Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 14.decembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Kur tu teci, kur tu teci…

Eglīšu rotājumi – laikmeta liecība

Dzintra Dzene

Lai arī kādi bijuši laiki un valsts iekārta, neatņemama gadumijas tradīcija ir eglītes rotāšana. Svētdien, 9.decembrī, Otrajā Adventā, Ogres Vēstures un mākslas muzejā (OVMM) uz tikšanos aicināja mākslas zinātniece, ogrēniete Irēna Bužinska. Klātesošajiem bija iespēja noklausīties saistošu stāstījumu par to, kā veidojušies un laika gaitā mainījušies eglīšu rotājumi.

 

– Vai jūsmājās rotā Ziemassvētku eglīti?

Dzidra Ozola – Ozoliņa no Madlienas:

– Jā, bet ļoti mazu! Mazbērniem mājas lielas, viņi paši ņem lielas eglītes un rotā, mēs esam vecāki cilvēki un savam priekam rotājam maziņu eglīti. Mums ir neliels personīgais mežiņš. Skatāmies to vismazāko!

 

 

Ķeguma vidusskolas pedagogu delegācija pēc apbalvošanas ceremonijas Cēsīs.

Ķeguma vidusskola starp Draudzīgā Aicinājuma fonda laureātēm

Uldis Prancāns, Ritvars Raits

Noskaidrotas 2018.gada labākās skolas – Draudzīgā aicinājuma fonds tradicionāli apbalvojis tās mācību iestādes, kuru audzēkņi apliecinājuši augstākās zināšanas centralizētajos eksāmenos. Draudzīgā aicinājuma balvu pasniegšana notika 12.decembrī Vidzemes koncertzālē Cēsīs.

 

 

 

Ikšķilieši ar Madonā saņemtajām balvām.

Ikšķile kopā ar Olaini kļuvusi par Latvijas Jauniešu galvaspilsētu

Ritvars Raits

Pagājušajā nedēļā Madonas kultūras namā notika konkursa «Labākais darbā ar jaunatni 2018» uzvarētāju apbalvošana. Madonas novada pašvaldība, kam līdz šim piederēja kauss «Latvijas Jauniešu galvaspilsēta», svinīgi pasniedza to jaunajai konkursa laureātei – Ikšķiles un Olaines novadu apvienībai.

 

 

Bijusī lielvārdiete Kristīne Lagzda-Hāpanena (no kreisās) un Dienas centra vadītāja Vita Saleniece-Šmaukstele pie Zviedrijas Ziemassvētku vecīša sūtījuma.

Lielvārdes Dienas centrā piedzīvots pirmais Ziemassvētku brīnums

Ritvars Raits

Kā informē Lielvārdes Sociālā dienas aprūpes centra vadītāja Vita Saleniece-Šmaukstele, viņas iestādē Ziemassvētku brīnumi sākušies jau šonedēļ – 11.decembrī, kad pilnīgi negaidīti pagalmā iebrauca automašīna, kas bija ieradusies no Zviedrijas ar dāvaniņām mazturīgo ģimeņu bērniem, vientuļiem pieaugušajiem, kā arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

 

 

 

 

 

 

Deviņi Zviedrijas rotarieši kopā ar savu uzticības personu Latvijā Daci Jansoni (ceturtā no labās) un Lauberes kultūras nama vadītāju Ingrīdu Eglīti.

Zviedrijas rotarieši labdarības misijā apmeklē Lauberi

Ritvars Raits

Aizvadītā nedēļā Lauberē viesojās divu Zviedrijas pilsētu – Noras un Hedemiras – Rotari klubu deviņi vīri, kuri jau daudzus gadus brauc uz Latviju, lai dotu savu artavu mūsu valsts trūcīgāko iedzīvotāju labklājības veicināšanā. Rotarieši savā valstī pērk un vāc drēbes, apavus, bērnu rotaļlietas, spēles u.c., bet pēc tam šīs mantas paši atved uz Latviju. Labdarības mērķis – atbalstīt ģimenes ar zemākiem ienākumiem un darbīgas biedrības/nevalstiskās organizācijas, piemēram, evanģēlisko kristiešu draudzi «Zilais Krusts» Lēdmanē u.c.

 

 

 

 

Jaunā tirgus laukuma atklāšanas laikā sarkano lentīti pārgriež Ķeguma novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Dace Soboļeva un Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Raivis Ūzuls.

Ķegumā atklāts jaunais tirgus laukums

Ritvars Raits

9.decembrī ar tirgošanās pasākumu, kā jau tas pienākas, Ķegumā tika atklāts jaunais tirgus laukums.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogrēnietis Arnis Pīlips tikko kā vinnējis jaunākā modeļa automašīnu «Ford Focus».

Ogrēnietis Arnis Pīlips laimē automašīnu «Ford Focus»

Ritvars Raits

Šis Adventa laiks veiksmīgs izrādījies ogrēnietim Arnim Pīlipam, kurš pagājušās nedēļas nogalē TV šovā «Superbingo» laimēja paša jaunākā modeļa automašīnu «Ford Focus».

 

 

 

 

 

Piecu minūšu laikā svētku galdam pagatavojami salāti.

Salāti Ziemassvētku galdam – piecu minūšu laikā

Agate Gavare

Lai nākamais gads būtu pārticis un bagāts, Ziemassvētku galdā jābūt deviņiem ēdieniem. Kāpēc lai viens no tiem nebūtu gardi salāti, kas pagatavojami piecu minūšu laikā, bet apēsti vienmēr tiek paši pirmie?

 

 

 

Abu turnīru laureāti.

Noskaidroti Ikšķiles kausu īpašnieki dambretē

Valdis Kreicbergs

Jau devīto gadu Ikšķilē bija pulcējušies sportisti, lai 64 lauciņu dambretē cīnītos par Ikšķiles novada kausiem senioriem. No mūspuses dambretistiem teicami cīnījās ikšķilietis Ivars Mauriņš, ogrēnietis Alis Balbārzdis un rembatietis Vaclavs Griņevičs.

 

 

Prāgā lielvārdieši Toms Akmeņlauks (no kreisās), Jānis Salcevičs un Juris Gribusts uz goda pjedestāla vēl nekāpa, bet vismaz pasēdēja uz tā…

Mūsu florbolistiem teicams sniegums un 5.vieta pasaulē

Ritvars Raits, speciāli «OVV» no Prāgas

Jau ziņoju, ka Latvijas vīriešu florbola izlase ar lielvārdiešiem Jāni Salceviču, Tomu Akmeņlauku un Juri Gribustu sastāvā, piedaloties pasaules čempionāta finālturnīrā Prāgā, sekmīgi pārvarēja astotdaļfināla kārtu. Čempionāta turpinājumā mūsu florbolisti piedzīvoja vienu zaudējumu, kā arī izcīnīja divas uzvaras, izcīnot augsto 5.vietu.

 

 

 

 

 

 

Rembates spēka vīri un sievas ar Krimuldā izcīnītajām Latvijas čempionāta medaļām un kausiem.

Rembatiešiem sudrabs un bronza Latvijas čempionātā

Aivars Gailītis, SK «Rembate» pārstāvis

8.decembrī Krimuldā norisinājās Latvijas atklātais čempionāts svaru stieņa klasiskajā spiešanā guļus, kurā ar labiem rezultātiem startēja Ķeguma novada sporta klubs «Rembate». Mūsu meitenes 13 komandu konkurencē ierindojās 3.vietā, bet veterāni 23 komandu konkurencē izcīnīja godpilno 2.vietu, turklāt līdz čempionu titulam viņiem pietrūka tikai triju punktu.

 

 

 

Par gaismu

Anita Zeiliņa

Ir kāds sens, reti lietots, bet ļoti efektīvs veids, kā saprast, kā jūtas otrs. Pilnībā gan tas nebūs iespējams, jo cilvēkiem ir atšķirīgs vecums, paradumi, veselības stāvoklis, bet ieskatam konkrētajā jautājumā noderēs itin labi.

Lai Ogres novadā nepaaugstinātos braukšanas maksa pensionāriem, pašvaldība palielinās atvieglojumus

Dzintra Dzene

Lai nākamgad par braukšanu autobusos nebūtu jāmaksā dārgāk, Ogres novada pašvaldības 13.decembra Finanšu komitejas sēdē deputāti lēma par braukšanas maksas atvieglojumu palielināšanu pensionāriem Ogres pilsētas un Ogresgala pagasta teritorijā. Šāds lēmums bija nepieciešams saistībā ar valstī pieņemtajām izmaiņām likumdošanā.

Sumina mūspuses uzņēmējus – lauksaimniekus

Uldis Prancāns

8.decembrī Latvijas agronomu biedrība (LAB) un tās pārstāvis Aivars Broks sadarbībā ar Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Ogres biroju rīkoja Ogres lauksaimnieku gada balli.

Ikšķile no Zilo kalnu aģentūras tomēr neizstāsies

Marta Poga

Trešdien, 12.decembrī,  Ikšķiles novada pašvaldības domes Tautsaimniecības komitejas sēdē, izskatot jautājumu par iespējamo Ikšķiles novada pašvaldības izstāšanos no Ogres un Ikšķiles novada pašvaldības kopīgi izveidotās aģentūras «Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa «Zilie kalni» attīstības aģentūra», Ikšķiles novada domes deputāti nolēma neatbalstīt Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieka Česlava Batņas sagatavoto un Ogres novada pašvaldībai aizvadītajā nedēļā nosūtīto vēstuli, kurā tika pieļauta iespēja izstāties no šīs aģentūras.

Ikšķiles «Urdaviņa» – pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde

7.decembrī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) svinīgi piešķīra statusu «Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2018», pasniedzot unikāla dizaina goda plāksnes sešām izglītības iestādēm, kuru vadītāji – darba devēji – piedalījās arodbiedrības rīkotajā konkursā, lai novērtētu pedagogu darba apstākļus. Starp laureātēm ir arī Ikšķiles pirmsskolas izglītības iestāde «Urdaviņa».

Iznīcina cigarešu ražošanas iekārtas

Dzintra Dzene

Šā gada jūnija nogalē, veicot vērienīgu izmeklēšanu, Valsts policija Ogres novadā konstatēja nelegālo cigarešu ražotni, kas bija profesionāli izveidota un aprīkota ar modernām cigarešu izgatavošanas iekārtām. Šobrīd visas minētās iekārtas ir iznīcinātas.

Pārvietojas bez atstarotāja

12.decembrī K. Ķeguma novadā diennakts tumšajā laikā, ārpus apdzīvotās vietas pārvietojās pa autoceļu Rīgas HES – Jaunjelgava bez atstarojošas vestes vai citiem gaismu atstarojošiem elementiem. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Teju katrs piektais iedzīvotājs naudu svētku tēriņiem aizņemas

Agate Gavare

Kā atklāj Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) veiktais pētījums, naudu svētku tēriņiem mēdz aizņemties 18% aptaujāto. Pētījuma laikā arī noskaidrots, ka visbiežāk mēdz aizņemties iedzīvotāji ar zemiem ienākumiem – līdz 300 eiro mēnesī.

Kā pareizi uzglabāt saldumus?

Dana Dadze

Svētku laikā biežāk ejam ciemos vai uzņemam viesus. Un vairāk dāvinām – nereti tie ir saldumi, šokolāde un konfektes. Šajā laikā daudziem mājās veidojas «saldumu uzkrājumi». Par šokolādes uzglabāšanu ierasti zinām diezgan maz, tālab arī šis raksts.

Mājās iedzīvotāji kopā svin Otro Adventi

Inta un Vita no Meža prosp. 6, Ogrē

Ziemassvētki ir mīļuma un piedošanas svētki, kad visas nesaskaņas tiek atstātas pagātnei. Šai laikā tiek svinēta gaismas uzvara pār tumsu. Tālab 52 Meža prospekta 6 iedzīvotāji Otro Adventi svinēja kopā, savas mājas pagalmā.