Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 12.jūnija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Svētavota dabas parka fragments.

Sirdsdomieši gūst saulainu iedvesmu

Uldis Prancāns

Jūnija sākumā Ogres novada literāri radošās apvienības «Sirdsdoma» dalībnieku grupa kopā ar dzejas draugiem un atbalstītājiem devās godam nopelnītā ekskursijā.

 

 

 

«Skroderdienu» ģenerālmēģinājumā Ogres Tautas teātra pārstāvji (labajā pusē) un režisors Jānis Kaijaks (vidū) ir sagaidījuši saimes ļaudis no Taurupes.

Šogad viena no tradicionālo «skroderdienu» mājvietām būs Taurupē

Uldis Prancāns

Jūnija sākumā atjaunotajā Taurupes brīvdabas estrādē notika Ogres Tautas teātra trupas pārstāvju un taurupiešu ģenerālmēģinājums Rūdolfa Blaumaņa lugas «Skroderdienas Silmačos» iestudējumam Jāņa Kaijaka režijā.

 

 

 

 

 

 

Krapes evaņģēliski luteriskās baznīcas atjaunotajā tornī novietotais zvans atkal aicina uz dievkalpojumu!

Ilgi sapņotā piepildījums Krapē

Dzintra Mozule

Aizvadītajā svētdienā, 10.jūnijā, sirmajai Krapes baznīcai (koka dievnams iesvētīts 1804.gadā, mūra – 1857.gadā) bija liela diena. Baznīcas zvans atkal atradās savā īstajā mājvietā – tornī un sauca šurp tuvus un tālus baznīcēnus. Vai citiem vārdiem – notika atjaunotā dievnama torņa un tajā novietoto zvanu iesvētīšana.

 

 

 

 

Jauktā kora «Ikšķile» diriģents Česlavs Batņa (no labās) pateicībā par lielisku kopīgo koncertu pasniedz maestro Raimonda Paulam gardu Ikšķilē ceptu kūku.

Ikšķiles novada svētki «LABS paSĀKUMS» nopelna titulu «IZCILI»!

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē trīs dienas savus svētkus svinēja Ikšķiles novads. Jau svētku nosaukums «LABS paSĀKUMS» solīja, ka pasākums būs izdevies, bet šoreiz jāatzīst, ka pieredzētais pārspēja visu gaidīto – viss bija vienkārši izcili!

 

 

 

 

 

 

 

– Vai Ikšķiles novada svētki bija labs pasākums?

Daina Bolšteine no Ikšķiles:

– Tas bija tiešām labs pasākums – visas trīs dienas. Vislabāk man patika koncerts estrādē, kurā piedalījās pats maestro Raimonds Pauls. Arī dievkalpojums un koncerts baznīcā man gāja pie sirds.

 

 

Tomēnietis Guntars Sniedze pēc iespaidīgās naudas summas laimēšanas.

Mūspuses spēlmaņiem turpina veikties

Ritvars Raits

Kārtējo reizi iespaidīgus laimestus ieguvuši mūsu novadnieki, kuri aizrāvušies ar «Superbingo» – 9.jūnijā notikušā televīzijas šova laikā jumpraviete Baiba Ozoliņa iekļuva finālspēlē, kur viņas iegrieztais laimes rats apstājās uz 3000 eiro sektora, bet tomēnietis Guntars Sniedze Dubultspēlē laimēja 11 500 eiro.

 

 

 

Ātrā zemeņu kūka gatava!

Ātrā zemeņu kūka

Agate Gavare

Šobrīd pie mums valda zemeņu laiks. Kad saldās ogas vienas pašas jau esam atēdušies, var pamēģināt tās izmantot kādu garšīgu desertu pagatavošanā. Natālija Novikova iesaka savu ātrās zemeņu kūkas recepti.

 

 

Sīkpartiju briesmas

Jānis Arvīds Plaudis

TV jau kuro reizi uzliesmo politiskās apvienības «Attīstībai. Par» reklāma. Kā ielaistas slimības lēkme. Griež smadzenēs. Partijas droši vien nav sliktākās mūsu vēsturē, bet valodas stils robežojas ar nekaunību.

Aizliegts ekspluatēt kultūras nama «Lielvārde» lielo zāli

Lielvārdes novada pašvaldība informē, ka uz ilgāku laiku aizliegts izmantot kultūras nama «Lielvārde» lielo zāli. Iemesls – ēkas jumta plātņu balstījuma un atsevišķu paneļu sliktais stāvoklis.

Nokrīt no velosipēda

10.jūnijā R. Ikšķilē, Upes ielā, vadīja velosipēdu un no tā nokrita, gūstot vaļēju lūpas un smaganu brūci.

E.Kauliņa Lielvārdes vidusskola – Eiropas Parlamenta vēstnieku skola

Pagājušā mēneša nogalē svinīgā pasākumā, kas notika Eiropas mājā Rīgā, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolai tika piešķirts Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas (EPVS) tituls.

Pēc gada Latvijā sāksies Čeku spēle

Agate Gavare

Maija pašā nogalē Ministru kabinets sāka izskatīt likumprojektu par Čeku spēles organizēšanu Latvijā. Projekts paredz no nākamā gada 1.jūlija rosināt cilvēkos interesi vienmēr paņemt pirkuma un pakalpojuma čekus, jo ar tiem varēs piedalīties čeku spēlē, veiksmes gadījumā iegūstot naudas laimestu.

Kaut Dievs visiem lopiņiem dotu labus saimniekus!

Anita

Es nāku no bērnības zemes, kur pļavās ganījās govis, teliņi un aitas. Arī mūsu gotiņa, lutekle Ieva, kuru, kā atceros, karstajā pusdienas tveicē vienmēr vedām uz mājām, tāpat kā citas.

Mājlopu problēma ganībās – asinssūcēji kukaiņi

Agate Gavare

Mājdzīvniekus ganībās apdraud dažādi asinssūcēji kukaiņi, kas sagādā dzīvniekiem sāpes, stresu un nereti arī nopietnus draudus to veselībai un dzīvībai.