Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 11.decembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Svētku reizē apsveikumus saņem arī Reģionālās pašvaldības policijas Ikšķiles nodaļas likumsargi.

Policijas dienā godina arī pašvaldību policistus

Dzintra Dzene

Aizvadītajā nedēļā, 5.decembrī, Valsts policija svinēja savu simtgadi. Jau daudzus gadus šī diena tiek atzīmēta ne vien kā Valsts policijas dibināšanas diena, bet visu policijas darbinieku profesionālie svētki, jo pašvaldību policiju darbinieki plecu pie pleca ar kolēģiem no Valsts policijas rūpējas par kārtības nodrošināšanu savos novados. Atzīmējot Policijas dienu, svinīgie pasākumi notika Ikšķiles, Lielvārdes un Ogres novadā.

 

 

 

E.Helmanis preses konferencē apliecināja, ka darbs pie dabas parka «Zilie kalni» attīstības turpināsies.

Ogres Zilo kalnu apsaimniekošana turpināsies ar vai bez Ikšķiles novada atbalsta

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldībā aizvadītās nedēļas nogalē saņemta vēstule no Ikšķiles novada pašvaldības, kurā paziņots par Ikšķiles novada vēlmi izstāties no abu pašvaldību pirms astoņiem gadiem izveidotās «Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa «Zilie kalni» attīstības aģentūras». Aģentūras galvenais uzdevums ir attīstīt un apsaimniekot dabas parka teritoriju.

 

 

 

 

Birzgalietes (5.-9.kl.) kopā ar skolotāju Sandru Siliņu.

Decembra lakstīgalas pogo atkal…

Uldis Prancāns

6.decembrī Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā uz ikgadējām latviešu tautasdziesmu dziedāšanas sacensībām «Lakstīgala» salidoja Ogres, Lielvārdes un Ķeguma novada izglītības iestāžu tautiski skanīgo balsu pavēlnieki, latviskās dzīvesziņas uzturētāji – skolēni un pedagogi.

 

 

 

«Tik skaists Ogres centrs vēl nav bijis nekad,» saka ogrēnieši un pilsētas viesi.

Gaidot Ziemassvētkus, Ogre tērpusies svētku rotā

Dzintra Dzene

Jau atzīmējot Pirmo Adventu, Ogrē, Brīvības ielas gājēju daļā, tika iedegta krāšņa Ziemassvētku eglīte, un iedegās arī simtiem lampiņu, kas apvij kokus skvērā un rada pasakaini skaistu ainu.

 

 

 

 

 

– Vai jau gatavojaties Ziemassvētkiem?

Artūrs Priževoits no Lielvārdes:

– Var teikt, ka lēnā garā jau gatavojamies. Mājās, protams, mums ir Adventa vainags, pastiprināti domājam par dāvanu iegādi ģimenei, sevišķi bērniem. Nopirkts gan vēl nekas nav, būs jāiet pa veikaliem…

 

 

Ogres 1.viduskolas direktors Igors Grigorjevs kopā ar piecām savām skolotājām.

Ogres 1.vidusskolā atjaunota «Gada naglas» tradīcija

Ritvars Raits

Pēc četrus gadus ilgas pauzes Ogres 1.vidusskolā atkal norisinājās apbalvošanas ceremonija «Gada nagla». Balvu pasniegšana skolas aktu zālē notika pagājušās nedēļas nogalē – 7.decembra vakarā.

 

 

 

 

 

Kora «Lins» dziedātājas jaunajās tautiskajās zeķēs.

Kora «Lins» dziedātājām jaunas tautiskās zeķes

Ritvars Raits

Ķeguma jauktā kora «Lins» biedrība «Semper Novus» sekmīgi piedalījusies Ķeguma novada pašvaldības iedzīvotāju iniciatīvas veicināšanas projektu konkursā ar projektu «Ķeguma jauktā kora «Lins» vizuālā tēla uzlabošana un atpazīstamības veicināšana». Pateicoties šim projektam, lai sekmētu skaistu, sakoptu, vienotu un tautiskā tērpa tradīcijām atbilstošu kora «Lins» kopējo tēlu, dziedātājām iegādātas tautiskās zeķes.

 

Atkal par ceļiem un neceļiem…

Uldis Prancāns

Saskaņā ar Global Competitiveness Index ziņojumu Latvija (tavu pārsteigumu!) pasaules autoceļu reitingā joprojām rezervējusi 107.vietu 137 valstu sāncensībā.

Apgabaltiesa noraidījusi Laizānu prasību pret vēsturnieku Liepiņu

Ritvars Raits

Šī gada sākumā «OVV» ziņoja, ka Ogres rajona tiesa izskatīja civillietu, kas uzsākta pēc Ogres novada domes deputāta Jura Laizāna un viņa mātes Veras Laizānes prasības pieteikuma pret vēsturnieku Gati Liepiņu par nepatiesu ziņu atsaukšanu un par morālā kaitējuma noteikšanu un piedzīšanu. Tiesneša Arņa Nagļa spriedums bija vēsturniekam nelabvēlīgs, bet Liepiņš apelācijas kārtībā to pārsūdzēja Zemgales apgabaltiesā, kur svinēja uzvaru.

Glabā cigaretes bez akcīzes markas

9.decembrī N. Ogrē, Brīvības ielā, pie sevis glabāja 24 cigaretes bez LR akcīzes markas. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Ogres tehnikuma un Ķeguma vidusskolas audzēkņi – VID konkursa laureāti

Agate Gavare

Noslēdzies Valsts ieņēmumu dienesta (VID) organizētais video īsfilmu konkurss skolēniem «Es – nodOKļu vlogeris!», kurā starp laureātiem arī mūspuses jaunieši – profesionālās izglītības kompetences centra «Ogres tehnikums» un Ķeguma komercnovirziena vidusskolas audzēkņi. Uzvarētāji tika sumināti un apbalvoti 6.decembrī – Valsts ieņēmumu dienestā.

Birzgalieši ar Ziemassvētku sveicienu uz «Mēmeli»

Daina Melnūdre

Valsts sociālās aprūpes centra «Latgale» filiāle «Mēmele» Birzgales dāmu deju grupas «Visma» sarunās mīļi iesaukta par Mēmelīti. Tiekoties divām klases biedrenēm – birzgalietei Ivetai Mackejevai un Gitai Kārkliņai, kura strādā pansionātā, pirms četriem gadiem realizējās iecere – ar koncertu iepriecināt aprūpes centra iemītniekus un darbiniekus.