Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 14.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Pie katras rozes piestiprināta zīmīte ar tās «īpašnieka» vārdu.

Lielvārdē, atzīmējot Mātes dienu, stāda rozes

Marta Poga

Lielvārdē kopš 2006.gada ir ļoti skaista tradīcija – Mātes dienā vecāki tiek aicināti Rembates parkā iestādīt rozes saviem bērniem, kas nākuši pasaulē iepriekšējā gadā. Šo pasākumu organizē Lielvārdes novada Kultūras centrs, bet rožu stādīšanas tradīciju iedibinājusi tā mākslinieciskā vadītāja Maija Jaudzeme.

 

 

 

– Kā aizvadījāt Māmiņu dienu?

Baiba Zača, strādā Ogrē:

– Mēs ar savu māmiņu devāmies izbraucienā pa Latviju. Tā mūsu ģimenei ir tradīcija katru gadu. Bijām Siguldā. Tur ir ļoti skaisti arī šajā gadalaikā – dažāda zaļuma krāsas, uzkāpām bobsleja trasē. Viss ir ļoti izmainījies…

 

 

Lielai daļai padomju gados celtajām daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām strauji tuvojas ekspluatācijas termiņa beigas.

Par ēku būvkonstrukciju stāvokli jādomā laikus

Dzintra Dzene

Aprīļa nogalē LR Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro nāca klajā ar paziņojumu, ka lielai daļai padomju gados celto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju strauji tuvojas ekspluatācijas termiņa beigas. Kā norāda SIA «Ogres Namsaimnieks» valdes loceklis Kaspars Grīnbergs, Ogrē šobrīd nav konstatēts, ka kāda no daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām ir kritiskā stāvoklī, taču dzīvokļu īpašniekiem būtu jāpatur prātā, ka viņi ir atbildīgi ne vien par savu dzīvokli, bet arī mājas kopējo tehnisko stāvokli un tajā esošajām komunikācijām.

 

 

 

Ogres novada pašvaldībā viesojās BK «Ogre» komanda.

Ogres novada pašvaldības vadība pateicas BK «Ogre» komandai

Marta Poga

9. maijā Ogres novada pašvaldībā domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, viņa vietnieks Gints Sīviņš un Ogres novada Sporta centra direktore, kā arī deputāte Dzirkstīte Žindiga tikās ar basketbola kluba «Ogre» (BK «Ogre») komandu, kas 4.maijā izcīnīja godalgotas vietas «Olybet» Latvijas Basketbola līgas čempionātā – bronzas medaļas, par ko «OVV» jau rakstīja laikraksta iepriekšējā numurā.

 

 

«Medus monēta» aversā un reversā.

Latvijas gada monēta 2018 – «Medus monēta»

Latvijas Banka ziņo, ka tradicionālajā sabiedrības aptaujā par Latvijas gada monētu 2018 atzīta «Medus monēta», kurā pārdzimis inovatīvas kolekcijas monētas dizaina konkursā 1. vietu ieguvušais dizainera Artūra Analta darbs. Kopumā sabiedrības aptaujā tika saņemts pāri par 9000 balsu, no tām vairāk nekā 2700 nododot tieši par «Medus monētu».

 

 

EP vēlēšanas gaidot

Uldis Prancāns

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas pavisam drīz – 25.maijā. Par astoņiem mandātiem cīnīsies 16 partijas un 246 deputāta kandidāti jeb vairāk nekā 30 par vienu mandātu. Diemžēl teju katrs piektais Tēvzemes vēlētājs (18%) nav izlēmis, par ko balsot, bet gandrīz 14% neplāno piedalīties.

Ikšķiles novadā noslēgusies par pretlikumīgo uzskatītā iedzīvotāju aptauja

Ritvars Raits

Ikšķiles novada pašvaldība ziņo, ka 11.maijā noslēdzās novada iedzīvotāju aptauja par gaidāmo Administratīvi teritoriālo reformu, kurā tās dalībniekiem uz jautājumu «Vai jūs esat par Ikšķiles novadu kā patstāvīgu Latvijas Republikas administratīvo teritoriju?» bija jāatbild ar «Par» vai «Pret». Aptauja notika par spīti tam, ka vēl pagājušā mēneša beigās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) bija apturējusi Ikšķiles novada pašvaldības lēmumu par tās sarīkošanu.

«Dūjām» un «Stariem» 3.vieta, Tomes dāmām visvairāk punktu

Ritvars Raits

11.maijā Mārupes kultūras namā norisinājās II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa II kārta jeb fināls, kurā tika noskaidroti labākie ansambļi trijās kategorijās – mazās vokālās grupas, ansambļi ar dalībnieku skaitu no 7 līdz 12 dziedātājām un pusprofesionālie vokālie ansambļi. Mūspuses novadus finālā pārstāvēja trīs muzikālie kolektīvi, visvairāk punktus nopelnīja Tomes Tautas nama dāmu vokālais ansamblis.

Gūst darba traumu

8.maijā P. Ķeguma novadā, kādas SIA teritorijā, guva darba traumu – labās plaukstas locītavas saišu sastiepumu. Pēc apskates vīrietis devās mājās. Policijas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus.

Grūdenis sēļu gaumē

Agate Gavare

Ir interesanti uzzināt, kā dzīvoja mūsu senči – kāda bija viņu ikdiena un svētki, kas viņiem bija svarīgs un, protams, kas garšoja un ko viņi lika galdā. Šoreiz piedāvājam grūdeni sēļu gaumē. Šis ēdiens ir tiešām garšīgs, spēcinošs, kā arī vienkārši pagatavojams.

Lieto zāles pareizi!

Dana Dadze

Medikamentu lietošanai ir daudz būtisku nianšu. Kā zāles lietot pareizi? Dažus ieteikumus sniedz BENU Aptiekas piesaistītais eksperts, Rīgas Stradiņa universitātes emeritētais profesors farmakologs Antons Skutelis.