Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 22.jūnija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Vija Vētra latviešu deju svītā.

Vija Vētra 95 dzīves un 75 skatuves gadus nosvin ar deju

Dzintra Mozule

18.jūnija vakarā Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē dejotāja, horeogrāfe, lektore un pedagoģe Vija Vētra ar jubilejas koncertu «Ja tu esi dejā, tu jau esi Dievā» svinēja 95 dzīves un 75 skatuves gadus. Nedēļu iepriekš šī paša nama Baltajā zālē risinājās saruna «Vija Vētra tuvplānā: talants, gaume, darbs».

 

 

Lielvārdē, Lāčplēša skvērā, pie kādreizējās kolhoza «Lāčplēsis» kantora ēkas atklāts Goda krēsls Edgaram Kauliņam.

A.Pumpura Lielvārdes muzejā joprojām var apskatīt Kauliņtēvam veltītu ekspozīciju

Dzintra Dzene

Aizvadītajā sestdienā, 16.jūlijā, Lielvārdē, Lāčplēša skvērā (pie bijušā kolhoza «Lāčplēsis» kantora ēkas) tika atklāts vides objekts «Goda krēsls Edgaram Kauliņam» un pie Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja notika savulaik visā Latvijā slavenās kolektīvās saimniecības «Lāčplēsis» kādreizējo darbinieku atmiņu vakars. Savukārt muzejā ikviens interesents joprojām var aplūkot Kauliņtēvam veltītu ekspozīciju.

 

 

 

Pēteris Špakovskis jau iepriekš ir ieņēmis pašvaldības izpilddirektora amatu, līdz ar to darba pienākumi un apjoms viņam ir zināms.

Par Ogres novada pašvaldības izpilddirektoru ievēl Pēteri Špakovski

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 21.jūnija sēdē deputātu vairākums atbalstīja lēmumprojektu par pašvaldības izpilddirektora pirmā vietnieka Pētera Špakovska iecelšanu izpilddirektora amatā.

 

 

 

 

 

 

Tuvi un tāli līgotāji Plāteres pilskalnā Saulgriežus svinēja jau 20.jūnija vakarā.

Plāteres pilskalnā vasaras Saulgrieži jau sagaidīti

Dzintra Dzene

20.jūnijā Plāteres pilskalnā notika par skaistu tradīciju kļuvusī vasaras Saulgriežu atzīmēšana kopā ar folkloras kopu «Grodi», Ogres danču klubu, Madlienas pašdarbniekiem, kā arī Andri Kapustu un Inesi Krūmiņu, veicot uguns rituālu.

 

 

 

 

Mīl vai nemīl? Meklēt vai nemeklēt Papardes ziedu?

Lai ērta un droša līgošana

Dana Dadze

Lai vainagu pīšana, līgo dziesmu dziedāšana pie ugunskura un Jāņu mielasta baudīšana aizritētu bez kreņķiem, «Euroaptieka» farmaceite Ieva Zvagule iesaka dažādus padomus neplānotu raižu novēršanai.

 

 

 

– Kā pavadīsiet Līgo svētkus?

Andris Priedītis no Ogres:

– Nav vēl izdomāts! Varbūt Saulgriežos uz Turaidu aizbrauksim, tāpat kā pagājušo gadu. Tur bija ļoti labi. Ogrē kādreiz bija estrāde, ir pļava pie kultūras centra un saliņa ir. Bet es saliņā neesmu bijis nekad…

 

 

Ogres handbola seniori ar Jelgavā izcīnītajām zelta medaļām un kausu par pirmo vietu.

Ogres handbola seniori – LSVS čempioni

Ritvars Raits

16.jūnijā Jelgavā notika Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības 55.sporta spēļu finālturnīrs handbolā. Vecuma grupā K45 zelta medaļas un čempionu kausu izcīnīja Ogres novada izlase, kas izšķirošajā mačā pieveica baušķeniekus.

 

 

 

 

Daiļavu – pludmales turnīra laureāšu – kopbilde.

Startējis pludmales volejbola turnīrs «Vilsons»

Ritvars Raits

17.jūnijā ar pirmās kārtas spēlēm startēja Ikšķiles novada atklātais turnīrs pludmales volejbolā «Vilsons». Saulainajos un tveicīgajos laika apstākļos dāmu konkurencē uzvarēja komanda «Bambuča», bet starp kungiem nepārspējams bija spēlētāju pāris «Jumpravas papīrfabrika».

 

 

 

Pirmās kārtas laureātu kopbilde.

Ķeguma čempionātu ar uzvaru sāk «Piena desa»

Ritvars Raits

20.jūnija vakarā sākās Ķeguma novada atklātais čempionāts pludmales volejbolā. Pirmajā kārtā piecu komandu konkurencē uzvaras laurus plūca Ikšķiles «Piena desa».

 

 

 

Lieli zagļi, mazi zagļi – līgo!

Ritvars Raits

Šī nedēļa noteikti ieies mūsu valsts vēsturē. Kā nu ne, ja tieši Latvijas jubilejas gadā noticis tāds precedents, ka Saeimas deputātu izmeklētāji aiztur tieši viņa darbavietā – parlamenta ēkā?

 

Uz gājēju pārejas notriec bērnu, bet vainu neatzīst

Ritvars Raits

Tikai šopavasar ar Zemgales rajona tiesas Jelgavā spriedumu noslēdzās administratīvā pārkāpuma lieta par pagājušajā vasarā Ogrē notikušo ceļu satiksmes negadījumu, kad automašīnas «Opel» vadītājs uz gājēju pārejas notrieca meitenīti – velosipēda vadītāju. Lai kā ļoti cienījamu vecumu sasniegušais šoferis savu vainu negribēja atzīt, tomēr visi pierādījumi bija pret viņu, tāpēc no soda izbēgt neizdevās.

«Latvijas sirdsdziesmai» Lielvārdē ļoti iepaticies

Ritvars Raits

Jūnija vidū Lielvārdē, Rembates parkā, pirmo reizi notika šlāgeraptaujas «Latvijas sirdsdziesma» finālkoncerts – televīzijas tiešraide. Kā pastāstīja Lielvārdes novada Kultūras centra direktore Iveta Bule, Latvijas Televīzijai, kas organizēja un filmēja šo pasākumu, uz Spīdalas saliņas ļoti iepaticies, jau norunāts, ka «Sirdsdziesma» Lielvārdē atgriezīsies arī nākamvasar.

Uzsāks SIA «Ogres autobuss» reorganizāciju

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 21.jūnija sēdē kā papildjautājums tika skatīts lēmumprojekts par SIA «Ogres autobuss» reorganizāciju, pievienojot to akciju sabiedrībai «CATA».

Konkurss «Lielvārdes novada sakoptākā sēta» atcelts

Pagājušajā mēnesī Lielvārdes novada pašvaldība bija izsludinājusi pieteikšanos gadskārtējam konkursam «Lielvārdes novada sakoptākā sēta». Šobrīd tiek ziņots, ka konkurss nenotiks.

Ogrē ielu remontam izmanto šķembas un bitumena emulsiju

Līdztekus kapitālai ielu pārbūvei Ogrē šobrīd noris arī ielu asfaltbetona seguma labošana, likvidējot plaisas un bedrītes.

«Ogres namsaimnieks» slēgs vairākas kases

Ogres novada pašvaldības aģentūras «Ogres namsaimnieks» darbinieki informē, ka sakarā ar aģentūras reorganizāciju, tiks slēgtas kases vairākās tās struktūrvienībās. No 1.jūlija «Ogres namsaimnieks» kases paredzēts slēgt Ciemupes tautas namā, Ogresgala pagasta pārvaldē un sociālajā mājā «Indrāni» Ogrē.

Ikšķiles Klientu apkalpošanas centrs starp konkursa laureātiem

Noslēdzies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētais konkurss «Pakalpojumu izcilības balva». Novadu nozīmes centru pašvaldību kategorijā godalgoto 3.vietu ieguva Ikšķiles novada valsts un pašvaldību vienotais klientu apkalpošanas centrs (VPVKAC).

Sabiedriskie mediji būs bez reklāmām

20.jūnijā Saeima otrajā lasījumā un steidzamības kārtā atbalstīja grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas paredz sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu iziešanu no reklāmas tirgus visās platformās, ziņo Saeimas Preses dienests.

Vienkāršos mazāk smagu noziegumu izmeklēšanu

Saeima atbalstījusi izmaiņas Kriminālprocesa likumā, ar kurām vienkāršos un paātrinās mazāk smagu noziegumu izmeklēšanas procesu.

Deg kūla

19.jūnijā Ikšķilē, Irbenāju ielā, trīs kvadrātmetru platībā dega kūla.

Latvijā – 51 549 Jāņi un 10 012 Līgas

Tuvojoties Līgo svētkiem, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde ir apkopojusi informāciju par divu populāro vārdu – Jāņu un Līgu – īpašnieku skaitu.

Sargi sevi pats…

Marta Poga

Līgo svētku laikā gūto traumu raksturs ir ļoti dažāds, tomēr lielākoties tās tiek gūtas pašu neuzmanības dēļ.

Svelmainas saules sveikta siena sezona

Uldis Prancāns

Lai šie pieci vārdi, kas sākas ar draudīgi brīdinošo, ssss… skaņu, nesatrauc mūsu lauksaimniekus un zemītes kopējus. Siena laiks jau labu brīdi darba rūķiem aplam nesaudzīgi zog diennakts gaišākās stundas.

Ogres NSC vieglatlētiem medaļas divās sacensībās Jelgavā

Ritvars Raits

Divas nedēļas nogales pēc kārtas Jelgavā notika sacensības vieglatlētikā, kurās panākumus guva un godalgotas vietas izcīnīja Ogres novada sporta centra jaunie vieglatlēti.