Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 22.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Z.Stankevičs (no labās) aicina klātesošos, ikreiz dzirdot zvana skaņas, atcerēties, ka mēs visi esam viena Dieva saime.

Topošās Ikšķiles katoļu baznīcas zvans skanēs La minorā

Dzintra Dzene

Ceturtdien, 17.maijā, Ikšķilē pie topošās Sv.Meinarda Romas katoļu baznīcas notika svinīgs un vēsturisks pasākums. Klātesot Latvijas Romas katoļu baznīcas un Ikšķiles novada pašvaldības vadībai, draudzes pārstāvjiem, kā arī uzņēmējiem, tika iesvētīts 1200 kilogramus smagais baznīcas zvans, kas par priecīgiem un skumjiem brīžiem vēstīs, skanot La minorā.

 

 

 

 

Muzeja viesus sagaida Arno Smiltnieks.

Muzeju naktī Ogrē piedāvā ielūkoties kino, teātra un cirka šūpulī

Dzintra Dzene

Sestdien, 19.maijā, no pievakares līdz pat pusnaktij visā Latvijā daudzu muzeju durvis bija plaši atvērtas apmeklētājiem, jo tradicionāli tika atzīmēta Muzeju nakts. Tās tēma šogad, saistībā ar Latvijas valsts simtgadi, bija «Šūpulis», bet vadmotīvs – «Dzimšana». Muzeju naktī ikviens laipni tika gaidīts arī Ogres Vēstures un mākslas muzejā (OVMM), kur varēja ielūkoties kino, teātra un cirka šūpulī.

 

 

Vēstules autors Vecais Andžs jeb Pēteris Andžs kopā ar kaimiņieni savā Dārza ielas pieturā.

Traucē vecā rampa un dažas bedrītes

Cerībā – Vecais Andžs un citi autobusa braucēji

Pirms dažiem gadiem Dārza iela tika kapitāli atjaunota un savesta kārtībā. Nu prieks skatīties.

 

 

 

 

 

Kamēr «Graudu» sievas dzied, vīri aizdedzina rituāla ugunskuru.

Tomeniešu salidojumā novēl daudz jaunu ģimeņu un bērnu

Ritvars Raits

Saulainajā 19.maija dienā pat vairāki skaisti pasākumi notika Daugavas kreisajā krastā – tomeniešu salidojums, Ķeguma novada muzeja oficiālā atklāšana un Atmiņu diena Tomē.

 

 

 

 

– Ar ko Tome izceļas starp citiem Latvijas pagastiem?

Kārlis Veckaktiņš no Tomes:

– Pirmkārt, jau ar īpatnējo ģeogrāfisko kontūru – mūsu pagasts ir izstiepts 30 km garumā gar Daugavu. Tam ir liels trūkums – Tomes pagastam faktiski nav tāda viena apdzīvota centra.

 

Par šprotēm, mersedesiem un izglītību

Uldis Prancāns

Paldies Reģionu sarunu par labklājību lektoriem – LB Monetārās politikas pārvaldes vadītāja vietniekam Mārtiņam Bitānam un Ogres 1.vidusskolas direktoram Igoram Grigorjevam. Kādus jaunatklājumus, faktos balstītu cerību aprises guva vai neguva klausītāji? Vai mēs tuvojamies pārtikušo Eiropas valstu rādītājiem?

Bartkevičam viņa partijas biedrene neatdod parādu

Ritvars Raits

Pagājušajā mēnesī Zemgales rajona tiesas Ogrē tiesnesis Arnis Naglis izskatīja un apmierināja Edvīna Bartkeviča prasību pret Līviju Rijzi par parāda 21 000 EUR apmērā piedzīšanu. Maija sākumā spriedums stājies spēkā.

Birzgalē, dzēšot ugunsgrēku, cietis ugunsdzēsējs

19.maijā pulksten 21.46 Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki saņēma izsaukumu uz Birzgales pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka no divstāvu dzīvojamās mājas logiem nāk dūmi un liesmas, ēkai degot 300 kvadrātmetru platībā.

Uzbrauc barjerai

19.maijā militārais vilcējs, kuru vadīja M., Ogrē, Brīvības ielā, uzbrauca metāla aizsargbarjerai, radot tai bojājumus. Sastādīts CSN reģistrācijas protokols.

Finišējuši «Zaļās jostas» rīkotie, videi draudzīgie konkursi

Uldis Prancāns

«Zaļā josta» kopā ar sadarbības partneriem šī mācību gada sākumā aicināja Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā «Tīrai Latvijai!», 2017./2018.mācību gada ietvaros vācot makulatūru un sacenšoties ar citām Latvijas izglītības iestādēm savāktajā makulatūras apjomā.

Gada laikā Latvijā nozagti 26 traktori

Agate Gavare

Zemkopības ministrija aicina zemniekus un sabiedrību kopumā uzmanīt savu lauksaimniecības tehniku, kā arī nepalikt vienaldzīgiem, redzot ko aizdomīgu kaimiņa sētā. Kā izrādās, sveša īpašuma tīkotāji zog ne tikai automašīnas, bet arī traktortehniku – pērn vien Latvijā kopumā tikuši nolaupīti 26 traktori, no tiem tikai daļu izdevies atgūt un atdot īpašniekiem.

Aizliegums ēst pēc sešiem vakarā ir mīts

Dana Dadze

Lai arī veselīga dzīvesveida jomā ir vērojamas pozitīvas izmaiņas – arvien vairāk cilvēku interesējas par to, ko un kā darīt savas veselības un labsajūtas uzlabošanai –, kopējie rādītāji joprojām atklāj, ka Latvijas iedzīvotāji piekopj neveselīgas ēšanas ieradumus.