Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 2.augusta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Plānotā pārvada vizualizācija.

Turpinās sabiedriskā apspriešana par dzelzceļa pārvada izbūvi kā alternatīvu tunelim

Dzintra Dzene

Otrdien, 30.jūlijā, Ogres novada pašvaldībā notika pārvada pār dzelzceļu Ogrē, Kalna prospektā, publiskās apspriešanas sanāksme. Tajā uzklausīt pašvaldības vadības, speciālistu, būvprojekta minimālajā sastāvā izstrādātāju – SIA «Eppe» un inženieru biroja «Kurbada Tilti» – pārstāvju sniegto informāciju par būvniecības ieceri, kā arī uzdot jautājumus varēja ikviens interesents.

 

– Vai Ogrē nepieciešams pārvads pār dzelzceļu?

Valdis Ņilovs no Ogres:

– Vispār vajadzētu gan, jo gājējiem ir nedroša pāreja – jau ļoti daudz avāriju un negadījumu Ogrē ir noticis. Es esmu tikai par to, lai Ogrē tiktu uzbūvēts pārvads pār dzelzceļu!

 

 

Aizpurvju senkapi mūsu dienās.

Skumjie senatnes pieminekļi Taurupes un Madlienas pagastā

Uldis Prancāns

Dzīve ir kaitīga… no tās mirst…

 

 

 

 

Ceļa seguma atjaunošanas darbu vietā.

Tiek atjaunots autoceļa segums līdz Rembatei

Ritvars Raits

Valsts autoceļa posmam, kas ved no šosejas Sigulda-Ķegums (P8) līdz Rembates pagasta centram, tiek veikta dubultā virsmas apstrāde, informē Ķeguma novada pašvaldība. Pateicoties pašvaldības sarunām ar VAS «Latvijas Valsts ceļi», šovasar tiek veikti darbi, lai uzlabotu ceļa seguma kvalitāti. Pirms vairāk nekā gada dubultās virsmas apstrāde tika veikta posmā no Rembates līdz Lielvārdei, bet šogad remontdarbi notiek arī atlikušajā posmā.

 

 

Jauniegūtā tehnika.

Būtisks papildinājums Lielvārdes NPP ekipējumā

Ritvars Raits

Lielvārdes novada pašvaldības projektu vadītāja Miralda Ranga informē, ka sekmīgi realizēts projekts «Kvadricikla un termālā binokļa iegāde Zivju resursu aizsardzībai», kuram pateicoties, Lielvārdes novada pašvaldības policijas (Lielvārdes NPP) darbinieki savu autoparku papildināja ar jaudīgu kvadriciklu, bet ekipējumā ieguva termālo binokli.

 

Pārgājiena dalībnieku kopbilde.

Pārgājiena laikā iepazina savu novadu

Ritvars Raits

18.jūlija pievakarē Ikšķilē, Līvu ielā, startēja pārgājiens, kas notika, pateicoties projektam «Iepazīsti Latvijas novadus». Ikšķiles novada pašvaldība ziņo, ka pasākums bija samērā kupli apmeklēts, starp tiem, kuri devās pārgājienā, bija arī aktīvākie pašvaldības iestāžu darbinieki.

 

 

Ķeguma jaunie mākslinieki.

Ķeguma Mākslas studijas audzēkņi iejūtas modes mākslinieku lomā

Ritvars Raits

Pagājušajā mēnesī notika Ķeguma Mākslas studijas ikgadējās vasaras radošās darbnīcas, kurās piedalījās 16 bērni. Šī gada tēma bija mode – piecu radošu dienu laikā katrs audzēknis izgatavoja diezgan savdabīgus tērpus un aksesuārus (piemēram, kronīšus, somas, frizūras, vēdekļus), informē Mākslas studijas vadītāja Ieva Lāce.

 

 

Lielvārdes Sporta spēļu uzvarētāja ielu basketbolā – komanda «Avotu Reprezent».

Noskaidroti Lielvārdes Sporta spēļu laureāti

Ritvars Raits

27.jūlijā, kad Lielvārdes novada svētki notika tieši Lielvārdē, pasākumu programmā neizpalika arī sportiskās aktivitātes. Pie Lielvārdes novada sporta centra sacentās gan futbolisti, basketbolisti un volejbolisti, gan arī interesenti, kuri mēroja stadiona apļus «Skrējienā pa Saulei».

 

 

 

 

Atjaunotā sporta pasākuma uzvarētāja – komanda «Glāzšķūnieki no ziediem».

Rembatē senu tradīciju atjauno jaunā formātā

Mirdza Aizsilniece

Sports Rembatē cieņā bijis kopš seniem laikiem. Jau tālajā 1952.gadā fizkolektīva vadītāja Paula Avotiņa vadībā notika pirmās sacensības starp kolhoza «Uzvara» brigādēm, kurās dalību ņēma gan ierindas kolhoznieki, gan speciālisti. Šī tradīcija turpinājās daudzus gadus.

 

 

 

 

Artūrs Pastors.

Mūsu vieglatlētiem lielisks sniegums Latvijas čempionātā

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē, 27. un 28.jūlijā, Ogres stadionā norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā. Izcili starti padevās lielākajai daļai mūspuses vieglatlētu, kuri kopumā izcīnīja astoņas dažāda kaluma medaļas – trīs zelta, trīs sudraba un divas bronzas.

 

 

Spānijas kailgliemezis.

Aicina ziņot par Spānijas kailgliemežiem

Agate Gavare

Lai laikus apkarotu Spānijas kailgliemezi, kas atzīts par vienu no simts invazīvākajām gliemežu sugām Eiropā un pašlaik aktīvi izplatās arī pie mums, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina ziņot par vietām, kur tie pamanīti.

 

 

Likumīgā aplaupīšana

Jānis Arvīds Plaudis

Epizode iz dzīves. Iespējama jebkurā novadā. Kārtējais pakalpojumu sniedzējs sāk maurot kā govs, kas ilgi nav tikusi pie buļļa: «Mēs neesam septiņus gadus paaugstinājuši tarifus! Nu pienākusi mūsu kārta!» Galvenais nav reālie tēriņi, kam pieaugt nevajadzētu – 21. gadsimtā taču norisinās modernizācija, racionalizācija, ierēdņu skaita samazināšana… Cenai / tarifiem vajadzētu iet mazumā. Bet ierēdņu nekaunību un apetīti nav iespējams racionalizēt, tā progresē. Un rezultāts neapstrīdams – arī tarifi progresē.

Valsts amatpersonu deklarācijas: A.Purviņa, M.Siliņš un E.Strazdiņa

Ritvars Raits

«OVV» turpina pētīt mūsu novadu pašvaldību deputātu ienākumus un īpašumus, ko viņi norādījuši savās valsts amatpersonas deklarācijās par 2018.gadu. Nu kārta Antrai Purviņai, Mārim Siliņam un Edītei Strazdiņai no Ogres novada.

Deg katls

31.jūlijā mehāniskajās darbnīcās Madlienā dega katls.

Lieciet mieru godavīram Kauliņam un Lielvārdes vidusskolai!

Valija Žihareva

Izlasot «OVV» rakstu «Ja tādu Edgaru Kauliņu būtu vairāk», ticu, ka «Lāčplēsī» nesatiksiet tā laika cilvēku, kurš apšaubītu viņa prasmi mierīgi un godīgi sadzīvot, sastrādāties ar visiem.

Vēl vieni simti – populārākie mājvārdi, personvārdi un uzvārdi

Uldis Prancāns

Kādas tik aktivitātes nav rosinājusi mūsu valsts simtgade! Tostarp – Latvijas Valodas aģentūras izdotajā populārzinātnisko rakstu krājumā «Valodas prakse: vērojumi un ieteikumi» iekļaut nodaļu «Leksika: vārdu simti».