Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 8.novembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Zāle jau viesu pilna, un jubilārs Modris Krūmiņš pie klavierēm!

 

Modris Krūmiņš: «Man nav miera…»

Daiga Dātava

Drēgnā, bet saulainā 5.novembra vakarā Lielvārdes kultūras nama lielās zāles tumsā tika iedegtas sveces un pie klavierēm sēdās Ogres Mūzikas skolas sitamo instrumentu skolotājs, komponists un jubilārs Modris Krūmiņš. Pusgadsimts mūžībai nav nekas, bet, ja mūžība ir katrā skaņu kompozīcijā, tad nošu meistaram ir tā laime būt mūžībā ik palaikam.

 

Kas eksperimentē, tas rada!

Daiga Dātava

«Nāc un eksperimentēt sāc!» uzvarētāju komandā – visu triju novadu – Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes – pārstāvji (skat. rakstā).

«Kad ierauga savu šūnu mikroskopā, acis iezibas,» stāsta Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas bioloģijas skolotāja Daiga Brante. Šis ir galvenais teikums, kas raksturo 3.novembri E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolā. Ķīmijas eksperimenti, fizikas brīnumi un bioloģijas patiesības – dienā ar dzejisko nosaukumu «Nāc un eksperimentēt sāc!»

 

Tas būtu tikai normāli, ja ap desmitiem pastnieks atnestu avīzi!

Dzintra Mozule

Ogrēnietis Jānim Želvim savulaik veicies DOSAAF loterijās un nu arī abonentu izlozē.

Ogrēnietis Jānis Želvis no Priežu ielas uz redakciju atnāk pikts.

 

Neredzīgā sunīte Oke jaunajās mājās Hamburgā

Anna Kudeiko

Dzīvnieku patversmes «Mežavairogi» saimniece Dana ar asarām atvadās no Okes, viņai pārceļoties uz jaunām mājām Hamburgā.

Dzimteni atstāj arī suņi, ne tikai daudzi tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, jaunu speciālistu, jo tie te nav vajadzīgi. Nav darba un maizes, nav kur izmantot savas zināšanas, attīstīt talantu un uzturēt ģimeni.

 

Puc ierēdņus?

Jānis Arvīds Plaudis

Saņēmu mantojumā zemi pie igauņu robežām. Ceļš turp – atpakaļ 8 stundas. Noskaidrojis pa telefonu pieņemšanas laiku, devos ceļojumā. Valkas Zemesgrāmatu nodaļā izrādījās, ka pieņemšanas laiks paziņots nepareizi: jābrauc vēlreiz. Ierēdne vēl sēdēja kabinetā, dzēra kafiju un baudīja savu likumīgo smalkmaizīti. Cita būtu mani raidījusi atpakaļ, no kurienes nācis, bet šī bez vārda runas atvainojās par nepareizo informāciju, uzrakstīja un izrakstīja, pati sarunāja un nokārtoja. Devos atpakaļ ar zīmogotu dokumentu kabatā.

 

1.līgā bez zaudējumiem «Birzgale» un rīdzinieki

Ritvars Raits

Ogres «Cetra/OVĢ» spēlē pret Rīgas «ISMA 2» spēja iesist tikai goda vārtus.

29. un 30.oktobrī savas Ogres novada atklātā telpu futbola čempionāta 3.kārtas spēles aizvadīja arī visas 16 1.līgas komandas. «A» apakšgrupā bez zaudējumiem pagaidām iztikusi tikai Rīgas vienība «SFS», bet «B» apakšgrupā – «ISMA 2» (Rīga) un «Birzgale».

 

Atpūsties patiešām var sakarīgi!

Uldis Prancāns

Šteinu ģimene ieguva īpašu atzinības kausu. Zigmunds juniors, Inita, Zigmunds seniors, Sanita un Ingus ar pelnīto trofeju.

Aizvadītajā sestdienā Taurupes tautas nama zālē risinājās aizraujošu sporta spēļu turnīrs, kas apliecināja septembrī īstenotā projekta «Atpūties sakarīgi» veselīgu turpinājumu.

 

Mūsu futbolistiem medaļas Latvijas Virslīgā

Ritvars Raits

Ķegumietis Oļegs Žatkins – Latvijas čempions futbolā.

5.novembrī tika aizvadītas izšķirošās spēles par medaļām Latvijas Futbola čempionāta Virslīgā. Godalgas ieguva arī divi Ogres futbola audzēkņi – FK «Ventspils» sastāvā par Latvijas čempionu kļuva ķegumietis Oļegs Žatkins, bet pie vicečempiona titula SK «Liepājas Metalurga» rindās tika ogrēnietis Andrejs Prohorenkovs.

 

Jāuzņemas arī ģimenes terapeitu loma

Dzintra Dzene

Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres novada pašvaldības policistiem nācās iesaistīties vairāku ģimenes skandālu risināšanā. Vienā no gadījumiem māte bija jāglābj no agresīvā dēla, citā – meita no mātes, vēl citā – pensijas vecuma kundze – no gados krietni jaunākā drauga.

 

Dienā mācās, vakarā – dzer

Dzintra Dzene

Policijas darbinieki aizvien biežāk aiztur nepilngadīgus jauniešus, kuri mācīties Ogrē ieradušies no citiem Latvijas novadiem un zinību gūšanu iemanījušies savienot ar alkoholisko dzērienu lietošanu.

 

No auto nozog dīzeļdegvielu, izlīst degviela

3.novembrī konstatēts: no kādas SIA kravas automašīnām «VOLVO» Ogrē, Akmeņu ielā, nozagta dīzeļdegviela 150 latu vērtībā. Policija noskaidro notikušā apstākļus. Nozieguma vietā atrastā šļūtene liecina, ka zagļi minētajam likumpārkāpumam rūpīgi gatavojušies.

 

Loka tilts nav paredzēts moto transportam

Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki vairākkārt saņēmuši iedzīvotāju sūdzības par jauniešiem, kas gājējiem domāto Loka tiltu šķērso, braucot ar mopēdiem vai motorolleriem. Likumsargi atzīst, ka nākotnē, kad tiks uzstādītas video novērošanas kameras, kontrolēt situāciju būs vieglāk, bet šobrīd jāizlīdzas ar saviem spēkiem, tāpēc katru šādu braucēju notvert nav iespējams.

 

Ogrē uzradies mētelīša «virinātājs»

Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki informē, ka 5.novembrī ap pulksten 14.31 saņemta informācija no iedzīvotājiem, ka aiz Ogres kapiem, Briežu dārza rajonā, manīts kāds vīrietis, kurš baidījis sievietes, demonstrējot atkailinātus dzimumorgānus jeb tautā tā sauktais mētelīša «virinātājs». Policijas darbinieki apsekoja norādīto apkārtni, bet aizdomīgas personas nesastapa.

 

Jaunietis ar rotaļu pistoli pārbiedē kaimiņieni

5.novembrī pulksten 12.32 Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz kādu daudzdzīvokļu namu Ogrē, Grīvas prospektā. Satrauktā zvanītāja informēja, ka uz pretējā nama balkona manījusi vīrieti ar pistoli rokā. Nekavējoties ieradušies norādītajā adresē, policisti uz balkona nevienu personu vairs nemanīja, tomēr nolēma apciemot dzīvokli.

 

Tūrisma informācijas punkts tagad arī Ikšķilē

Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra piedāvā iespēju Ikšķiles tautas namā Ikšķilē, Lībiešu ielā 2, bez maksas saņemt tūrisma informāciju, ceļvežus un kartes. Te varēs iegūt informāciju par tūrisma objektiem, apskates vietām, muzejiem, naktsmītnēm, ēdināšanu, atpūtas, izklaides, sporta un citām iespējām, kā arī citiem pakalpojumiem Ogres un Ikšķiles novados.

 

Ikšķilē pasniegs uzņēmēju gada balvu 2011

Jau otro gadu Ikšķiles novada pašvaldība rīko konkursu «Ikšķiles novada uzņēmēju 2011.gada balva», kura mērķis ir apzināt un godināt Ikšķiles novada uzņēmējus, kas aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības attīstību novadā.

 

Novembrī «ĶILUPE» bez maksas izvedīs elektropreces un riepas

SIA «ĶILUPE» uzsākusi akciju «Šķiroto atkritumu savākšana un izvešana bez maksas», kuras laikā katru mēnesi bez maksas tiks savāktas un izvestas dažādas šķiroto atkritumu frakcijas.

 

Varbūt kādam izglābt dzīvību?

Daiga Dātava

2.novembrī Valsts Asinsdonoru centra (VAC) darbinieki strādāja Lielvārdes kultūras namā. Pirms trim gadiem donoru Lielvārdē bijis pamaz, bet tagad to skaits trīskāršojies.

 

Ieteikumi, kā pagatavot veselu vistu Mārtiņdienai

10.novembris jeb Mārtiņdiena ir sena latviešu gadskārta – vieni no līksmākajiem svētkiem, kas saistās ar rudens beigām un ziemas sākumu, kad visi lauku un dārza darbi padarīti, raža novākta un beidzies klusais veļu laiks. Mārtiņdienu svin vairākas Eiropas tautas, un katrai no tām ar šo dienu saistās savas ieražas un tradīcijas. Vācieši Mārtiņos ceļ galdā zoss cepeti un alu, zviedri – putraimu putru un pīrāgus, bet latvieši ēd gaiļa vai vistas cepeti un zirņu pikas.

 

Latviešu valodas olimpā – Jānis Ivans Binders

Aizvadīta jaunā mācību gada pirmā olimpiāde. Ogres novada latviešu valodas un literatūras zināšanu pārbaudē (mazākumtautību ieskaitē) atzīstami startēja Jaunogres vidusskolas pārstāvji.