Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 1.novembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

«Pieneņu» fermas iekšskats ar barības padevēju – robotu.

Kaimiņu skolu audzēkņi aplūko pienenes, bauda medu un uzspēlē disku golfu

Uldis Prancāns

30.oktobrī SIA «Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra» (LLKC) Ogres biroja rīkotajā pieredzes apmaiņas ceļojumā, kura vadmotīvs bija «Lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares popularizēšana», piedalījās Taurupes pamatskolas, Mazozolu un Meņģeles filiāles 7.-9.klašu skolēni.

 

 

‘Grobinas’ šķirnes tulpes augs pie Baltās cielavas.

Dārznieki strādā nevis šodienai, bet tālai rītdienai

Dzintra Dzene

«Tā nebūt nav, ka dārzniekiem rudenī nav darba, dārzniekiem darbs ir vienmēr,» smaidot saka Ogres novada pašvaldības aģentūras «Ogres komunikācijas» Saimniecības nodaļas ainavu būvtehniķe Iveta Vjakse. Dārznieki un ainavu arhitekti jau iepriekšējā gadā ļoti rūpīgi plāno stādījumus nākamajam gadam, lai dobes vienmēr būtu krāšņas, priecējot ne vien ogrēniešu, bet arī pilsētas viesu acis.

 

 

Gaidas un skauti mācās pieņemt dažādus apstākļus.

Skauti un gaidas: Vai esam gatavi turpināt?

Jānis Iklāvs, Ogresgala 5. Skautu un gaidu vienības priekšnieks

No 24. līdz 26.oktobrim teju 300 skauti un gaidas no visas Latvijas aizvadīja ikgadējo rudens nometni «Rudens Cerība 72 stundas» Madlienā. No Ogres un Ogresgala vienībām nometnē piedalījās 55 dalībnieki.

 

 

 

Gājēju tuneli zem plānots pabeigt līdz 2020.gada beigām.

Gājēju tuneļa būvniecība Ogrē notiek pēc grafika

Marta Poga

Gājēju tuneļa būvniecība zem dzelzceļa Ogrē notiek pēc apstiprinātā plāna, un sarežģījumi projekta īstenošanā nav fiksēti, informē VAS «Latvijas dzelzceļš» Tehniskās vadības direktora vietnieks ceļu saimniecības jautājumos Egils Feldmanis.

 

 

 

Vides objekta atklāšanas mirklis.

Suntažniekus aizsargās, iepriecinās un sasildīs «Saules koks»

Uldis Prancāns

Domubiedru piecnieks «Iniciatīvas grupa» (koordinatore Inese Birža) veiksmīgi īstenojusi dzīvē Ogres novada pašvaldības projektu konkursa «Veidojam vidi ap mums Ogres novadā» darbu, pie Suntažu pamatskolas – rehabilitācijas centra izveidojot un uzstādot vides objektu «Saules koks» – latvju zīmi, kura uzsākusi veikt estētiski dekoratīvu, acis un dvēseli uzrunājošu funkciju.

 

 

– Vai atbalstāt mediķu rīkoto piketu?

Silvestrs Dzalbs no Taurupes:

Noteikti. Mūsdienās arvien nopietnākas slimības. Labi, ka ir modernas medicīnas iekārtas, bet gribētos, lai dakteri spētu izārstēt slimniekus, neizmantojot antibiotikas un nesabojājot imūnsistēmu, kā arī apmeklētu mājās pensionārus un jaunās māmiņas ar bērniem.

 

Bauskas novada folkloras kopas «Vecsaule» un Ķeguma Tautas nama dāmu deju kopas «Rasa» dalībnieki.

Tomē ballējas «Zem rudens zeltītiem zariem»

Ritvars Raits

Pagājušajā mēnesī Tomes Tautas namā pēc vairāku gadu pārtraukuma notika novada senioriem sarīkots atpūtas pasākums «Zem rudens zeltītiem zariem». Ar saviem priekšnesumiem to kuplināja un izgreznoja divi vieskolektīvi – Bauskas novada folkloras kopa «Vecsaule» un Ķeguma Tautas nama dāmu deju kopa «Rasa».

 

 

 

 

 

FK «Metēji» līksmo par kārtējo vārtu guvumu.

Ogres «Metēji» starp 2.līgas līderēm

Ritvars Raits

Šosezon Latvijas čempionātā florbolā piedalās trīs mūspuses komandas. Vislabāk veicas Ogres FK «Metēji», kas, būdama 2.līgas debitante, četrās spēlēs guvusi trīs uzvaras. Virslīgas čempionei «Lielvārdei/Fat Pipe» uzvaras mijas ar zaudējumiem, bet komandai «Ogres Vilki», kas arī cīnās Virslīgā, vēl nav izdevies tikt pie pirmajiem punktiem.

 

 

Čempionāta direktors Jēkabs Eglītis pasniedzis balvu Lindai Gulbei.

Ogrēniete Linda Gulbe – Latvijas čempionāta vērtīgākā spēlētāja

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Ogrē divas dienas norisinājās pirmais Latvijas čempionāts telpu frisbijā jauktajām komandām. Turnīrā piedalījās arī Ogres komanda, kas, nebūdama savā labākajā sastāvā, desmit vienību konkurencē ierindojās 8.vietā. Toties Ogres komandas frisbijiste Linda Gulbe nopelnīja čempionāta vērtīgākās spēlētājas balvu.

 

 

 

Rolands Ivanovs (no kreisās) un Artis Laganovskis.

HK «Ogre» – Latvijas čempionāta vicelīdere

Ritvars Raits

Latvijas čempionāta handbolā Virslīgas turnīra tabulas vicelīderi ir Ogres handbolisti, kuri aizvadītajās septiņās spēlēs guvuši piecas uzvaras. Pēdējais panākums tika gūts 26.oktobrī savā laukumā, kur ogrēnieši saspringtā cīņā ar 30:26 pārspēja «Vaiņodi».

 

 

Redzēt, izjust un iedvesmoties

Uldis Prancāns

Pavisam nesen vairāku dienu garumā (drīzāk gan īsumā) kopā ar savu otro pusīti devos autobusa Eiropas tūrē, uzņemot startu pie Staļina augstceltnes, iecerētā kolhoznieku nama. Šobrīd, paldies Dievam, barokālā ēka ir Latvijas Zinātņu akadēmija. Brauciena mērķis – lēnu garu virzīties (nevis zibenīgi, gandrīz akli traukties lidmašīnā) cauri Lietuvai, Polijai, Čehijai, Austrijai, Itālijai un sasniegt gala pieturu – visu ceļu galapunktu – Romu.

Ikšķiles novada skolās uzstādīta inovatīva drošības sistēma

Ikšķiles novada visās mācību iestādēs ieviesta jauna ugunsdrošību un drošību apvienojoša sistēma. Tāda pati sistēma tikšot uzstādīta arī Ikšķiles daudzstāvu dzīvojamās mājās.

Meņģelieši uzsākuši āra basketbola laukuma atjaunošanu

Meņģeles biedrība «MĒS attīstībai», piedaloties Ogres novada pašvaldības projektu konkursā «Veidojam vidi ap mums Ogres novadā», uzsākusi āra basketbola laukuma atjaunošanu. Darbu pirmajā kārtā laukumā pie Meņģeles skolas uzstādītas jaunas basketbola grozu konstrukcijas.

Izbraukā zālienu

Saņemta informācija, ka 16.oktobrī pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar nenoskaidrotu automašīnu Lauberē izbraukāja sporta laukuma zālienu. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.