Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 11.oktobra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Laukuma, kur agrak atradas Jaunogres tirgus, šobrid notiek aktiva buvnieciba.

Tirgus laukums vai stāvlaukums?

Dzintra Dzene

«OVV» redakcijā vērsušies vairāki lasītāji, kuri vēlas noskaidrot Jaunogres tirgus tālāko likteni. Jau kādu laiku tirdzniecības nojumes izvietotas gar lielveikala sienu, bet laukumā notiek aktīva būvniecība – tas tiek līdzināts, ielas malā novietotie bruģakmeņi liecina par plānotajiem bruģēšanas darbiem.
 
 
 

– Vai jūs iepērkaties tirgos?

Valdis Zibailo no Ogres:

– Man mājai tuvāk ir veikals! Bet uz tirgu pēc pārtikas ir vajadzība iet, jo veikalā viss pārsvarā ir – kā saka – ķīmisks. Tirgū dārza produktiem ir labāka kvalitāte, jo cilvēki paši audzē. Es vairāk uzticos Latvijas audzētājiem.

 
 

Bruģēšanas darbi turpinās.

Bruģēšanas darbi notiek pašvaldības īpašuma robežās

Marta Poga

Ogres novada pašvaldībā saņemti iedzīvotāju jautājumi: kāpēc Zīļu ielas pieslēgumā Rūpnieku ielai (pie veikala «Rībelīte») veikta iebrauktuves bruģēšana ārpus esošā iebrauktā ceļa trajektorijas?

 
 
 
 

Ceļa pārbūves darbus Strazdu ielā 1 atsāks.

Strazdu ielā dzīvojošie bez piebraucamā ceļa nepaliks

Dzintra Dzene

Strazdu ielas 1.nama, Ogrē, iedzīvotāju vārdā «OVV» redakcijā vērsās Aldis Cinītis, kuru satrauc izveidojusies situācija ar piekļūšanu minētajam īpašumam.

 
 
 
 

Fizikās formas un veselības uzlabošanas elementi.

Lai jaunie un ne tik jaunie gūst sportošanas prieku!

Uldis Prancāns

Suntažu vidusskolas vecāku atbalsta biedrība, izmantojot Ogres novada pašvaldības projektu konkursa «Veidojam vidi ap mums» iespēju, veiksmīgi īstenojusi projektu «Sportošanas prieks» (kopējās izmaksas – 1500 eiro).

 
 
 
 

Darba epizode, uzstādot prožektorus.

Madlienā labiekārtots pludmales volejbola laukums

Uldis Prancāns

Ogres novada pašvaldības projektu konkursa ietvaros biedrības «Saules avots» iniciatīvas grupa īstenojusi savu projektu «Pludmales volejbola laukuma labiekārtošanas otrā kārta» (kopējās izmaksas 1490 eiro).

 
 
 

Skolotājs Silvestrs māca 3.klases audzēkņus.

Iekāpj «skolotāju kurpēs» un dāvina svētkus

Uldis Prancāns

Taurupes pamatskolā jau vairākus gadus pastāv tradīcija: Skolotāju dienā pedagogu lomā iejūtas ne tikai vecāko klašu skolēni, bet arī vecāki.

 
 
 
 

Birzgales pagasta pārvaldes jaunā vadītāja Solvita Pikaļeva.

Birzgales pagasta pārvaldi vadīs Solvita Pikaļeva

Ritvars Raits

9.oktobrī notika Ķeguma novada pašvaldības domes sēde, kurā viens no darba kārtības jautājumiem bija – par iecelšanu Birzgales pagasta pārvaldes vadītāja amatā. Ar visu 13 klātesošo deputātu atbalstu šis amats tika uzticēts Sovitai Pikaļevai.

 
 
 
 

Biedrības «Daugavas savienība» prezidents Māris Ozoliņš (no labās) sveic ķegumieti Hariju Jaunzemu.

Ķegumietim Harijam Jaunzemam Daugavas savienības balva

Ritvars Raits

Kopš 1999.gada biedrība «Daugavas savienība» katru gadu piešķir īpašu balvu amatieru mākslas, skolu, muzeju, bibliotēku, tautas namu kolektīviem vai izcilām personībām par Daugavas ielejai raksturīgo kultūras vērtību, kultūras mantojuma, amatniecības kopšanu, saglabāšanu, atjaunošanu un popularizēšanu. Ķeguma novada pašvaldība šogad šai balvai bija izvirzījusi Hariju Jaunzemu, kurš arī kļuva par tās ieguvēju.

 
 
 

Jumpravieši Māris Plūme un Dace Smiltniece-Plūme.

Jumpraviešu darītajam sidram trīs zelta medaļas Spānijā

Ritvars Raits

Pirms gada ziņojām, ka Jumpravas sidra darītava «Mr.Plūme» ar savu pussauso sidru ieguva pirmo vietu pasaules mēroga konkursā, kas notika Spānijā. Arī šoruden septembra beigās jumpravieši Māris Plūme un Dace Smiltniece-Plūme ar savas produkcijas paraugiem bija devušies uz to pašu konkursu, bet atgriezās ar vēl labākiem rezultātiem – trim zelta medaļām.

 
 

Meiteņu komanda «Spīdolas Pirātes».

Sacensībās «Lielvārdes josta» uzvar komanda «Ka BMW»

Ritvars Raits

Septembra nogalē jau piekto gadu pēc kārtas norisinājās auto-foto orientēšanās sacensības «Lielvārdes josta», kurās šoreiz par uzvaru cīnījās 47 dalībnieki, kas bija sadalījušies 11 komandās. Par uzvarētāju kļuva komanda «Ka BMW», bet otro un trešo vietu draudzīgi dalīja vienības «Ozoli brauc» un «Normālie čaļi».
 
 

Kausa izcīņas stafetes laureāti.


Skolēni sacenšas Rudens krosa stafetēs
Ritvars Raits
Jau tradicionāli Skolēnu sporta spēļu sacensības Rudens krosa stafetēs norisinās Lielvārdē – Rembates parkā. 9.oktobrī tur par medaļām un kausiem cīkstējās triju novadu – Lielvārdes, Ķeguma un Ogres – izglītības iestāžu labāko skrējēju komandas.
 
 
 
 

Rudens kausa izcīņas laureāti šaušanā ar pistoli.


Rudens kausu šaušanā ar pistoli izcīna Andris Dimants
Ritvars Raits
5.oktobrī Ogres novada Sporta centra šautuvē tika aizvadītas šosezon pirmās sacensības šaušanā ar pistoli – «Rudens kauss 2019». Pirmo vietu ieguva un balvā pašu lielāko kausu saņēma Andris Dimants, vēl uz goda pjedestāla kāpa arī Arnis Birze un Dmitrijs Roņins.
 
 
 
 
 

7.grupas laureātes.


Finišējis tautas skrējienu seriāls «Apkārt Zilajiem kalniem»
Ritvars Raits
6.oktobrī ar sacensību 16.kārtu un apbalvošanas ceremoniju Ogrē noslēdzās tautas skrējienu seriāls «Apkārt Zilajiem kalniem 2019», kuru rīkoja Vieglatlētikas skola «Jūdze» sadarbībā ar Ogres novada sporta centru. Šajā sezonā apkārt Zilajiem kalniem skrēja Ogres novada iedzīvotāji un mūsu novada viesi vecumā no 3 līdz 83 gadiem.
 
 
Brīvības ielas cirks
Ritvars Raits
Līdz šim es tiesas spriedumus uzņēmu ar dalīti neitrālām jūtām. Tiesnešus cienīju, par viņu taisnīgajiem spriedumiem biju gandarīts, bet kļūdas mēģināju attaisnot, mierinādams sevi, ka viņi ir tikai cilvēki, kuri, rīkodamies saskaņā ar savu sirdsapziņu, nepamanīja, kā iemaldījās purvā. Atzīšos, ka par kādu tiesnesi arī pie sevis padomāju, ka nobijies vai ļāvies piesolīta kukulīša vilinājumam, bet tas noteikti nav par šo procesu, kuram nevaru atrast precīzāku apzīmējumu kā cirks. Ņemot vērā, ka tas tika iztiesāts Ogrē, atļaušos to saukt par Brīvības ielas cirku.
Ražas prognoze piepildījusies ar uzviju!
Uldis Prancāns
Aizvadīta Miķeļdiena jeb apjumības, tuvojas Mārtiņi. Ko šogad mums sarūpējusi Dabas māte? Kāds pienesums lauksaimniekiem?
Rita Reinsone noliek deputāta mandātu
Ķeguma novada pašvaldības domē notiek deputātu maiņa. Birzgaliete Rita Reinsone vērsusies pie saviem kolēģiem domē ar iesniegumu, izsakot vēlmi atteikties no deputāta amata pilnvarām.

Jurim Pūpolam Ķeguma novada pašvaldības Atzinības raksts