Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 17.janvāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

«Kas tā par Sniega dienu bez kārtīgas izpikošanās?» jautā mazie ķegumieši.

«Kas tā par Sniega dienu bez kārtīgas izpikošanās?» jautā mazie ķegumieši.

Ogrē, Ķegumā un Tīnūžos svin Vispasaules sniega dienu

Ritvars Raits

Jau ne pirmo gadu Latvijā ar dažādām sportiskām aktivitātēm un atrakcijām tika atzīmēta Vispasaules sniega diena, bet varētu būt, ka vēl nekad pie mums nebija tam tik piemērotu laika apstākļu kā aizvadītajās brīvdienās. Daudz sniega, arī ledus, bet gaisa temperatūra vienkārši ideāla laika pavadīšanai brīvā dabā – mazliet zem nulles. 14. un 15.janvārī ziemas priekus visos iespējamos veidos baudīja ogrēnieši, ķegumieši, ikšķilieši, tīnūžnieki un viņu viesi.

 

 

knab

Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Imants Balodis nepiekrīt KNAB lēmumā apgalvotajam, ka viņa priekšgājējs Jānis Āboliņš pašvaldībai nav nodarījis būtisku kaitējumu. Kaitējums lēšams vairākos desmitos tūkstošu eiro.

KNAB «200 miljonu vekseļa» lietā veiks papildu pārbaudi

Ritvars Raits

Pagājušajā nedēļā «OVV» sazinājās ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), lai noskaidrotu, kā šīs iestādes speciālistiem veicas, pārbaudot Lielvārdes novada domes bijušā priekšsēdētāja Jāņa Āboliņa neveiksmīgo darījumu 200 miljonu EUR apmērā. Kā izrādījās, KNAB pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu, bet ar to nebija mierā Lielvārdes novada pašvaldība, tādēļ pārbaude ir atsākta.

 

 

 

 

 

 

 

Ūdens tilpnē šim nolūkam iepriekš tiek taisīts āliņģis, parasti krusta formā.

Ūdens tilpnē šim nolūkam iepriekš tiek taisīts āliņģis, parasti krusta formā.

Ogrē pirmo reizi notiks Lielā ūdens iesvētīšanas kārta

Dzintra Dzene

Šogad Ogrē 19.janvārī no pulksten 12 pirmo reizi notiks Lielā ūdens iesvētīšanas kārta. Šim nolūkam Ogres vecupē (tā sauktajā Varžu dīķī) tiks sagatavots āliņģis, un Ogres pareizticīgo baznīcas mācītājs iesvētīs ūdeni atbilstoši pareizticīgo baznīcas tradīcijām. Svinīgo brīdi pavadīs dievnama dziedātāji.

 

 

 

 

Fragments no podoloģes Dinas Bašķes darba kabineta Lielvārdē.

Fragments no podoloģes Dinas Bašķes darba kabineta Lielvārdē.

Podologa apmeklējums – pareizais risinājums jūsu pēdu problēmām

Dina Bašķe, podoloģe

Ieauguši nagi, kārpas, varžacis, pēdu ādas un nagu sēnīte, sāpes pēdās, ādas sabiezējumi un citas pēdu problēmas? Ko iesākt? Pie kā vērsties? Lielāko daļu no minētā var viegli atrisināt, dodoties pie podologa.

 

 

 

 

01_eva– Vai jūs zināt, kas ir podoloģija?

Eva Millere no Ogres:

– Jā, zinu – tā ir kāju pēdu aprūpe. Pirms kāda pusgada es pati apmeklēju podologu, kas strādā Ogres Veselības centrā. Tobrīd biju gaidībās un vairs nevarēju pati sev veikt pedikīru, izmantoju speciālista pakalpojumus.

 

 

2017.gada «princeses» Priedes raganu slota...

2017.gada «princeses» Priedes raganu slota…

2017.gada titulētais koks – parastā priede

Uldis Prancāns

Latvijas dendrologu biedrība (LDB) lielā vienprātībā par 2017.gada koku ievēlējusi parasto priedi (Pinus sylvestris) – dzīvības spēka un nemirstības simbolu.

 

 

 

 

4 x 150 m stafetes skrējiena laureātes: uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena Ogres novada sporta centra meiteņu komanda, otrajā vietā – madlienietes.

4 x 150 m stafetes skrējiena laureātes: uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena Ogres novada sporta centra meiteņu komanda, otrajā vietā – madlienietes.

Ogrēniešiem un madlieniešiem 17 medaļas sacensībās Ogrē

Ritvars Raits

13.janvārī Ogres stadiona hallē notika atklātās sacensības vieglatlētikā U10 vecuma grupas sportistiem, kurās Ogres novada sporta centra un Madlienas vidusskolas audzēkņi sacentās ar baldoniešiem, salaspiliešiem, rīdziniekiem, iecavniekiem, koknesiešiem un jelgavniekiem. Mūspuses jaunie vieglatlēti kopumā izcīnīja 17 medaļas (sešas zelta, četras sudraba un septiņas bronzas), turklāt meitenēm veicās krietni labāk nekā puišiem.

 

 

 

 

Ķeguma volejbolisti ar izcīnīto pirmās vietas kausu.

Ķeguma volejbolisti ar izcīnīto pirmās vietas kausu.

Ķeguma volejbolisti savu kausu citiem neatdod

Edgars Siliņš, Ķeguma novada pašvaldības sporta pasākumu organizators

14.janvārī Ķeguma komercnovirziena vidusskolas sporta zālē visas dienas garumā norisinājās volejbola turnīrs vīriešu komandām – «Ķeguma kausa izcīņa». Pirmo vietu un turnīra galveno trofeju izcīnīja mājinieki – komandas «Ķegums» volejbolisti, vēl uz goda pjedestāla arī «Tilbe» un «Ikšķile».

 

 

Kā rodas nevajadzīgi pārpratumi

Dzintra Dzene

Nesen interneta vidē kāda labdarības grupa izsludināja akciju, kuras mērķis ir ziedot Ogres slimnīcā dzimušajiem mazuļiem pirmajās dzīves dienās nepieciešamas lietas – autiņbiksītes, zīdaiņu drēbītes, grabulīšus un citu māmiņām pēcdzemdību laikā vajadzīgo, jo ne katra jaunā ģimene ir gana turīga, lai visu sarūpētu pašu spēkiem.

E.Helmanis: Pirmklasnieku pārcelšana uz Ogres Mūzikas skolu nenotiks

www.ogrenet.lv

Lielu satraukumu topošo pirmklasnieku vecāku, kā arī Ogres sākumskolas un Ogres Mūzikas skolas pedagogu un pasniedzēju vidū izraisīja runas par iecerēto divu 1. klašu pārcelšanu no sākumskolas telpām uz Mūzikas skolu.

Ģimenes atbalsta dienas centrā bērnu grupa Ciemupē vairs nepastāv

Dzintra Dzene

«OVV» iepriekšējā numurā publicējām kādas vecmāmiņas jautājumu, kuru satraukušas izskanējušās runas, ka Ciemupē vairs nebūs Ģimenes atbalsta dienas centra bērnu grupas. Ģimenes atbalsta dienas centra vadītāja Gunda Gunta Rudene apstiprina – no šī gada šāda grupa patiesi vairs nepastāv, taču tam esot nopietns pamatojums.

Aiztur aizdomās par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu

Dzintra Dzene

Vairumā gadījumu vispirms tiek konstatēts noziedzīgs nodarījums, bet pēc tam meklēts iespējamais tā vaininieks. Šajā reizē viss bija norisinājies pretēji – sākotnēji likumsargu redzeslokā nonāca kāda aizdomīga persona un tikai pēc tam kļuva skaidrs, ka tā varētu būt iesaistīta smaga noziedzīga nodarījuma izdarīšanā.

Ogrē, raidot gaisā brīdinājuma šāvienus, aiztur zagtu auto

Dzintra Dzene

13.janvārī, ap pulksten 17, Ogrē, Mednieku ielā, Vidzemes ledus halles teritorijā kāds vīrietis pamanīja stāvēšanai novietotu zilas krāsas «VW TRANSPORTER» markas automašīnu, kuras īpašnieks sociālajos tīklos bija ievietojis informāciju, ka spēkrats viņam 11.janvārī nozagts Rīgā, Ķengaragā.

Iespējams, rīko nesaskaņotas sacensības

14.janvārī Birzgales pagastā, iespējams,  tika rīkotas nesaskaņotas skijoringa sacensības. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Ogres Mūzikas skolas vokālais ansamblis uzvar starptautiskā konkursā

Ogres Mūzikas skolas kora klases vokālais ansamblis (skolotāja Gunita Bičule) ar I pakāpes diplomu, bet arī Kategorijas uzvarētāja balvu atgriezies no XII Starptautiskā garīgās mūzikas konkursa «Sudraba zvani», kas no 12. līdz 15.janvārim norisinājās Daugavpilī.