Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 18.jūnija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Rūdis, Ieviņa un Kārlēns: «Pēc svētkiem skaidri zinām, būs sukas tā vai tā…»

Ogres Tautas teātris ar «Skroderdienām Silmačos» līgo Ogresgalā

Ritvars Raits

Līgosim tikai šīs nedēļas nogalē, bet jau aizvakar, 16.jūnijā, pirmās Līgo dziesmas skanēja Ogresgala pagasta centrā. Tur Tradīciju parkā ar Rūdolfa Blaumaņa lugas «Skroderdienas Silmačos» iestudējumu viesojās Ogres Tautas teātris.

 

 

 

 

– Kur jūs liekat tukšās stikla burkas un pudeles?

Gunta Graudiņa no Suntažiem:

– Pudeles mēs liekam parastā konteinerā pie mājas, jo mums citur nav, kur likt. Nešķiro atkritumus Suntažos. Burkas noder zaptēm, marinādēm, bet konserviem reizēm pat nākas piepirkt… Gaidām depozītu sistēmu!

 

 

Represēto piemiņas vietā Ogrē atkal gulst ziedi.

Godina Komunistiskā genocīda upurus

Dzintra Dzene

1941.gada naktī no 13. uz 14.jūniju no Latvijas uz PSRS attālākiem apgabaliem piespiedu kārtā tika izvesti vairāk nekā 15 000 cilvēku. Lai gan kopš šīs Latvijas vēsturei tik traģiskās nakts pagājuši jau 78 gadi, no cilvēku atmiņām tā neizdzisīs nekad, un arī Ogrē, tāpat kā visā Latvijā, notika Komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākums.

 

 

R.Korpivāra Ogres novada domes vadībai – E.Helmanim un G.Sīviņam – dāvāja Somijas autoru grāmatu «Četru ceļu krustojums».

Somijas vēstniece Latvijā ar patiesu interesi iepazīst Ogres novadu

Dzintra Dzene

Piektdien, 14.jūnijā, Ogres novada pašvaldībā viesojās Somijas vēstniece Latvijā Rīta Korpivāra, kura tikās ar Ogres novada pašvaldības domes vadību, nolika ziedus Represēto piemiņas vietā Ogrē, kā arī apmeklēja uzņēmumu SIA «Fazer Latvija».

 

 

 

 

 

 

Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (priekšplānā no labās) un ONKC jauktā kora «Ogre»un Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra «Mazā Ģilde» sieviešu kora«Ausma» diriģents Jānis Zirnis uzmundrina dziedātājus un skatītājus.

Jānis Zirnis peldošo skatuvi Ogrē vada cauri vētrai

Anita Zeiliņa

Uz šīs sezonas otro tikšanos «Upes vakaru» koncertciklā ceturtdien, 13.jūnijā, ieradās Ogres novada Kultūras centra (ONKC) jauktais koris «Ogre», Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra «Mazā Ģilde» sieviešu koris «Ausma», skatītāji, bruņojušies ar lietussargiem, un… pērkona negaiss.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.a klase un tās audzinātāja Iveta Puķīte – savā izlaiduma dienas bildē.

Lielvārdes vidusskola dzīvē palaiž divas absolventu klases

Ritvars Raits

Tās pāris nedēļas pirms Jāņiem ir laiks, kad skolās notiek ļoti skaisti un daudzu gaidīti pasākumi – izlaidumi. 15.jūnijā ardievas Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolai teica abas divpadsmitās klases, kopumā – 37 jaunieši.

 

 

 

 

 

Svētku dāvanas saņēmuši rembatieši – mazā Adelīna kopā ar saviem vecākiem Alīnu un Jāni.

Ķegumā sveic Latvijas simtgadē dzimušos bērniņus

Ritvars Raits

Jūnija sākumā Ķegumā jau tradicionāli tiek sveikti iepriekšējā gadā dzimušie mazuļi. Jāuzsver, ka šoreiz pasākums divu iemeslu dēļ bija īpašs – pirmkārt, sumināti tika mazuļi, kuri dzimuši Latvijas simtgadē, otrkārt, šoreiz uz svētkiem bija uzaicināti ne tikai jaunie ķegumieši un viņu vecāki, bet arī rembatieši un tomenieši.

 

 

 

 

Sprinteris Artūrs Pastors.

Ogrē cīnās par Valsts prezidenta balvu vieglatlētikā

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Ogres novada sporta centra stadionā jau otro reizi notika Baltijas lielākās sacensības vieglatlētikā – Valsts prezidenta balvas izcīņa. Lieliski noorganizētajās sacīkstēs Latvijas izlases sastāvā startēja arī vairāki mūspuses sportisti, vislabāk veicās Ogres sprinterim Artūram Pastoram un Ikšķiles šķēpmetējam Patrikam Gailumam, kas ieguva bronzas medaļas.

 

 

Kas gan tie par Līgo svētkiem bez maiga, garda un sātīga šašlika?

Cūkgaļas šašliks sinepēs

Agate Gavare

Latviešu nacionālie svētki Līgo sen vairs nav iedomājami bez uz oglēm ceptas gaļas jeb šašlika, kas gan nebūt nav mūsu nacionālais ēdiens. Saviem lasītājiem piedāvājam recepti cūkgaļas šašlikam sinepēs, kas reizēm var izrādīties ļoti noderīga, jo pietiks tikai ar stundiņu laika marinēšanai un jau varēsit ķerties pie gaļas cepšanas.

 

 

 

Edgara Kauliņa vērtība

Ritvars Raits

Nopietni sastrīdējos ar Zemessardzes bataljona bijušo komandieri Agri Purviņu. Iemesls – cilvēks nevar saprast, kāpēc Lielvārdes vidusskolai joprojām ir Edgara Kauliņa vārds. Bijusī militārpersona pārliecināta, ka Kauliņš bijis visīstākais kolaborants, kurš darījis visu, lai Latvija zaudētu savu valstisko neatkarību un nekad to vairs neatgūtu. Es tam nekad nepiekritīšu.

 

Pabeidz Parka ielas Ogrē remontdarbus

Aizvadītajā nedēļā tika pabeigti ielas seguma remontdarbi Ogrē, Parka ielas posmā no Tīnūžu ielas krustojuma ar Parka ielu līdz Lapu ielai.

Naktīs zvana draudzei

12.jūnijā saņemta informācija, ka pēdējo četru mēnešu laikā uz Lielvārdes Romas katoļu draudzes māju naktīs zvana nenoskaidrota persona un klusē. Policijas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus.

PTAC aicina būt uzmanīgiem, lietojot elektroierīces vannas istabā

Agate Gavare

Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā cilvēku ikdiena nav iedomājama bez modernajām tehnoloģijām – «gudrie» pulksteņi, viedtālruņi, planšetdatori un daudzas citas ierīces mūs pavada ikdienas gaitās.