Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 15.novembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Kalnrēžu atsegumu ainava.

Ģeologu un ūdenstūristu pērle, dabas piemineklis – Kalnrēžu atsegumi

Uldis Prancāns

Ģeniālās Dabas mātes kaltā pieminekļa teritorija atrodas Viduslatvijas zemienē, 188 km garās Ogres upes ielejā.

 

 

 

Kā svinēsiet Latvijas 101. dzimšanas dienu?

Iveta Zāģere no Ogres:

– Svinēsim, baudot koncertu, jo bērns dziedās un piedalīsies Latvijas dzimšanas dienas koncertā. Arī strādāsim un iepriecināsim citus, un centīsimies arī paši nosvinēt, radot svētku atmosfēru mājās.

 

 

Lāčplēša dienā novadnieki Ogri gaišu darīja ar pulkām uguntiņām.

Ogrē Lāčplēša dienu aizvada ar lāpu gājienu, piemiņas brīdi un projekcijām uz pašvaldības ēkas fasādes

Dzintra Dzene

Pirmdien, 11.novembrī, Ogrē, tāpat kā daudzviet citur Latvijā, tika atzīmēta Lāčplēša diena. Arī šogad vairāki simti ogrēniešu un pilsētas viesu devās lāpu gājienā un uz pašvaldības ēkas fasādes varēja noskatīties dokumentālās filmas projekcijas par latviešu strēlniekiem, Latvijas armiju, leģionāriem un Atmodu.

 

 

 

Lāpu gājiena priekšgalā soļoja zemessargi.

Ķegumā jau otro reizi notiek Lāčplēša dienai veltīts lāpu gājiens

Ritvars Raits

Pērn, Latvijas simtgadē, Ķegumā tika aizsākta jauna tradīcija – Lāčplēša dienas lāpu gājiens. Kā jau tradīcijai pienākas, šoruden tā tika turpināta. Piedevām Ķegumā notika arī vairākas citas šim svinīgajam datumam veltītas aktivitātes un pasākumi.

 

 

 

Pēc zemessarga zvēresta nodošanas.

Lāčplēša dienā – Atvērto durvju diena Zemessardzes bataljonā

Ritvars Raits

11.novembrī, Lāčplēša dienā, Atvērto durvju dienu Ogrē bija noorganizējis Zemessardzes 54. Inženiertehniskais bataljons, kas pie sevis ciemos gaidīja Ogres un Ikšķiles novada izglītības iestāžu audzēkņus.

 

 

 

Čempioni – Ogres Valsts ģimnāzijas florbolisti.

Skolēnu sporta spēļu čempione florbolā – Ogres Valsts ģimnāzija

Ritvars Raits

13.novembrī Lielvārdes novada sporta centrā norisinājās Skolēnu sporta spēļu turnīrs florbolā B vecuma grupai – 8. un 9.klašu audzēkņiem. Spraigās cīņās pirmo vietu uz zelta medaļas ieguva Ogres Valsts ģimnāzijas izlase.

 

 

 

Tikko finišējis Audris Odo Vītoliņš.

Orientieristi cīnās par Lāčplēša kausu

Ritvars Raits

11.novembra vakarā, kad Ogrē jau bija beidzies Lāčplēša dienas lāpu gājiens, Zilo kalnu distanču slēpošanas trases starta laukumā sākās vēl viens šai piemiņas dienai veltīts pasākums – nakts orientēšanās sacensības «Lāčplēša kauss 2019».

 

 

 

Madlienieši ar Koknesē izcīnītajām zelta medaļām.

Madlienas volejbolistiem vēl viens panākums «Vidusskolu kausā»

Ritvars Raits

8.novembrī Koknesē notika Latvijas Skolēnu 73. spartakiādes finālsacensības volejbolā «Vidusskolu kauss», kurā par uzvarētāju nelicencēto spēlētāju 1.līgā kļuva Madlienas vidusskolas izlase. Pirms gada madlienieši turpat Koknesē bija labākie 2.līgā.

 

 

 

Manas melnbaltās strīpas

Ritvars Raits

Mēdz teikt, ka dzīve ir kā zebra – baltās strīpas tajā mijas ar melnajām. Jāatzīst, ka tas, kurš šo teicienu izdomāja, nav samelojis nevienu zilbi. Par to es pārliecinājos arī pēdējās nedēļas laikā, kad tik bieži un daudz pieminējām mūsu karavīrus – varoņus, gan kritušos, gan dzīvos…

Sporta stipendijas piešķirtas pieciem mūspuses sportistiem

Latvijas Sporta federāciju padome paziņojusi to sportistu vārdus, kuriem šajā mācību gadā piešķirtas sporta stipendijas. Starp stipendiātiem ir arī pieci mūspuses jaunieši: lielvārdieši Juris Gribusts, Toms Akmeņlauks un Uldis Dūniņš, ogrēnietis Andris Sarksņa un ikšķilietis Patriks Gailums.

Dzīvo bez deklarētas dzīvesvietas

13.novembrī konstatēts, ka 1988.gadā dzimušais L. Birzgalē dzīvo bez Latvijas Republikā deklarētas dzīvesvietas. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.