Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 14.jūnija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ar vienu no modernākajiem mūsdienās pieejamajiem aparātiem pie kardioloģes Agneses Krališas iespējams veikt arī sirds ehokardiogrāfiju.

Ar sirdi nevajag jokot

Dzintra Dzene

Sirds un asinsvadu slimības ir tipiska mūsu laikmeta iezīme, ko veicina stress, mazkustīgs dzīvesveids, nepareizs uzturs un kaitīgi ieradumi. Tās ik gadus skar aizvien jaunākus cilvēkus. Ja traucē sāpes sirds apvidū, jūtami sirds pārsitieni un pat pie nelielas fiziskas slodzes rodas elpas trūkums, ir pēdējais laiks veikt izmeklējumus un pieteikties vizītē pie kardiologa.

 

 

 

 

 

Jauna pastmarka Līgo vainags

Vasaras saulgriežu gaidīšanas noskaņās Latvijas Pasts izdod savas pastāvēšanas vēsturē otro neregulāras formas pastmarku, kas veidota uz pašlīmējošas pamatnes un atveidota tradicionālā Līgo svētku ziedu vainaga formā.

 

 

 

Dziedoša lakstīgala…

Lakstīgala – mazais putniņš ar lielo balsi…

Uldis Prancāns

Salīdzinoši nesen mūsu laikraksta dabas lappusē «viesojās» no siltajām zemēm atlidojušie stārķi. Nu pienācis lakstīgalu uznāciens – vēl kādu laiku ieklausīsimies viņu melodiskajās pogu kreļļu virtenēs jeb sirsnīgajos dziedājumos, kuri nespēj mūs atstāt vienaldzīgus.

 

 

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirknī vai ik nedēļas tiek saņemti iesniegumi par dažādām krāpnieciskām darbībām.

Cilvēku alkatība un lētticība – krāpnieku sabiedrotie

Dzintra Dzene

Mēdz teikt – kur ir aitas, tur būs arī cirpēji. Lai arī Valsts policijas darbinieki regulāri brīdina par dažādiem krāpšanas veidiem, joprojām ir cilvēki, kuru vēlme ātri un bez piepūles kļūt bagātiem, aizēno veselo saprātu, un viņi iekrīt krāpnieku veikli izliktajās lamatās. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (VPRRP) Ogres policijas iecirknī vai ik nedēļas tiek saņemti iesniegumi par dažādām krāpnieciskām darbībām. Pat ja krāpniekus izdodas noskaidrot, izkrāpto naudu, kas dažkārt mērojama pat vairākos tūkstošos eiro, ne vienmēr var atgūt.

 

 

 

 

– Vai esat kādreiz saskārusies ar krāpniekiem?

Liene Meijere no Birzgales:

– Jā! Krāpniekus var satikt visur. Piemēram, dzelzceļa stacijā Rīgas centrā viņi izsaka dažādus savus piedāvājumus. Vienreiz, pērkot garāžu, saskāros, bet, paldies Dievam, ka nesanāca nopirkt. Lieta tāda pastāvēja, jā!

 

 

Gaisa spēku simtajai gadadienai veltītā pasākuma laikā NBS Aviācijas bāzē Lielvārdē apmeklētājiem bija iespēja tiešā tuvumā apskatīt NATO gaisa kuģus – lidmašīnas un helikopterus.

Aviācijas bāzē Lielvārdē svin Gaisa spēku dibināšanas simto gadadienu

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē ar svinīgiem pasākumiem tika atzīmēta Latvijas Gaisa spēku dibināšanas simtā gadadiena. Svinīgo pasākumu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Aviācijas bāzē Lielvārdē apmeklēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un citi aicinātie viesi.

 

 

 

 

 

 

Ogres novusa meistars Aleksejs Mironovs uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.

Ogrēnietim Mironovam 3.vieta senioru sporta spēlēs novusā

Ritvars Raits

Jūnija sākumā Ķekavā norisinājās Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības 56. Sporta spēļu sacensības novusā. Ogres pilsētas izlase kopvērtējumā ierindojās 11.vietā, bet individuāli vislabāk no ogrēniešiem veicās Aleksejam Mironovam, kurš izcīnīja 3.vietu un bronzas medaļu.

 

 

 

 

Rembates svaru bumbu cēlāji – Vizma Grigorjeva un Juris Pivors.

Rembatieši un ogrēnieši cīnās par V.Gargurņa kausu

Mirdza Aizsilniece

Pagājušā mēneša nogalē Babītē norisinājās starptautiskas sacensības svaru bumbu celšanā – daudzkārtējā pasaules un Eiropas čempiona un nopelniem bagātā sporta meistara Viestura Gargurņa dāvātā kausa izcīņa. Ar labiem panākumiem šajās sacensībās startēja Rembates un Ogres sportisti, kuri izcīnīja vienu kausu par pirmo vietu, kā arī divas sudraba godalgas.

 

 

 

Tāllēkšanas sacensību uzvarētājs Elvis Veinbergs kopā ar savu treneri Jevgēniju Liepu.

Ogres NSC vieglatlētiem piecas medaļas pašu rīkotās sacensībās

Ritvars Raits

7.jūnijā notikušajās Ogres novada sporta centra (Ogres NSC) atklātajās sacensībās vieglatlētikā vecuma grupām U16 un U18, konkurējot ar teju 400 sportistiem no visas Latvijas, piecas medaļas (vienu zelta un četras bronzas) izcīnīja mājinieki – Ogres NSC audzēkņi, ziņo sacensību galvenais tiesnesis Zigurds Kincis.

 

 

 

 

Ogrēniete Santa Stepulāne (pirmā no labās) uz goda pjedestāla Čehijā.

Ogrēnietei Santai Stepulānei bronza sacensībās Čehijā

Ritvars Raits

No 6. līdz 10.jūnijam Čehijas pilsētā Brno norisinājās augsta ranga starptautiskas sacensības mākslas vingrošanā junioriem «TART CUP 2019», kurās vingrojumā ar bumbu bronzas medaļu izcīnīja Ogres novada sporta centra audzēkne Santa Stepulāne, informē sportistes trenere Tatjana Stepulāne.

 

 

Deģenerācija

Jānis Arvīds Plaudis

Piejūras pagastā savāca 50 dīkdieņus, ielādēja mašīnā un – projām uz mežu – lasīt pudeles un izsmēķus. Par samaksu. Puse nespēja izkāpt no kravas kastes, pārējie izkāpa, bet atkal nelaime – kā pieliekties? Dziednieks Dmitrijs tai pašā pagastā uzlaboja veselību bomzītei. Par brīvu. Šaubos, vai ar to pietiks, lai tā sāktu jaunu, labāku dzīvi. Varbūt nākamajā dzīvē. Slimnīcā ievedot arī tādus slimniekus, kuri vairs neuzskata sevi par cilvēkiem, un, taisnību sakot, tādi arī vairs nav.

Par remontdarbiem uz autoceļiem Ogresgala un Turkalnes virzienā

Ritvars Raits

«OVV» lasītājs Eduards, interesējoties par darbiem, kas nesen tika veikti uz autoceļiem Ogre-Ogresgals un Ogre-Turkalne, uzdeva šādu jautājumu: «Kāds ir labums no tiem akmentiņiem, kurus kā otro kārtu uz emulsijas liek pa virsu uzklātajam un gludajam asfalta segumam pēc pirmās kārtas? Noturībai vai kam? Vismaz moto, auto un velo braukšana paliek nebaudāma, un ceļam no tās otrās kārtas jau pēc sezonas nekas nav palicis, ko labi var redzēt, piemēram, vietām uz Turkalnes ceļa.»

Pārkāpj gāzes lietošanas noteikumus

Saņemta informācija, ka 3.jūnijā kādā īpašumā Rembatē, Ķeguma ielā, pārkāpti gāzes piegādes lietošanas noteikumi. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Arno Jundze: Laiks ir tāds, ka romānos vajag visu

Una Griškeviča

Tikko trešo reizi pārvēlēts Rakstnieku savienības priekšsēdētāja amatā, Arno Jundze atzīst – beidzot ir skaidra vīzija, kādā virzienā jādarbojas viņa vadītajai Latvijas literātu organizācijai.

Par zemenēm

Pēc interneta resursiem sagatavojis Uldis Prancāns

Pašreiz tirgus pārpilns ar smaržīgām zemenēm no Grieķijas, Polijas, Lietuvas, ir arī pa kādam Latvijas siltumnīcu piedāvājumam. Drīz arī piemājas dārziņos sāks nogatavoties zemenes. Garšīgās ogas ir pārsteigumu pilnas un var sniegt veselībai lielu labumu. Šoreiz daži interesanti fakti par šīm sārtvaidzēm.