Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 8.marta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

Vai tuvojas sabiedriskā transporta krahs?

Dzintra Dzene

Autobuss iedzīvotājiem nereti ir vienīgais transportlīdzeklis, ar ko nokļūt darbā, skolā vai pie ārsta.

Aptuveni pirms 100 gadiem lauku ļaudis ceļu uz lielpilsētām mēroja zirgu pajūgos. Šķiet, arī mūsdienās līdz šādai situācijai vairs nav tālu. Degvielas cenas ik dienu pieaug, bet autopārvadājumu jomā finansējumu plānots samazināt līdz kritiskajai robežai un, iespējams, to pat pārsniegt.

 

Pasniegtas Jauniešu gada balvas 2010

Marta Kalniņa

Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieka Egila Helmaņa uzsāktais darbs jau vainagojies panākumiem – par izdarīgāko jauniešu organizāciju atzīti jaunsargi. Ogres novada jaunsargu vienības instruktors Gunvaldis Kalva, saņemot balvu.

5. martā Ogres Kultūras centrā notika Ogres novada jauniešu organizēts pasākums «Jauniešu Gada balva». Tā laikā tika pasniegtas balvas desmit nominācijās ar mērķi pateikties skolotājiem, organizācijām, uzņēmējiem, politiķiem un citiem cilvēkiem, gan arī pašiem jauniešiem par izvirzīto mērķu sasniegšanu, kā arī atbalstu un palīdzību to īstenošanā.

 

Ar čehu vēsturi un kultūru tiekamies Lauberē

Andris Upenieks

Korecka kunga stāstījums aizrauj. No kreisās – Mihals Koreckis, Āris Plūģis, Maiga Livčāne.

Lauberes bibliotēka varbūt vislabāk sapratusi ne vien to, ka neviens neko klāt nenesīs, bet arī to, ka tā nav vairs tikai grāmatu krātuve, lasītava un datoru zālīte, bet arī vieta, kur mazā pagastā ienākt lielai kultūrvēsturei…

 

Jaunie informātikas lietpratēji par drošu internetu

Andris Upenieks

Pie balvām un piemiņas veltēm Lēdmanes bibliotēkas rīkotajā konkursā tiek visi.

Par to, ka Lēdmanes kultūras kontekstā savu noteiktu un jēgpilnu vietu ieņēmusi arī vietējā bibliotēka, esam jau rakstījuši.

 

Konsolidācijas vēsmas šūpo mežiniekus un meža zvērus

Uldis Prancāns

Madlienas mežniecības iecirkņa vadītājs, mežziņa vietnieks Edvīns Dātavs un viņa kolēģi ir pārliecināti, ka mežu dienestam jāturpina veikt savus pienākumus. Ieguvēji būs gan cilvēki, gan mūsu valsts floras iemītnieki.

Esam piedzīvojuši otro bargo ziemu pēc kārtas. Atšķirībā no cilvēkiem, meža zvēriem svelošā sala un dziļā sniega mēnešus nākas nevis piedzīvot, bet gan pārdzīvot.

 

«E –prasmju» nedēļai būs turpinājums

Uldis Prancāns

Apmācību brīdis. Par dažādu rēķinu apmaksu internetā E-prasmju nedēļas dalībnieci konsultē Ogres CB bibliotekāre, pieaugušo lasītavas vadītāja Gaļina Sabļina (no kreisās).

No 28.februāra līdz 5.martam Latvijā risinājās Eiropas «E-prasmju nedēļa». Arī Ogres Centrālā bibliotēka saviem apmeklētājiem organizēja vairākus pasākumus.

 

Lai kāju pēdiņas būtu maigas kā zīds

Dzintra Dzene

Podoloģe Mārīte Saulīte aicina par savām kājām rūpēties laikus.

Sutinoties siltajos zābakos un biezajās zeķēs, reizēm salstot vai izmirkstot pēc brišanas pa sniega putru, kāju pēdas kļuvušas raupjas, papēži saplaisājuši, izveidojusies varžacs un nags teju ieaugs. Ko darīt?

 

Harmoniskai dvēselei – skaistu templi!

Kristīne Eglīte

Šodien sievietes piedzīvo emancipāciju. Pilnīga brīve! Daiļā dzimuma pārstāves gadsimtiem ilgi jutās kā verdzenes. Taču tikai iekšēji, jo vīri vienmēr pieprasīja karalisku izskatu.

 

Skolēni sacenšas stafetēs un tautas bumbā

Ritvars Raits

Pēc apbalvošanas visi sacensību dalībnieki draudzīgi nofotografējās.

2. martā 4. un 5. klašu audzēkņi no Ogres un Ķeguma novadiem bija sabraukuši Ogrē, lai sacenstos Skolēnu sporta spēļu stafetēs «Drošie un veiklie», kā arī tautas bumbā. Stafetēs un tautas bumbas turnīrā meitenēm uzvarēja Ogres 1. vidusskolas komandas, bet tautas bumbas zēnu turnīrā nepārspēta palika Ogres pamatskolas izlase.

 

Ogrēniešiem medaļas Latvijas čempionātā orientēšanās sportā

Anda Bīriņa, Latvijas Orientēšanās federācijas preses sekretāre

Vīriešu elites grupā par uzvarētājiem stafetē kļuva jaunie ogrēnieši Nauris Neimanis (no kreisās), Mikus Zvirbulis un Andris Kivlenieks.

Februāra pēdējās brīvdienās vairāk kā 400 sportistu pulcējās Daugavpilī, lai noskaidrotu, kuri ir spēcīgākie ziemas orientieristi vidējā distancē un stafetē. Lielisks starts padevās orientēšanās kluba «Ogre» pārstāvim Andrim Kivleniekam, kurš šajās sacensībās kļuva jau par četrkārtēju Latvijas čempionu pieaugušo konkurencē.

 

Lielvārdes mūzikas skola uzplaiksna atkal

Andris Upenieks

Koris «Lielvārde» diriģentes Baibas Kleperes vadībā allaž dzied smalki niansēti un jūtīgi.

Vēl nav pierimusi līksme par Lielvārdes mūzikas skolas instrumentālistu panākumiem, kad mākslinieciskā varēšana ziņo par jauniem un spožiem jauno mūziķu uzplaiksnījumiem atkal.

 

Muļķis par ministru

Miervaldis Pūce

Mūsu valsts aizsardzības ministrs Artis Pabriks pagājušajā nedēļā pateicis nekorektu frāzi: «Tikai muļķi ir gatavi strādāt par 100 latiem.» Lai no kādas ministra domas konteksta nekrietnie žurnālisti šo tēzi izrāvuši, taisni vai gribētos šo Pabrika kunga tēzi attīstīt: «Muļķi būtu gatavi strādāt arī par pāris tūkstošiem, un ne tikai būtu gatavi, bet nereti to arī dara.»

 

Ogres pašvaldība plāno piketēt pret elektroenerģijas tarifu celšanu

www.ogresfakti.lv

Ar 1.aprīli Ogres pašvaldības izdevumi par elektroenerģiju pieaugs par apmēram 30%, informē Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs.

 

Meklē kioska apzadzējus

2.martā pulksten 5.20 konstatēts, ka Ogrē, Brīvības ielā, no kioska nozagti saldumi, cigaretes, cigāri, rotaļlietas un mobilā tālruņa atjaunošanas kartes. Ogres policijas iecirkņa darbinieki lūdz atsaukties visus, kuri par minēto zādzību var sniegt jebkādu izmeklēšanai noderīgu informāciju. Lūgums zvanīt: 65002400 (visu diennakti) vai 65002403, 65002415 (darba laikā). Informācijas sniedzējiem anonimitāte garantēta.

 

Nozog somu ar pārtiku

2.martā pulksten 17.48 1977.gadā dzimušais G. veikalā «Jumis» Ogrē, Mālkalnes prospektā, konstatēja, ka viņam nozagta soma ar pārtikas precēm. Uzsākts kriminālprocess. Soma nozagta no mantu glabātuves, kur vīrietis to bija atstājis. Ogres policijas darbinieki lūdz atsaukties visus, kuri saistībā ar minēto zādzību var sniegt jebkādu izmeklēšanai noderīgu informāciju. Lūgums zvanīt: 65002400 (visu diennakti) vai 65002403 (darba laikā). Informācijas sniedzējiem anonimitāte garantēta.

 

Policistiem jāprot rīkoties arī nestandarta situācijās

Pārsla Sniedziņa

Aizvadītā nedēļa Ogres novada pašvaldības policistiem bijusi visai raiba. Likumsargi izsaukti uz deviņiem ģimenes skandāliem, «auklējušies» ar septiņiem pārmēru iereibušajiem, strostējuši četru suņu saimniekus un risinājuši arī visai kuriozas situācijas.

 

21. martā sāksies pirmklasnieku reģistrācija Ogres 1. vidusskolā

Jau pēc divām nedēļām, 21. martā, Ogres 1. vidusskolā sāksies pirmklasnieku reģistrācija.

 

Reiz bija…

Rūta Ardava, Ogrē, Bērzu alejā

Jā, šaipus Ogres dzelzceļa stacijai reiz bija daudz mazu veikaliņu, kur varēja nopirkt dienišķo maizīti.

 

Perspektīvākais biznesmenis – Oļegs Kungurovs

Ogres novada biznesa ekonomikas pamatu olimpiādē 10.-12.klašu skolēniem piedalījās 11 uzvaras pretendenti. Izvērtējot jauno biznesmeņu iespēto, žūrijas komisija piešķīra otro vietu Jaunogres vidusskolas audzēknim Oļegam Kungurovam (skolotāja Kira Milča).

 

Angļu valodas olimpā – Haralds Klenmanis

Ogres Valsts ģimnāzijā lingvistiskiem spēkiem mērojās 11.-12.klašu audzēkņi, lai noskaidrotu stiprākos starptautiskās «mēles» mitriķus gadskārtējā angļu valodas olimpiādē.

 

Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņai (6.III 1919.-6.III 2011.)

Gunārs Kušķis

Drūms uzausa 1919.gada 6. marta rīts. Pulkvedis Kalpaks, pilns dzīvības un jauneklīga spara, veda droši savus vīrus pretī jaunai kaujai, kas gan šoreiz izrādījās viņa pēdējā.

 

Gaišais starojums pelēkajā ielā

Anna Kudeiko

3.martā no ārstniecības iestādes «Dziednīca» pa Tīnūžu ielu devos uz Ogres poliklīniku. Autobuss bija aizgājis, kliboju kājām. Garīgais slikts, diena drūma un pelēka. Ļoti sāpēja kāja, un bažījos, kā tikšu līdz poliklīnikai.

 

Eksperimentu laikā var dzimt diži atklājumi…

Noslēdzies Ogres novada izglītības iestāžu audzēkņu gadskārtējais konkurss «Skolēns eksperimentē». Aizraujoši izzinošajā sāncensībā vērtēšanas kritēriju vidū galvenie bija mērķis un eksperimenta atbilstība tam, idejas oriģinalitāte, personiskā attieksme un praktiskais izmantojums, kā arī prezentācijas māka.

 

Labākie skatuves mākslinieki Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadā

Uldis Prancāns

3.martā uz Ikšķiles vidusskolas aktu zāles skatuves cits pēc cita iznāca 32 jaunie mākslinieki, kā arī teātru grupu atlases dalībnieki, lai noskaidrotu Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novada talantīgākos skatuves meistarus un izvirzītu viņus augstākam lidojumam – startam Vidzemes reģionā.