva trīs fundamentālas vērtības – drosmi, spēku un mīlestību, bet vairāk gan žēlastību no cilvēkiem.

 

Nepopulārs viedoklis arī ir viedoklis

Andris Upenieks

Muļķīgās reklāmas, kurās figurē gan zivis un vizuļi, gan pūķis un uguņošana, gan naudas pods un Sprīdītis, gan visāda citāda  lētuma varza, vidusmēra vēlētāju tur par tik primitīvu muļķi, ka bez iestāstīšanas parpalām neviens nezinās ne rīta, ne vakara.

 

OK «Ogre» komandām Latvijas vicečempionu tituli

Iveta Holcmane, Ogres novada sporta centra trenere

Ogres komanda pēc finiša: Raivo Kivlenieks (no kreisās), Renārs Roze un Andris Kivlenieks.

Pēc sešu gadu pārtraukuma orientēšanās kluba «Ogre» komanda atkal izcīnījusi medaļas Latvijas čempionāta stafetes distancē elites grupā.

 

Maratona skrējiens Madlienā noslēdzies

Uldis Prancāns

Madlienas jaunie sportisti ar skolotāju Elitu Atslēdziņu priekšgalā.

31.augustā beidzās mēģinājums noskriet maratona distanci viena mēneša laikā. Dalību šajā pasākumā izmēģināja 52 veselīga dzīves veida piekritēji.

 

Ērces uzglūn visur

Uldis Prancāns

Uzturoties brīvā dabā, joprojām jāuzmanās no ērcēm, jo nopietno slimību – encefalītu – var noķert ne tikai dziļā mežā, bet arī pļavā, dārzā un pat rūpīgi safrizētā pilsētas parkā. Savu «donoru» ērces jūt aptuveni piecu metru attālumā…

 

Smiltsērkšķa eļļa veselībai

Vija Eniņa, Dr. pharm., Stradiņa Universitātes docente

Smiltsērkšķis savvaļā aug kalnu rajonos – Altajā, Pamirā, Tjanšanā, Aizbaikālā, Kazahstānas dienvidu apgabalos, Ziemeļindijā, Irānā, Balkānos. Latvijā tas tiek kultivēts dzīvžogos un apstādījumos kā dekoratīvs augs. Taču tā vērtīgie augļi tā arī paliek zaros neizmantoti.

 

Falši, bet garšīgi

Ieteic Dana

Falšie siera salāti

Novāra un sasmalcina lētos zupu makaronus, sasmalcina arī vārītu olu un sagriež tomātus.

 

Tomāti ziemai – piedeva katrai gaumei

Laimdota Rone

Kabaču ikri

1 līdz 1,5 kg kabacis (vai divi mazāki), 5 līdz 6 tomāti, 4 līdz 5 sīpoli, 1 tējkarote malto piparu, ½ līdz ¾ glāzes augu eļļas.

 

Nenobīties izkāpt īstajā pieturā

Kristīne Eglīte

Tāpat kā vilciena sastāvi, arī cilvēki ir savienoti neredzamām dzīslām viens aiz otra. Viņi trauc pa dzīves steigpilno ritmu, nemaz nepamanot biežās pieturvietas, kas nereti izrādās pat liktenīgas.

 

Aicina atsaukties negadījuma aculieciniekus

3.septembrī Ogres slimnīcā no Ausekļa prospekta Ogrē ar galvas sasitumu nogādāta 1994.gadā dzimusī K., kurai uzbraukusi pagaidām nenoskaidrota automašīna, kas aizbraukusi no negadījuma vietas. Uzsākts kriminālprocess. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa darbinieki aicina atsaukties minētā ceļu satiksmes negadījuma aculieciniekus. Lūgums zvanīt: 65002400.

 

«Putu ballītes» bilance – 11 administratīvās lietas

Dzintra Dzene

Aizvadītajā sestdienā, 4.septembrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas darbinieki strādāja pastiprinātā režīmā sakarā ar jauniešu iecienīto «Putu ballīti», kas notika Ogres centrā, pie tirdzniecības centra «Dauga».

 

Politiķi kļūst izcili svēti un dikti mīl vecmāmiņas

Antra Leja, Ogrē

Pirmsvēlēšanu laikā, pavērojot partiju reklāmpresi, tā vien šķiet, ka daži politiķi ir svētāki par pašu Romas Pāvestu, bet kolēģi no pretējām partijām – nemākuļi, neveiksminieki – nu tādi atbiras vien.

 

Auto salons nav tā drošākā vieta mantu glabāšanai

Dzintra Dzene

Valsts policijas dati liecina, pēdējā laikā ir palielinājies noziedzīgo nodarījumu skaits, kad tiek izdarītas zādzības no automašīnām.

 

Namu apsaimniekotāji izdomā savus noteikumus

Ritvars Raits

Ministru Kabineta izdotie noteikumi paredz, ka gadījumā, ja dzīvoklī uz tiesiska pamata dzīvojoša persona atrodas pagaidu prombūtnē vismaz septiņas dienas pēc kārtas, par viņu šai laikā netiek iekasēta maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, asenizāciju, kanalizāciju un ūdens patēriņu.

 

Lauksaimnieki var pieteikties aizdevumam

Sākot ar šodienu – 7.septembri, lauksaimnieki var pieteikties Kredītu fonda aizdevumam, iesniedzot izraudzītajā kredītiestādē iesniegumu, investīciju projektu un Lauku atbalsta dienesta (LAD) lēmumu par šī investīciju projekta apstiprināšanu.

 

Aģentūras izveide palīdzēs sabalansēt tūrismu un dabas aizsardzību

Dzintra Dzene

Vakar, 6.septembrī, Ogres novada domē notika divu pašvaldību – Ogres un Ikšķiles – pārstāvju darba sanāksme, lai lemtu par kopīgas aģentūras izveidi, kuras uzdevums būs tūrisma attīstīšana abos novados.