Laikraksta “Ogres Vēstis Visiem” 18.augusta numurā:

[ A+ ] /[ A- ]

Laikraksta “Ogres Vēstis Visiem” 18.augusta numurā:

* OVMM ar vērienu atklāj izstādi “Aizmirstie senie motocikli”

“Šo izstādi veltu savai pilsētai Ogrei, savai Latvijai, tās iedzīvotājiem, kuri var lepoties ar mūsu senču sarūpēto industriālo mantojumu. No Baltijas valstīm esam vienīgie, kam bijusi sava motociklu rūpnīca. 19./20.gadsimta mijā Aleksandra Leitnera rūpnīcā ražoti velosipēdi, motocikli un pat auto. Mums ir bijušas vairāk nekā 20 velosipēdu ražotnes, lidmašīnbūve, “VEF MINOX”, bet uz visa tā fona šodien varam lepoties tikai ar savu pagātni. Vēlos aicināt valdību – sakārtot Latvijā seno spēkratu reģistrācijas un sertifikācijas jautājumus, jo mēs šajā ziņā atpaliekam no Igaunijas par 10 gadiem, lai gan mums ir vecākais seno motociklu klubs bijušajā PSRS, mums ir muzejs, kāda nav visā Austrumeiropā,” saka Juris Ramba.

Vairāk – jaunajā “OVV”.

* Tulkotājai Elgai Saksei – 90

Vairāk lasiet Birzgales bibliotēkas vadītājas Ingas Daudzes rakstā!

* 21. un 22.augustā – pasākumu kopums CEĻO OGRĒ!

  1. un 22. augustā Ogrē norisināsies pasākumu kopums CEĻO OGRĒ, kurā ar intriģējošu notikumu virkni ogrēnieši un pilsētas viesi aicināti apceļot un iepazīt dažādas vietas pilsētā, sākot no Pārogres līdz Jaunogrei.

Viss piedāvājums jaunajā “OVV”.

* Šonedēļ “Exit Riga” viesosies Ikšķiles novadā;

* Lielvārdē sakārto atkritumu konteineru novietnes

Daudzdzīvokļu māju īpašnieki ir aicināti pēc atkritumu izmešanas vienmēr aizslēgt atkritumu laukuma durvis, turklāt ļoti aktuāls ir lūgums sava konteinera laukuma kodu neizpaust citām personām.

* Ikšķilē svin Sv. Meinarda svētkus

“Nedaudz aizsteidzoties notikumiem pa priekšu, varu atklāt nelielu noslēpumu – kad šī baznīca tiks konsekrēta, tad šeit varētu atrasties arī daļa Sv. Meinarda mirstīgo relikviju. Visās svētvietās ir apustuļu mirstīgās atliekas, kur cilvēki nāk pagodināt ticību. Tāda vieta varētu būt arī šeit, Ikšķilē,” sacīja Romas katoļu baznīcas bīskaps Andris Kravalis.

* Praktiski un noderīgi: Kā sēņotājiem un ogotājiem neapmaldīties mežā

Augusta sākumā brīnumainu izglābšanos piedzīvoja 86 gadus vecais līvānietis Pēteris Peisinieks, kurš pēc apmaldīšanās mežā spēja izdzīvot septiņas dienas un sagaidīja glābējus, sēžot uz celma un dziedot. (..)Sirmgalvis atklāj, ka līdzi bijusi tikai maza maizīte, bet, par laimi, mežā tagad ir ogu laiks, un no tām arī pārticis. Tikt ārā no meža viņš  mēģinājis tikai dienas laikā, bet vakarā meklējis sausāku vietu un gulējis – vismaz apģērbs bijis laika apstākļiem diezgan piemērots. Ik pa brīdim arī dziedājis – tā nesot bijis tik bailīgi, un arī cerējis, ka kāds varētu sadzirdēt.

„OVV” – arī VUGD ieteikumi.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!