Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 20.septembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Tallina no putna lidojuma.

Ogrēnieši pie brāļiem igauņiem

Olga Braunere

Mēs, Ogres seniori, dodamies savā pēdējā šīs vasaras ekskursijā – uz Tallinu!

 

 

 

 

Ogrē, Brīvības ielā 40, atradīsies Ogres novada Jauniešu māja.

Ogres novada jauniešiem būs sava Jauniešu māja

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 19.septembra sēdē deputāti skatīja lēmumprojektu par nekustamā īpašuma Ogrē, Brīvības ielā 40, pārņemšanu Ogres novada pašvaldības īpašumā bezatlīdzības lietošanā. Šajā īpašumā plānots izveidot Ogres novada Jauniešu māju.

 

 

 

«Laika grāmata» patiešām izcili iederas «laika pavēlnieku» – ozolu birzī…

Laika grāmata Latvijas pagastu Ozolu birzī

Uldis Prancāns

Iedzīvotāju grupa «Mēs bērniem» (koordinatore Guna Brīvule, dalībnieki – Liena Rone un Lauris Liepa) Latvijas pagastu Ozolu birzī, Dabas un izziņu parkā projektu konkursa «Veidojam vidi ap mums Ogres novadā» ietvaros īstenojusi projektu «Laika grāmata».

 

 

 

 

 

Madlienas vidusskolas Krapes filiāle.

Krapē veikti gada svarīgākie darbi pašvaldības mājā un skolā

Uldis Prancāns

Par šajā gadā iespēto Krapes saimniecībā un turpmāko perspektīvu informē Krapes pagasta pārvaldes vadītāja Inese Sandore.

 

 

 

 

Kāds, jūsuprāt, ir veselīgs uzturs?

Līva Bauska no Ogres:

Manuprāt, veselīgs uzturs ir sabalansēts uzturs. Labprāt gatavoju mājās pati, esmu pret pusfabrikātiem, jo tajos nav nekādu uzturvērtību. Atziņa par pareizāku uzturu ir nākusi ar bērniņa piedzimšanu, agrāk neveselīgi ēst sanāca biežāk.

 

 

Taurupes Award vienības pārstāvji.

Likteņdārzā strādāja arī Taurupes pamatskolas vienība

Uldis Prancāns

Septembra otrās nedēļas nogalē mūsu tautas Likteņdārzā pulcējās Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu (14 – 24 g.) pašizaugsmes programmas Award dalībnieki un vadītāji no 11 mūsu valsts Award vienībām, to skaitā bija arī Taurupes pamatskolas sūtņi.

 

 

Birzgales pamatskolas direktors Valentīns Pastars (no kreisās) un direktora vietniece Inta Pastare sveic Uldi Siliņu.

Birzgales pamatskola godam atzīmējusi savu 170 gadu jubileju

Ritvars Raits

14.septembrī Birzgales pamatskolas absolventi, kā arī bijušie un tagadējie darbinieki pulcējās savā skoliņā, lai atzīmētu šīs izglītības iestādes ievērojamu gadadienu – 170.jubileju.

 

 

 

 

 

 

Ogres 1.vidusskolas 5.e klases kolektīvs.

Skolēni sporto kopā ar vecākiem

Ritvars Raits

13.septembrī Ogres 1.vidusskolā notika ne tikai mācības, bet arī nu jau tradicionālā Sporta diena, kurā ceturto, piekto un sesto klašu audzēkņi piedalījās kopā ar klašu audzinātājiem un vecākiem.

 

 

 

HK «Ogre» galvenais treneris Andris Molotanovs apsveic savus spēlētājus.

HK «Ogre» izcīna Rīgas čempionāta bronzu

Ritvars Raits

Par Rīgas atklātā čempionāta handbolā bronzas medaļnieci jau ceturto rudeni pēc kārtas kļuvusi HK «Ogre», kas 15.septembrī O.Kalpaka Tautas daiļamatu pamatskolas sporta hallē izšķirošajā spēlē ar 33:22 sagrāva ASK/LSPA handbolistus. Ogrēniešu rindās neapturams bija Rolands Ivanovs, kurš viens pats guva 14 vārtus.

 

 

 

Ogres «Veselības apļu 2019» laureāti.

Finišējuši Ogres «Veselības apļi»

Ritvars Raits

Pagājušajā nedēļā Ogres stadionā ar 19.kārtu noslēdzās skriešanas sacensību seriāls «Veselības apļi 2019». Uzreiz pēc finiša tika apbalvoti tie skrējēji, kuri savās vecuma grupās bija sakrājuši visvairāk 400 m garo stadiona apļu, piedaloties vismaz 15 sacensību kārtās.

 

 

Ogres NSC audzēknes Samanta Pētersone (no labās), Marta Dziļuma un Alise Lūkina.

Ogres NSC jaunajiem vieglatlētiem sekmīgi starti Koknesē

Ritvars Raits

Septembra vidū notika Kokneses Sporta centra atklātās sacensības vieglatlētikas pieccīņā, kurās bagātīgu medaļu ražu guva Ogres novada Sporta centra (Ogres NSC) audzēkņi – treneru Edgara Siliņa, Edgara Kļaviņa un Jevgēnija Liepas audzēkņi.

 

 

 

 

Saldais vājprāts

Jānis Arvīds Plaudis

Jau pirms 50 gadiem krievu «Literatūras Avīze» nodrukāja protesta rakstu «Baltā nāve» – pret cukura un sāls pārpilnību produktos. Ar secinājumiem, ko tā nodara veselībai. Atbildīgā ministrija īgni ierūcās, meta ar ķepu un iegrima letarģijā. Viss palika pa vecam. Līdz pat 21.gadsimtam. Taisnību sakot, ne gluži pa vecam.

Precizē konkursa «Ogres novada sakoptākā lauku sēta 2019» uzvarētājus

Dzintra Dzene

«OVV» jau rakstīja par konkursa «Ogres novada sakoptākā lauku sēta 2019» konkursa rezultātiem. Ogres novada pašvaldības domes 19.septembra sēdē Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs precizēja informāciju par minētā konkursa rezultātiem un apbalvošanai izvirzītajiem īpašumiem.

Atrod mirušu

16.septembrī kāda nama kāpņu telpa Ogrē, Skolas ielā, atrasta mirusi sieviete, bet savā dzīvesvietā Ogrē, Turkalnes ielā, atrasts miris vīrietis. Abu personu nāve iestājusies līdz mediķu atbraukšanai.

Bija zaļš, būs dzeltens!

Jānis Arvīds Plaudis

Globalizācija parāda gan gaišo, gan tumšo pusi. Gaišā puse ir iespēja nopirkt preces, kas ražotas jebkurā pasaules malā, piemēram, citrusaugļus.

Kabaču suflē

Agate Gavare

Pirmās rudens dienas ir īstais laiks, lai mēs savus mājiniekus palutinātu ar kabaču suflē. Tas ir ideāls atvasaras ēdiens – garšīgs un viegls. Receptes sastāvdaļas ir lētas un viegli pieejamas, bet pats pagatavošanas process – ļoti vienkāršs.