Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 8.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ludmila Truhanoviča ir gatava dalīties pieredzē Kalifornijas slieku audzēšanā ar ikvienu interesentu.

 

Pašu ražots biohumuss – ideāla iespēja katram saimniekam

Dzintra Dzene

Jau vairākus gadus pašmāju dārza sliekām uzradušās nopietnas konkurentes – ārzemnieces – Kalifornijas sarkanās hibrīdsliekas. Turklāt tās var izmantot ne tikai makšķerēšanai, bet arī biohumusa ražošanai, kas ir ne vien unikāls un bioloģiski tīrs mēslojums dārziem un laukiem, bet var kļūt arī par stabilu un ilgtermiņa biznesu ar plašām attīstības iespējām.

 

Pazīstu pusmūža garumā

Anna Kudeiko, ogrēniete

Ogres Goda pilsoni Dzidru Eiduku sveic ogrēnieši – kolēģi un pacienti.

Neskatoties uz vēlo pavasari, viss sāk ziedēt, un šī smarža iepriecina sirdi ar siltām, mīļām draudzības atmiņām pusmūža garumā Ogrē. Tās skaistumu es baudu jau no 1963.gada, kad pārcēlos šurp dzīvot ar mazu bērnu. Tagad dēls ir liels, bet es esmu veca ogrēniete ar daudziem mīļiem draugiem un paziņām.

 

Pamanīju un novērtēju lielu profesionāli

Egils Helmanis, Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks

Andris Dambis tikko saņēmis Ogres Goda pilsoņa nosaukumu.

No sirds apsveicu visus trīs ogrēniešus – Dzidru Eiduku, Ivaru Kaļķi un Andri Dambi, kuri šajos valsts svētkos saņēma godam pelnīto Ogres Goda pilsoņa titulu.

 

Izcilāko skatuves meistaru vidū arī mūsējie

Uldis Prancāns

Nadīnai Rutkai (no kreisās), Gabrielam Jaucim un Annijai Čiščakovai arī Pierīgas reģiona skatuves runas konkursā teicami rezultāti.

25.aprīlī Jūrmalas pilsētas muzejā noslēdzās Valsts Izglītības satura centra (VISC) organizētais Pierīgas reģiona skatuves runas konkurss, kurā savas mākslinieciskās dotības apliecināja 31 dalībnieks no 23 izglītības iestādēm.

 

Viena patiesība

Jānis Arvīds Plaudis

Televīzijā rāda izrakumus Krievijā. Klāt arī premjers Putins. Kā nagla! Cildina senatnes pētniecību, zemes racēju patriotismu, slaveno pagātni, tautas mantojumu. Skatos un brīnos. Ko viņa ideologi sludina mūsējiem? «Nevajag rakņāties pagātnē! Jāsāk no baltas lapas!» Leģionāriem viņi atgādinās. Mūžam.

 

Volejbola čempionātā uzvar ikšķilietes un jumpravieši

Ritvars Raits

Čempionu kopbildē Ikšķiles meitenes un Jumpravas puiši.

5.maijā Lielvārdes novada sporta centrā tika aizvadītas Ogres novada čempionāta volejbolā finālspēles. Sieviešu turnīrā kārtējo čempionu kausu izcīnīja ikšķilietes (Ikšķile-1), bet vīriešu komandu konkurencē pārsteigumu sagādāja «Jumpravas» volejbolisti, kas finālā spēja pieveikt favorīti – Rīgas «Ieskaties.lv».

 

Pavasara krosa uzvarētāji

Ritvars Raits

Ātrākie skrējēji trīs kilometru distancē bija Ivars Sirmais (no kreisās), Atis Vidovskis un Ivars Broks.

Laikraksta «OVV» iepriekšējā numurā informējām par 25.aprīlī Ogres Zilajos kalnos notikušā četru novadu skolu audzēkņu pavasara krosa uzvarētājiem komandu konkurencē. Šodienas numurā – individuālo uzvarētāju rezultāti.

 

Florbola izlase ar Tauriņu sastāvā ieņem 2.vietu

Ritvars Raits, speciāli «OVV» no Nitras

Jau spēlē pret vācietēm Latvijas izlases treneri ikšķilieti Kristīni Tauriņu iekļāva mūsu komandas 1.maiņas sastāvā.

5.maijā Slovākijas pilsētā Nitrā noslēdzās 5.pasaules čempionāts florbolā juniorēm, kurā Latvijas izlases sastāvā piedalījās arī ikšķiliete Kristīne Tauriņa. Turnīra izšķirošajā spēlē latvietes ar 4:7 piekāpās Dānijas valstsvienībai, B divīzijā ierindojoties 2.vietā.

 

– Kādus, jūsuprāt, pasākumus būtu jāveic, lai uzlabotu demogrāfisko situāciju Latvijā?

Mihails Naglis no Lielvārdes:


– Pasākumu varētu būt daudz, bet divi galvenie: valstī jāsamazina bezdarba līmenis, kā arī jāsniedz būtiskāka materiālā palīdzība jaunajām ģimenēm, jo astoņi lati bērnam mēnesī ir smieklīga summa.

 

Joprojām dedzina kūlu

1.maijā Lielvārdē 15 kvadrātmetru platībā dega kūla. Savukārt 3.maijā kādā zemnieku saimniecībā Jumpravas pagastā dega sausā zāle un atkritumi. Abos gadījumos uzsākta administratīvā lietvedība.

 

Smēķētāji kļūst aizvien jaunāki

Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki 3.maijā pie mācību iestādes Ogrē, Zinību ielā, pamanīja trīs jaunietes, kuras starpbrīdi izmantoja dūma ievilkšanai. Meitenes nemaz arī neliedzās un paskaidrojumā norādīja, ka starpbrīdī iznākušas uzpīpēt…

 

Ikšķiles kārtības sargi novērš Dubkalnu karjera piegružošanu

Natālija Māliņa, Ikšķiles novada pašvaldības policijas priekšniece

Aizvadītajā mēnesī Ikšķiles novada pašvaldības policijas notikumu reģistrācijas žurnālā reģistrēti 32 notikumi, kā arī tika izskatīti patrulēšanas laikā konstatētie pārkāpumi. Viens no pārkāpumiem – Dubkalnu karjera piemēslošana ar būvgružiem.

 

Vīrieši ar zīdaini Ogres gadatirgū nozog septiņus zeķu pārus

Dzintra Dzene

Ogres tradicionālajā Pavasara gadatirgū, pateicoties likumsargu operatīvai rīcībai, kādai tirgotājai izdevās atgūt septiņus adītus vilnas zeķu pārus, ko nozaga divi vīrieši ar zīdaini.

 

Veselība kļūs vēl dārgāka…

Uldis Prancāns

Dabas atmodas un spirgtu cerību laikā valdība parūpējusies par vasarīgu «dāvanu».

 

Izsludina pieteikšanos lauksaimnieku konkursam «Sējējs–2012»

 

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam «Sējējs–2012». Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, bet arī lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas.

 

Madlieniešiem un lēdmaniešiem panākumi krosā valsts mērogā

3.maijā Rīgā, Anniņmuižā, notika Latvijas skolēnu 65.spartakiādes sacensības pavasara krosā, kurās ar lieliskiem panākumiem startēja jaunie madlienieši un lēdmanieši – trenera Jevgeņija Liepas audzēkņi.

 

Noslēgusies pārnovadu tautas deju kolektīvu skate

Uldis Prancāns

Aprīļa nogalē Ogres Kultūras centrā risinājās Ogres, Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles novada izglītības un kultūras iestāžu tautas deju kolektīvu skate. Soļu rakstus vērpa 38 mākslinieciskie kolektīvi.

 

… bērnu bars joprojām rūk

Vecais Andžs no Draudzības ielas Ogrē

«OVV» 24.aprīļa speciālizlaidumā «Demogrāfija: ģimene, laulība, dzīvības svētums» lasīju par to, kāpēc mēs izmirstam.