Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 23.augusta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Nedēļas nogalē – Ogres pilsētas svētki!

Ogres pilsētas svētku laikā atklās vairākus jaunus un nozīmīgus objektus

Dzintra Dzene

Šajā nedēļas nogalē ar plašu kultūras un sporta pasākumu programmu Ogrē atzīmēs pilsētas svētkus. Paralēli tam, šodien, 23.augustā, paredzēts atklāt arī vairākus jaunus un nozīmīgus objektus.

 

 

 

OMS atklāta 21.keramikas un tekstila simpozijā tapušo daru izstāde.

Ogres svētku priekšvakarā atklāj simpozija dalībnieku darbu izstādi

Marta Poga

Sagaidot Ogres pilsētas svētkus, 20.augustā Ogres Mākslas skolas( OMS) izstāžu zālē atklāta 21.Starptautiskā keramikas un tekstila meistardarbnīca «Ģeometrija» dalībnieku darbu izstāde.

 

 

 

 

Sociālantropologs Klāvs Sedlenieks.

Kāpēc viedtālruņi «nozombē» sabiedrību?

Klāvs Sedlenieks, sociālantropologs, Rīgas Stradiņa universitātes docents

Zombijs haitiešu mitoloģijā ir cilvēks, kuru ar burvestības un citu manipulāciju palīdzību burvis vai ragana pilnīgi pakļauj sev, atņemot viņam spēju pašam lemt, ko darīt. Tātad tas ir cilvēks bez savas gribas.

 

 

 

– Vai Administratīvi teritoriālā reforma ietekmēs jūsu dzīvi?

Jānis Skābardis no Ogres:

– Domāju, ka manā dzīvē šī reforma neko nemainīs. Nekas īpaši taču nemainījās arī tad, kad tika likvidēti rajoni un izveidoja novadus. Tāpēc domāju, ka arī tagad nekādu būtisku izmaiņu nebūs.

 

 

Reģionālās pašvaldības policijas Ikšķiles nodaļas priekšnieks Deniss Jurkovs.

Ikšķiles novadā jauns pašvaldības policijas priekšnieks

Ritvars Raits

Par Reģionālās pašvaldības policijas Ikšķiles nodaļas priekšnieku iecelts Deniss Jurkovs. Kā informē Ikšķiles novada pašvaldība, Gundars Dzenis, kurš līdz šim ieņēma šo amatu, darbu turpinās Reģionālās pašvaldības policijas struktūrvienībā Iecavā.

 

 

 

 

 

Ikšķiliešu fokusa grupa diskusijas laikā.

Ikšķilē diskutē par Daugavas ekonomisko potenciālu

Ritvars Raits

15.augustā Ikšķiles novada pašvaldībā notika fokusa grupas diskusija par Daugavas upes baseina ekonomiskā potenciāla attīstības izpēti un veicināšanu. Šis pasākums ir saistīts ar projektu «DaugavAbasMalas», par kuru «OVV» informēja jau tieši pirms gada.

 

 

 

Mūspuses jaunais dambretes talants – Gunārs Gribuška.

Gunārs Gribuška – apņēmības pilns gūt panākumus dambretē

Gunita Rudzīte, Vaclavs Griņevičs

Gunāra Gribuškas talantu apgūt krievu dambretes (64 lauciņi) spēles noslēpumus pamanīja viņa pirmais treneris Aivars Remesis. Tobrīd Gunārs mācījās Tīnūžu pamatskolas 1.klasē un tikko bija iestājies dambretes pulciņā.

 

 

 

FK «Ogres Vilki» vecuma grupas U14 komanda.

Jaunie «Ogres Vilku» florbolisti – «Riga Floorball Cup 2019» uzvarētāji

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā, četros laukumos vienlaikus norisinājās starptautisks turnīrs florbolā «Riga Floorball Cup». Vecuma grupā U14 par turnīra uzvarētāju kļuva florbola kluba «Ogres Vilki» komanda sava galvenā trenera Andra Vasioleka vadībā.

 

 

 

Sacensību «Universālā komanda» laureāti.

Ķeguma Sporta spēļu universālākā komanda – «LuLu»

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē notika Ķeguma pilsētas Sporta spēles. Ķeguma vidusskolas stadionā spēļu dalībnieki sacentās gan vieglatlētikas disciplīnās, gan ielu basketbolā, volejbolā un futbolā, kā arī dažādos individuālajos sporta veidos. Sporta spēļu titulu «Universālā komanda» izcīnīja vienība ar nosaukumu «LuLu».

 

 

Uzņēmēja viedoklis: «Ikšķile nekur nepazudīs»

Ritvars Raits

Kamēr Ogres novada pašvaldība kopumā atbalsta Administratīvi teritoriālās reformas projektu, saskaņā ar kuru varētu tikt apvienoti Ogres, Ķeguma, Lielvārdes un Ķeguma novadi, otrpus Zilajiem kalniem jeb Ikšķilē izskan ļoti skaļi iebildumi. Tie gan pamatā nāk no pašvaldības administrācijas ēkas puses, bet man bija interesanti aprunāties ar nopietnu un vietējo iedzīvotāju cieņu iemantojušu Ikšķiles novada uzņēmēju, kura viedoklis ir pilnīgi pretējs.

Nedzīvot uz nākamo paaudžu rēķina

Dzintra Mozule

Ik sekundi pasaulē dzimst jaunas ziņas – labas, satraucošas, nomācošas. Ar bažām tveram sliktās. Ar prieku gatavojamies Ogres pilsētas svētkiem. Šajā kaleidoskopā atradu arī ko radoši gaišu: žurnālisti Ramona Salmiņa, Sandijs Semjonovs un bezatkritumu kustības pārstāve, beziepakojuma veikala līdzīpašniece un vēstnese Nikija Baltgaile nodibinājuši jaunu vides biedrību «Dabas aizsardzība un rīcība ilgstpējai» (DARI).

Augstākā tiesa noraida kasācijas tiesvedību

Ritvars Raits

Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta rīcības 21.augusta sēdē Senatoru kolēģija nolēma atteikt uzsākt kasācijas tiesvedību par Administratīvās apgabaltiesas 2019.gada 28.februāra spriedumu, ar kuru bija noraidīts līdzpieteicēju pieteikums par Ikšķiles novada pašvaldības domes 2017.gada 28.jūnija lēmuma atzīšanu par prettiesisku, un izbeidza apelācijas tiesvedību. Pieņemtais lēmums nav pārsūdzams.

Būs bargāks sods par smēķēšanu neatļautās vietās

Veselības ministrija (VM) ierosinājusi pārskatīt sodu par smēķēšanu neatļautās vietās, paaugstinot to no 15 līdz 100 eiro. Plānots, ka likuma grozījumi varētu stāties spēkā jau nākamā gada sākumā.

KNAB sodījis Grīnbergu un Venškevicu

Par pārkāpumiem pie administratīvās atbildības saukts SIA «Ogres namsaimnieks» valdes loceklis Kaspars Grīnbergs un Suntažu internātpamatskolas – rehabilitācijas centra direktora pienākumu izpildītāja Aija Venškevica, informē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

KNAB pieļauj, ka E.Helmanis Ogres novada pašvaldībai nodarījis zaudējumus 855,71 eiro apmērā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) trešdien, 21.augustā, aizturēja Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani (VL-TB/LNNK), informēja LETA.

Baltijas skauti un gaidas nes tālāk «Baltijas ceļa» ideju

Dana Dadze

Igaunijas, Lietuvas un Latvijas skauti un gaidas ir radījuši video, veltītu «Baltijas ceļam», kas bija lielākā nevardarbīgā demonstrācija par Baltijas valstu neatkarību no Padomju Savienības. Tā notika pirms 30 gadiem, 1989. gada 23. augustā.

Neatdod parādu

Saņemta informācija, ka A. Ogrē kopš 8.jūlija I. neatdod 100 eiro lielu parādu.

Kā pareizi rīkoties ar atrastiem dokumentiem?

Agate Gavare

Cilvēki gandrīz katru dienu pamanās nozaudēt dažādus dokumentus, bet tie, kuri tos atrod, labu gribēdami, ziņo par to sabiedrībai, izmantodami sociālos tīklus. Kā izrādās, tāda rīcība nav sevišķi pareiza, sevišķi, ja tiek publiskoti dokumentu īpašnieku personas dati.

Meņģelieši ar saviem svētkiem bija pirmie!

««Ārprāts!» iesaucos, lasot zvanītājas Zentas S. pārmetumu meņģeliešiem, ka viņi atļaujas savu Zemnieku un lauksaimnieku dienu rīkot vienā laikā ar Ogres pilsētas svētkiem,» tā Ā. no Meņģeles.