Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 2.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Saulainais stūrīša fragments tuvplānā.

Raiņa un Aspazijas «Saulainais stūrītis» gaida ciemiņus…

Uldis Prancāns

28.jūnija agrā pēcpusdienā pie Lauberes pagasta bibliotēkas un grāmatu krātuves telpās risinājās sajūtu un brīvā laika pavadīšanas dārza «Raiņa un Aspazijas saulainais stūrītis» atklāšanas pasākums.

 

 

 

Ogrē pa J.Čakstes prospektu atsācis kursēt sabiedriskais transports

28.jūnijā tika atjaunota iedzīvotāju un sabiedriskā transporta kustība pa Jāņa Čakstes prospektu Ogrē.

 

 

 

– No kā cilvēkā rodas cietsirdība pret dzīvu radību?

Anna Heniņa no Ogres:

– Kas par smagu jautājumu! Mana versija: cilvēki paliek cietsirdīgi tāpēc, ka nelabas filmas rāda. Bērniem vajag ko skaistu rādīt, nevis filmas, kur sit un kauj. Ko tik nedara ar tiem cilvēkiem… Bērniem tas nav jāredz!

 

 

Jānis Auders priecājas par projektu, kurš sevi ir attaisnojis.

Akas apzaļumošanas projekts sevi attaisnojis

Dzintra Dzene

«OVV» jau rakstīja par uzņēmīgo Draudzības ielas 10.mājas vecāko Jāni Auderu. Viņš pirms gandrīz diviem gadiem, iesaistoties citiem mājas iedzīvotājiem, pašvaldības projektu konkursā «Veidojam vidi ap mums» iesniedza projektu, lai iegūtu finansējumu pie mājas esošās vecās akas sakārtošanai, virs tās izveidojot acij tīkamu apzaļumotu nojumīti. Šobrīd var teikt – projekts sevi pilnībā attaisnojis, un to atzinīgi vērtē arī P/A «Ogres komunikācijas» Saimniecības nodaļas ainavu būvtehniķe Iveta Vjakse.

 

 

Mākslinieks Valdis Celms aicināja izstādes apmeklētājus dzīvot saskaņā ar dabas ritmiem.

Ogres muzejā aicina iepazīt Latviskās dvēseles rakstus

Dzintra Dzene

Sestdien, 29.jūnijā, Ogres Vēstures un mākslas muzejā (OVMM) atklāja izstādi «Latviskās dvēseles raksti». Klātesošajiem bija iespēja noklausīties arī saistošu viena no izstādes koncepta autoriem, mākslinieka Valda Celma stāstījumu «Latviju raksts un zīmes. Baltu pasaules modelis».

 

 

 

 

Vēja nolauztais vītols un glābēji.

Zem vēja nolauzta vītola paliek divas automašīnas

Ritvars Raits

Piektdien, 28.jūnijā, nopietns nelaimes gadījums notika Ogrē, Meža prospektā, kur samērā spēcīgā vēja brāzmas neizturēja liels vītols. Koks nolūza, nopietni apskādējot divas automašīnas, cilvēki, par laimi, cietuši nav.

 

 

 

Nometnes dalībnieki, tiekoties ar vienu no Latvijas labākajiem kalnu velobraucējiem – ķegumieti Jāni Priževoitu.

Ķeguma novada bērni darbojas nometnē «Esi aktīvs!»

Ritvars Raits

Pagājušā mēneša otrajā pusē Birzgales pamatskolā piecas dienas notika dienas laika nometne «Esi aktīvs!», kurā piedalījās Ķeguma novadā dzīvojoši 5.–9.klašu skolēni, informē nometnes vadītāja Liene Seržante.

 

 

 

 

 

Dāmas un kungi gatavi astotajam peldējumam pāri Daugavai un atpakaļ.

Ikšķiliešu peldējums pāri Daugavai kļūst arvien populārāks

Ritvars Raits

26.jūnija vakarā Ikšķilē jau astoto reizi notika komandas «Izturība» rīkotais peldējums pāri Daugavai un atpakaļ. Šoreiz tajā tika uzstādīts jauns dalībnieku skaita rekords – 63 drosminieki un drosminieces.

 

 

 

 

Lielvārdiete Zanda Bergamane pēc «Dubultspēles».

Lielvārdietei Zandai Bergmanei iespaidīgs naudas laimests

Ritvars Raits

Pagājušajā sestdienā televīzijas šova «Superbingo» papildspēlē «Dubultspēle» 6200 eiro laimēja smaidīgā lielvārdiete Zanda Bergmane.

 

 

 

 

Ķiršus varēs baudīt arī ziemā, ja tagad no tiem pagatavosim džemu.

Vienkārši pasakains ķiršu džems

Agate Gavare

Latvieši vienmēr centušies vasaras veltes sagatavot tā, lai tās varētu baudīt arī ziemā. Tiem, kuriem dārzā jau nogatavojušies ķirši, noderīga būs garda džema recepte. Ķiršu odziņas šajā džemā iznāk tādas kā vītinātas un ir iegremdētas gardā marmelādes sīrupā. Vienā vārdā – tas nav džems, bet pasaka!

 

 

Ko sēsi, to pļausi

Dzintra Dzene

Pie kāda daudzdzīvokļu nama Ogrē, Skolas ielā, pamanīju sešus – septiņus gadus vecu puišeli, kurš ar prāvu, vēja nolauztu koka zaru rokā mēģināja kaut kam trāpīt zālē. Pienākot tuvāk, ieraudzīju, ka tas ir baloža lieluma putns, kurš izmisīgi, pinoties zālē, mēģina aizmukt, bet puisēns ar mednieka azartu seko un ar koku kā harpūnu cenšas viņam trāpīt.

Narkotiku iespaidā rodas uzvedības traucējumi

29.jūnijā no Lielvārdes Ogres slimnīcā nogādāts I., kuram narkotisko vielu lietošanas dēļ radušies uzvedības traucējumi.