Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 8.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Kora «Volante» 15. jubilejas bilde ar koncertmeistari Inesi Martinovu un diriģenti Mairu Līdumu.

 

Birzgales korim «Volante» 15 lidojoši gadi

Daina Melnūdre

Sestdien, 2. aprīlī, ar krāšņu koncertu 15. jubileju svinēja Birzgales pamatskolas koris «Volante».

 

Dārziņos plūdi atkāpušies. Riskē zemledus makšķernieki

Dzintra Dzene

Pirmdien Dārziņos krasi cēlās ūdens līmenis.

Šīs nedēļas pirmā diena, 4.aprīlis, dārzkopības sabiedrības «Ogre» iedzīvotājiem sākās, lai gan zināmā mērā ar gaidītu, tomēr nepatīkamu pārsteigumu – strauji ceļoties ūdens līmenim Ogres upē, applūda aptuveni 40 mājiņas. Šobrīd situācija Dārziņos normalizējusies, un atbildīgie dienesti cer, ka lielākās briesmas ir garām.

 

Akcizētās dīzeļdegvielas izmantojums tiks stingri kontrolēts

Dzintra Dzene

Zemkopības ministrijas Lauku attīstības departamenta direktora vietniece Andra Balode stāsta, ka akcizētās degvielas izlietojums tiks stingri kontrolēts.

Kopš pagājušā gada 1.jūlija akcīzes nodokļa atmaksa par dīzeļdegvielu, kuru izmanto lauksaimniecības produkcijas ražotāji, ir aizstāta ar bezakcīzes degvielas iegādi noteiktā limita ietvaros. Vienā saimnieciskajā gadā tie ir 100 litri degvielas par katru deklarēto lauksaimniecībā izmantojamās zemes hektāru.

 

Basketbola čempionātā klāt izslēgšanas spēles

Ritvars Raits

No spēles starp 1. līgas komandām «Ogres Prestižs 2» un «Taada dziiwe».

Aizvadītas gandrīz visas Ogres novada basketbola čempionāta regulārā turnīra spēles. Izslēgšanas spēļu pāri jau zināmi, tās sāksies šīs nedēļas nogalē.

 

Lielvārdes «Smilšukastes» – Latvijas vicečempione

Ritvara Raita foto

Lielvārdes «Smilšukastes» ar izcīnīto Latvijas vicečempionu kausu.

Pagājušās nedēļas nogalē izcilu valsts mēroga panākumu sasniedza Lielvārdes veterānu florbola komanda «Smilšukastes». 2. aprīlī lielvārdieši piedalījās Latvijas Florbola čempionāta veterānu līgas finālturnīrā Bauskā, kur izcīnīja vicečempionu titulu un sudraba medaļas.

 

Pavasara copes inventāru pārcilājot

Einārs Siliņš

Vīri ķer kaifu!

Šoreiz – par gatavošanos brīvajiem ūdeņiem, par inventāra atjaunošanu, pielabošanu, jaunu vai jau pazīstamu brendu iepazīšanu u.tml.

 

Sagandētas latvietības caurvēji valodas mājā

Andris Upenieks

Esam, esam patrioti, ja mums tā patīk. Kad jēdziens jānozelē līdz šķebīgumam. Kad kļūstam komiski, Latviju karinot klāt katram atkritumu maisam lielajā mēšanas talkā. Kad kļūstam nacionāli, cīnoties par latviešu valodu, vairs neprotot latviešu valodu. Kad kļūstam šķebīgi salkani, tērpjoties izrādīšanās staros un vairoties no gaismas.

 

Dubulttiesība

Jānis Arvīds Plaudis

Nu kā tad. Nav glīti lamāties. Būtu jau labi, ja dialogs starp latviešu sirmgalvi un trīsreiz jaunāko krievu sievieti risinātos zinātniskā līmenī, ar tulku un sekretāru. Kā 16. martā notika īstenībā, to redzēja tūkstošiem TV skatītāju. Sirmgalve tika ne vien nolamāta, bet arī apspļaudīta un fiziski ietekmēta. Turklāt nebija sadzirdams, ka viņas izteicieni būtu necenzēti.

 

Tūrisma un propagandas markas un atklātnes pirmajā neatkarīgajā Latvijā (1933.-1940.)

Gunārs Kušķis

1938. gada izdevums. Dziesmu svētku propagandai, kuri notika 1938.gadā, tika izdota atsevišķa reklāmas marku sērija. Markas zīmējums ņemts no mākslinieces V.Krīgeres dziesmu svētku plakāta meta. Markas iespiestas daudzkrāsu tehnikā. Uzraksti uz tām latviešu, vācu, angļu, franču, somu, igauņu un lietuviešu valodās. Ar tādu pašu zīmējumu ir izdotas arī dziesmu svētku reklāmas pastkartes.

 

Atbalsta pasākumi palīdz parādīt spējas

Dzintra Dzene

Ogres 1.vidusskolas psiholoģe Jolanta Lamstere stāsta, ka atbalsta pasākumus iespējams saņemt ne vien eksāmenu laikā, bet arī mācību procesā visa gada garumā.

Mēs neesam vienādi – neskrienam vienlīdz ātri, arī stresa situācijās mēdzam rīkoties atšķirīgi. Viena no reizēm, kurā nepieciešams, tā teikt, saglabāt vēsu prātu un mobilizēt visus spēkus, ir eksāmeni, kuri vairs nav tālu. Lai bērni ar mācīšanās grūtībām varētu pilnā mērā parādīt savas spējas, vispārizglītojošo mācību iestāžu audzēkņiem ir pieejami atbalsta pasākumi, turklāt tos var izmantot ne tikai eksāmenu laikā, bet arī ikdienas mācību procesā.

 

Tiesas lēmums parāda Ogres novada pašvaldības rīcības absurdumu

Ritvars Raits

«OVV» jau ziņoja, ka 17. martā Ogres novada pašvaldības domes deputātu vairākums, izskatot biedrības «Lauberiete» 2010. gada 20. septembra iesniegumu ar lūgumu atzīt par prettiesisku un atcelt Ogres novada pašvaldības Madlienas būvvaldes izdoto būvatļauju SIA «Lauberes bekons» cūku nobarošanas kompleksa ar biogāzes ražotni celtniecībai Lauberes pagastā, nolēma atteikt pieaicināt šo biedrību kā trešo personu administratīvajā procesā, bet pašu procesu – izbeigt. Administratīvā apgabaltiesa gan lēmusi pilnīgi pretēji – 31. martā biedrības «Lauberiete» pieteikums ir nodots jaunai izskatīšanai Administratīvajā rajona tiesā.

 

Ogrē nozog auto

4.aprīlī Ogrē, Brīvības ielā, nozagta 2005.gada izlaiduma automašīna «TOYOTA LAND CRUISER», kura bija aprīkota ar signalizāciju un ir apdrošināta. Uzsākts kriminālprocess.

 

Sniegs vēl nav nokusis, bet kūlu jau dedzina…

Pārsla Sniedziņa

Daudzviet Latvijā jau ir reģistrēti pirmie kūlas dedzināšanas gadījumi. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā vēl gan nav fiksēts neviens pērnās zāles dedzināšanas gadījums, bet, kā skumji secina speciālisti, – tas ir laika, varbūt pat tikai dažu dienu jautājums.

 

Par sezonas strādniekiem nebūs jāziņo dienu iepriekš

Tiekoties ar reģionālajiem žurnālistiem, Zemkopības ministrijas Lauku attīstības departamenta direktora vietniece Andra Balode informēja, ka Ministru kabinetā ir akceptēti grozījumi likumdošanā, kas atvieglo sezonas darbinieku pieņemšanas kārtību saimniecībās, kas nodarbojas ar augļu, ogu un dārzeņu audzēšanu.

 

Nākamnedēļ visā Latvijā – «Izlīguma nedēļa»

Pārsla Sniedziņa

Lai plašāk informētu sabiedrību un veicinātu procesa virzītāju izpratni par izlīguma iespējām ne tikai kriminālprocesā, bet arī, lai rosinātu pozitīvu konfliktu risināšanas kultūru Latvijā kopumā, Valsts probācijas dienests visā Latvijā jau otro gadu pēc kārtas rīko akciju «Izlīguma nedēļa», kuras ietvaros informatīvi pasākumi notiks arī Ogrē.

 

Noslēdzies jaundeju konkurss

Uldis Prancāns

Rīgā, VEF kultūras pilī, risinājās jaundeju konkurss «Mēs un deja». Prestižajā konkursā no visas valsts bija pieteiktas 54 jaundejas.

 

Sacenšas jaunie teātra cienītāji

Ogres Kultūras centrā risinājās IV Latvijas skolu teātru festivāla «Kustības turpinājums» reģionālais skatuves runas konkurss, kā arī skolēnu teātru izrāžu un literāro uzvedumu reģionālā skate.

 

Mūsējo panākumi sacensībās «Lakstīgala 2011»

Latviešu tautasdziesmu dziedāšanas Vidzemes reģiona sacensībās «Lakstīgala 2011» Madonā draudzīgi dalītu pirmo vietu izgavilēja Ikšķiles vidusskolas 1.-4.klašu ansamblis skolotājas Sarmītes Viļumas vadībā.