Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 11.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ķeguma novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Kristaps Rūde.

Ķeguma novada pašvaldībai jauna vadība

Ritvars Raits

Laikraksta iepriekšējā numurā jau tika ziņots, ka Ķeguma novada pašvaldībā iespējama varas maiņa, jo seši domes deputāti parakstījuši iesniegumu par neuzticības izteikšanu priekšsēdētājam Ilmāram Zemniekam. Trešdien, 9.maijā, notika Ķeguma novada pašvaldības domes sēde, kuras laikā I.Zemnieks ar balsu vairākumu tika atbrīvots no amata, bet viņa vietā ievēlēja Raivi Ūzulu. Tās pašas dienas vakarā nu jau ārkārtas sēdē savu amatu zaudēja arī abi domes priekšsēdētāja vietnieki – Imants Smirnovs un Pāvels Kotāns, bet viņu pienākumus turpmāk pildīs viens jaunievēlētais vietnieks – Kristaps Rūde.

 

Meksikā.

Citādā Meksika

Olga Braunere

Ogres Vēstures un mākslas muzejā kārtējais stāstu cikls “Ogrēnieši ceļo”. Jana Iesalniece neklātienē aizvedīs uz citādo Meksiku, noslēpumaino Ziemeļmeksiku, atklājot dabas brīnumus.

 

 

Par konkursa dienas uzdevumiem dalībniekus informē Ogresgala Ekoskolas direktore Skaidrīte Butāne.

Ogresgalā tiekas starpnovadu vides, ģeogrāfijas un bioloģijas konkursa dalībnieki

Uldis Prancāns

3.maijā, tiešā un pārnestā nozīmē ziedoši zaļajā Ogresgala Ekoskolā, lieliskos brīvās dabas laika apstākļos risinājās gadskārtējais starpnovadu vides, ģeogrāfijas un bioloģijas konkurss 5.-6.klašu skolēniem.

 

 

 

 

Lēdmanes pamatskolas 9.klase.

Lēdmanes devītie – radošu talantu, labestīgu un sportisku jauniešu kopa

Uldis Prancāns

Šoreiz ciemos pie mums – Lēdmanes pamatskolas 9.klase ar audzinātāju, latviešu valodas un literatūras skolotāju Ilonu Ozolu.

 

 

 

 

«Jumpravas māmiņu klubs» pilnā sastāvā.

«Jumpravas māmiņu klubam» piešķirs sabiedriskā labuma organizācijas statusu

Ritvars Raits

8.maijā notikušajā Sabiedriskā labuma komisijas sēdē tika nolemts ieteikt Valsts ieņēmumu dienestam pieņemt lēmumu piešķirt sabiedriskā labuma organizācijas statusu biedrībai «Jumpravas māmiņu klubs», kas darbojas pilsoniskas sabiedrības attīstības jomā.

 

 

Visvairāk pastkaršu Mātes dienā – Inesēm, Dacēm un Anitām

Latvijas Pasta jau astoto reizi organizētās Mātes dienas pastkaršu sūtīšanas akcijas ietvaros 40 000 bezmaksas pastkaršu ceļos pie mammām visā Latvijā. Tuvojoties Mātes dienai, Latvijas Pasts aicināja sociālo tīklu lietotājus apsveikt mammas, vecmāmiņas, draudzenes, tantes vai krustmātes ar īpaša dizaina bezmaksas pastkartēm. Interneta vietnē www.nosutipastkarti.lv precīzi aizpildītās pastkartes Latvijas Pasts līdz svētkiem, 13.maijam, piegādās atbilstoši norādītajai adresei Latvijas teritorijā.

 

– Ko jūs zināt par Ogres centra Lācīti?

Evija Smiltniece no Ogres:

– Lācītis ir viens no pieminekļu veidiem, kas bija ļoti populāri pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. Tur bija ne tikai lācīši, bet arī cita veida ģipša figūriņas. Tās uzstādīja ne tikai Latvijā, bet arī citur Padomju Savienībā.

 

 

Ogres Basketbola skolas treneris Pēteris Ozoliņš un viņa komanda pēc bronzas medaļu izcīnīšanas.

«BS Ogre» izcīna LJBL bronzas medaļas

Ilga Neimane, Ogres Basketbola skolas direktore

6.maijā Rīgas 49.vidusskolas sporta zālē notika Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīrs vecuma grupas U19 komandām. Bronzas medaļas izcīnīja Pētera Ozoliņa trenētā Ogres Basketbola skolas komanda, kas izšķirošajā spēlē ar 79:46 sakāva «BJBS Rīga/DSN».

 

 

 

 

Treneri Modris Krūze un Margarita Sokolova ar saviem medaļotajiem audzēkņiem Rotenburgā.

Ogres un Ikšķiles jaunajiem tramplīnlēcējiem četras medaļas Rotenburgā

Margarita Sokolova, tramplīnlēkšanas trenere

5.maijā Latvijas lidojošie slēpotāji no Ogres un Ikšķiles klubiem ar izciliem rezultātiem startēja sacensībās «Tramplīnlēkšana caur ziediem», kas notika Vācijas ciematā Rotenburgā. Mūsu jaunajiem sportistiem četras medaļas – trīs zelta un viena sudraba.

 

 

 

 

Latvijas simtgadei veltītā volejbola nakts turnīra laureātu kopbilde.

Ķeguma nakts turnīrā volejbolā uzvar «Vecumnieki»

Ritvars Raits

Aprīļa nogalē Ķeguma komercnovirziena vidusskolas sporta zālē norisinājās Latvijas simtgadei veltīts nakts turnīrs volejbolā jauktajām komandām (četri puiši + viena meitene). Spraigās cīņās par turnīra uzvarētāju kļuva komanda «Vecumnieki», laureātu godā arī divas vietējās vienības – «Lēdmane» un «Zirguss».

 

 

Nāves miglotāji

Jānis Arvīds Plaudis

Ja vecos laikos dzejnieki romantiskā jūsmā rakstīja par sienāžu kori dzimtenes pļavās, tagad priecājamies, ja iedziedas vientuļš solists. Pie lieveņa atrastais krupītis tiek apsegts ar zāli. Tāds retums! Izzūdot sīkajai radībai, krupītim pietrūkst kukaiņu, un viņš atnāk tikai kā goda viesis. Tāpat vardes, ķirzakas, mazie putni. Mūsu laikmeta putniņš ir nevis lakstīgala, bet vārna pie miskastēm.

Valsts kontrolei ir pretenzijas pret Ķeipenes ugunsdzēsības depo ierīkoto medību klubu

Marta Poga

Trešdien, 9.maijā, notikušajā preses konferencē valsts kontroliere Elita Krūmiņa informēja, ka Valsts kontrole (VK) šī gada martā nodevusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) informāciju lietas ierosināšanai par medību kluba «Plauži» atrašanos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo telpās.

Ogres novada pašvaldība atbalsta daudzdzīvokļu māju teritoriju labiekārtošanu

Marta Poga

Ogres novada domes 19.aprīļa sēdē deputāti akceptēja lēmumprojektu, kas arī šogad paredz finansējumu, lai atbalstītu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju teritoriju sakārtošanu.

Lielvārdē taps Mūzikas un mākslas dārzs

Agate Gavare

Lielvārdes novada pašvaldība ziņo, ka uzsākti būvdarbi pie Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skolas, īstenojot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzfinansētu projektu «Mūzikas un mākslas dārzs Lielvārdē».

Ūdens pumpis Smiltāju kapos jau atkal ir darba kārtībā

Dzintra Dzene

Maija sākumā piederīgie, kuri devās apkopt tuvinieku kapu vietas Smiltāju kapos, saskārās ar to, ka jaunais un modernais ūdens pumpis nedarbojas. Kā «OVV» noskaidroja P/A «Ogres namsaimnieks», šobrīd šī problēma jau ir novērsta.

Lielvārdē uzzied tulpju stādījumi Latvijas simtgadei

Lielvārdē 2017.gada rudenī tika iestādīti tulpju stādījumi par godu Latvijas simtgadei.

Talkas laikā atrastās mirstīgās atliekas varētu piederēt pazudušai ogrēnietei

Ritvars Raits

28.aprīlī notikušās Lielās talkas laikā Ogrē, Brīvības ielā (mežiņā netālu no autobusu pieturas «Dambis»), tika atrastas cilvēka mirstīgās atliekas. Pie manis vērsās ogrēnietis Ruslans, kurš ir pārliecināts, ka tās ir viņa pazudušās mātes mirstīgās atliekas, tiesa, oficiāla apstiprinājuma tam vēl nav.

Deg kūla

7.maijā Tīnūžu pagastā, gar dzelzceļu un šoseju, dega sausā zāle. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Pie Ogres slavenā Lācīša sēžot…

Valija Žihareva

Pirmajā siltajā pavasara dienā, sēžot saulītē pie slavenā Ogres Lācīša, vēlos palūgt Ogres Vēstures un mākslas muzeja darbiniekiem informāciju, cik ilgi jau Lācītis dzīvo Ogres centrā? Un kas ir viņa krustvecāki. Atceros – es viņu te satiku jau pirms vairāk nekā 60 gadiem!?

Malanka un Kalavanovs uzvar Atklātajā ringā

Pēc ilgāka pārtraukuma ringā atgriezušies Ogres bokseri. Rīgas Atklātā ringa sacensībās par uzvarētājiem kļuvuši Elvis Malanka un Alens Kalavanovs, informē boksa treneris Igors Viktorovs.