Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 19.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Lielu piekrišanu svētku laikā Lēdmanē izpelnījās radošās darbnīcas.

Lēdmanē Lielvārdes novada svētki nosvinēti godam

Ritvars Raits

Lielvārdes novada svētki, kam šogad dots nosaukums «Rīta zvaigznes zīmē», pirms nedēļās tika ieskandināti Jumpravā, bet pagājušajā sestdienā, 13.jūlijā, turpinājās Lēdmanes pagastā. Lēdmanē jau par tradīciju kļuvis, ka svētku kulminācija ir ar degošām svecītēm rotātas svētku zīmes ielaišana dīķī. Šoreiz Lēdmanes pagasta centra ūdenstilpē peldēja un sveču liesmiņās laistījās līdz šim vissarežģītākā zīme – Rīta zvaigzne jeb Auseklītis.

 

 

Saņemts apsveikums no Rīgas Latviešu biedrības.

Ogres Latviešu biedrībai jubileja

Rita Enīte

Aizvadīts skaists pasākums, Ogres Latviešu biedrības 25 darbības gadu atskats, kas, savienojoties ar Latviešu biedrību savienības 24.salidojumu, noticis Ogrē.

 

 

 

 

Šāds nepatīkams pārsteigums mūs sagaidīja Jumpravā…

Latvijas vēsture miskastē?

Ekskursantu vārdā – Velta Cine Rīgā

Draugu grupa no Rīgas nolemjam brīvdienās paceļot pa Latviju. Mūsu maršruts – līdz Dzelmēm Lielvārdes novadā.

 

 

 

 

Anna Avena.

Ogrē īstenotajam individuālā budžeta modelim ir pozitīvi rezultāti

Dzintra Dzene

Ogres novads ir viens no desmit Latvijas novadiem, kurā pašvaldības Sociālais dienests īsteno Labklājības ministrijas pagājušā gada septembrī uzsākto izmēģinājumprojektu, kura mērķis ir izmēģināt jaunu pieeju sociālo pakalpojumu finansēšanā – individuālo budžeta modeli.

 

 

Koprades telpas «CoLabora» administratīvā vadītāja Linda Cīrule.

«Zied zeme» izveidojusi koprades telpu Lielvārdē un sarīko raudzības

Ritvars Raits

Publisko un privāto partnerattiecību biedrība «Zied zeme» Lielvārdē, Ausekļa ielā 1A (blakus Lielvārdes dzelzceļa stacijai), iekārtojusi pirmo koprades telpu «CoLabora», kas paredzēta iedzīvotājiem, lai viņi tur varētu strādāt, mācīties, kā ar attīstīt savas biznesa idejas. Otrdien, 16.jūlijā, biedrība bija noorganizējusi telpas prezentācijas pasākumu, ko nodēvēja par raudzībām.

 

 

 

LLU Zemkopības institūta vadošais pētnieks Jānis Vigovskis.

Tīnūžu «Lauciņos» turpina eksperimentēt ar minerālmēslojumu

Ritvars Raits

Tieši pirms gada «OVV» jau vēstīja par Lauka dienu, kas notika Tīnūžu pagasta zemnieku saimniecībā «Lauciņi», kur ar modernas un zinātniski pamatotas metodes izmantošanu centās iegūt lielāku ražu. Izrādās, eksperimenti Ikšķiles novadā turpinās – 11.jūlijā tur zemkopja Aināra Stiliņa saimniecībā notika nu jau kārtējā Lauka diena, kurā piedalījās gan Zemkopības institūta speciālisti, gan Zemkopības ministrijas pārstāvji, kā arī, protams, zemnieki un citi interesenti.

 

 

Lēdmanes Sporta spēļu laureāti.

Lēdmanē sporta spēles, stafete un siena ruļļa velšana

Ritvars Raits

13.jūlijā Lielvārdes novada svētki «Rīta zvaigznes zīmē» Lēdmanē sākās ar sportiskām aktivitātēm. Sacensību dalībnieki sporta laukumā pie Lēdmanes pamatskolas ne vien spēlēja ielu basketbolu un smilšu volejbolu, bet arī sacentās stafetē, kā arī lēdmaniešu kroņa disciplīnā – siena ruļļa velšanā.

 

 

Ogrēnietis Artūrs Pastors (vidū).

Ogres jaunajiem vieglatlētiem veiksmīgi Igaunijas stadioni

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē un šīs nedēļas sākumā vieglatlētikas sacensībās Igaunijā ar lieliskiem panākumiem startēja vairāki Ogres novada Sporta centra audzēkņi, gūstot starptautiskus panākumus. Īpaši izcēlās sprinteris Artūrs Pastors, kurš kļuva par divkārtēju Baltijas čempionu.

 

 

Ķeguma čempionāta pludmales volejbolā 4.posma laureāti.

Ķeguma pludmales volejbola čempionāta 4.posmā uzvar «Šaufeles»

Ritvars Raits

17.jūlija vakarā tika aizvadītas Ķeguma novada atklātā čempionāta pludmales volejbolā ceturtā posma spēles. Sacensību galvenais tiesnesis Edgars Siliņš informē, ka šajā posmā uzvaras laurus plūca spēlētāju pāris «Šaufeles» jeb Jānis Strazdiņš un Māris Grants.

 

 

Par paralēlām pasaulēm un brīnumiem

Anita Zeiliņa

Vai tādas paralēlās pasaules maz eksistē? Ja ticam mistiķiem un vienam otram zinātniekam, tad eksistē gan! Ja ticam statistikai, ekonomistiem un krāsainiem žurnāliem, arī tas pats! Tie, kuri šaubās, paliek zaudētājos.

Ogrē aktīvi turpinās būvniecība

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 11.jūlija komiteju sēdes informatīvajā daļā pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis iepazīstināja klātesošos ar šobrīd pilsētā notiekošo būvdarbu gaitu, kas turpinās pilnā sparā.

Reorganizēs Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldi

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības domes 18.jūlija sēdē deputāti skatīja lēmumprojektu par Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes reorganizāciju, kā arī Ogres novada Bērnu un jauniešu centra likvidāciju. Tā vietā paredzēts izveidot patstāvīgu pašvaldības iestādi – Izglītības pārvaldi, kurai būtu pakļautas visas vispārējās un profesionālās ievirzes izglītības iestādes novadā.

Starp domes priekšsēdētāju vietniekiem lielākie ienākumi ikšķilietim Batņam

Ritvars Raits

Turpinām apkopot Valsts ieņēmumu dienesta publiskoto informāciju par mūspuses novadu pašvaldību valsts amatpersonu ienākumiem un materiālo stāvokli 2018.gadā. Šoreiz kārta pašvaldības domes priekšsēdētāju vietniekiem Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma novados. Šajā konkurencē lielākie ienākumi bijuši ikšķilietim Česlavam Batņam, bet salīdzinoši mazākie – ķegumietim Kristapam Rūdem.

Klaiņo suns

15.jūlijā saņemta informācija, ka Ogrē, Draudzības ielā, klaiņo suns. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Ja tādu Edgaru Kauliņu būtu vairāk…

Ģertrūde Ivanova, pensionāre Lielvārdē

Izlasīju rakstu par Kauliņtēvu. Agris Purviņš nesaprot, kāpēc vidusskola ir nosaukta Edgara Kauliņa vārdā.