Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 12.novembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Lūk, idejas ikvienam interesentam!

Valstij turēties ilgi un stipri – brīvai!

Dzintra Dzene

Tuvojoties Latvijas valsts dzimšanas dienai, Patriotiskās nedēļas ieskaņā, 10.novembrī, Ogres Vēstures un mākslas muzejā (OVMM) nu jau tradicionāli ikviens interesents tekstilmākslinieces Līvas Kaprāles vadībā varēja iesaistīties patriotisko aksesuāru gatavošanas darbnīcā.

 

 

Projekta «Sapnis» izsapņotā realitāte.

Meņģelē – jauns rotaļlaukums mazajiem auseklīšiem

Uldis Prancāns

Iedzīvotāju grupa «Auseklītis» Ogres novada pašvaldības projektu konkursa «Veidojam vidi ap mums» ietvaros dāvājuši Meņģeles pagasta bērniem «Sapni».

 

 

 

 

Jaunā atpūtas vieta.

Ķegumā atklāta «Latvijas Valsts mežu» ierīkota atpūtas vieta – lapene

Ritvars Raits

7.novembrī mežā aiz Ķeguma kapiem tika atklāta atpūtas vieta – lapene, ko ierīkojusi AS «Latvijas Valsts meži».

 

 

 

– Kas, jūsuprāt, ir patriotisms?

Jānis Laganovskis no Ogres:

– Patriotisms, tā ir gatavība upurēt sevi pārliecības un idejas vārdā.

 

 

 

Birzgalietis Aigars Apinis.

Birzgalietim Aigaram Apinim kārtējais pasaules čempiona tituls

Ritvars Raits

7.novembrī Latvijas titulētākais paralimpietis Aigars Apinis Dubaijā notiekošajā pasaules čempionātā paravieglatlētikā izcīnīja zelta medaļu diska mešanā. Medicīniskajā grupā F52 deviņu finālistu konkurencē viņš bija labākais ar rezultātu 21,05 m. Šī ir jau astotā zelta medaļa diska mešanā, ko Aigars Apinis 20 gadu laikā izcīnījis pasaules čempionātos un Paralimpiskajās spēlēs.

 

 

Tautas lietišķās mākslas studijas «Tīna» dalībnieces.

Tīnūžu Tautas namā apskatāma «Tīnas» darbu izstāde

Ritvars Raits

10.novembrī Tīnūžu Tautas namā tika atklāta Tautas lietišķās mākslas studijas «Tīna» darbu izstāde. Tīnūžu rokdarbnieces apskatei izlikušas pašu austos tautiskos brunčus.

 

 

 

 

Deserts mūsu nacionālajās krāsās.

Biezpiena krēms ar upenēm

Agate Gavare

Patriotisko svētku nedēļā ģimenes galdā ļoti labi iederēsies biezpiena krēms ar upenēm – loti vienkāršs saldais ēdiens Latvijas karoga krāsās. Sevišķi labi tas garšo bērniem, tāpēc ir lielisks veids, kā saviem mazuļiem punčos iedabūt tik veselīgo biezpienu.

 

 

Uzturā lietoti augļi, ogas un dārzeņi stiprina mūsu veselību.

Ziemai jāgatavojas arī ar veselīgu uzturu

Agate Gavare

Ziemā, kad mums sevišķi aktīvi uzbrūk dažādi vīrusi, svarīgi, lai organisms būtu nodrošināts ar vitamīniem un minerālvielām, tāpēc uzturā jālieto dārzeņi un augļi, kas pastiprina veselību. Jāatceras arī, ka, lai organisms varētu labi funkcionēt, dienā mums ieteicams izdzert vismaz pusotru litru šķidruma – ūdens, tējas vai sulas. Sevišķi veselīgi ir augļi, jo, piemēram, no apelsīniem mūsu organisms uzņem gan vitamīnus, gan šķidrumu.

 

Patriotiskas jūtas nevar ieviest ar likumu

Dzintra Dzene

Starp Lāčplēša dienu, ko atzīmējām vakar, 11.novembrī, un Latvijas Valsts dzimšanas dienu, ir tieši nedēļa, kuru dēvējam par Patriotu nedēļu.

Daugavā pie Kaibalas realizēts divu pašvaldību kopīgs projekts

Ritvars Raits

Sekmīgi noslēgusies Lielvārdes un Ķeguma novada pašvaldības kopprojekta īstenošana «Īpaši aizsargājamās dabas teritorijas «Daugava pie Kaibalas» dabas aizsardzības plānā noteikto tūrisma un dabas aizsardzības aktivitāšu ieviešana». Projektu līdzfinansēja Latvijas Vides aizsardzības fonds.

Noskaidroti konkursa «Mūsu mazais pārgājiens» laureāti

Marta Poga

Jau par tradīciju kļuvušajā konkursā «Mūsu mazais pārgājiens», kas šogad norisinājās 13.reizi, piedalījās Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo skolu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi, kuri veica izpēti par bērzu. Konkursa moto šogad bija «Kas kaitēja man dzīvot diža meža maliņā». Konkursā atzinību guvuši arī Madlienas un Lielvārdes skolēni.

Lielvārdē kopj koku vainagus

Pagājušajā nedēļā pilsētas ielu apstādījumos tika pabeigti koku vainagu kopšanas darbi, kas turpinājās pusmēnesi, informē Lielvārdes novada pašvaldība.

Pabeidz izmeklēšanu pirms desmit gadiem Ogrē izdarītas slepkavības lietā

Marta Poga

Pabeigta izmeklēšana un prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par pirms desmit gadiem Ogrē izdarītu slepkavību, informē Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes darbinieki. Mērķtiecīga darba rezultātā šā gada aprīlī slepkavība tika atklāta, un aizdomās par noziegumu aizturēta bojāgājušās darba kolēģe.

Pārkāpj iekšējās kārtības noteikumus

Saņemta informācija, ka laika periodā no 2. līdz 30.oktobrim trīs izglītojamie mācību iestādē Suntažos pārkāpa skolas iekšējās kārtības noteikumus. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Trīs veidi, kā cīnīties ar sezonālajiem garastāvokļa traucējumiem

Dana Dadze

Ziemeļu valstīs, kur iedzīvotāji par maz uzņem dienas gaismu, bieži izplatīti ir sezonālie garastāvokļa traucējumi. Kā cīnīties ar šo nogurumu, miegainību, skumjām?