Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 23.februāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

«Ogres «Līkais» tilts, kā to tagad dēvē, ir viens no fotogēniskākajiem objektiem mūsu pilsētā ar saviem atspulgiem rāmajos ūdeņos,” uzskata šī brīnišķā foto autore Marija Zālīte no Ogresgala.

Daudz laimes 90.dzimšanas dienā, Ogre!

No redakcijas

Katrs šim notikumam centies pievienot savu artavu. Mūsu lasītāja Marija Zālīte no Ogresgala, atsaucoties fotokonkursam «Mana Ogre», iesūtījusi debešķīgus mirkļus (skat. līdzās un 7.lappusē). Krustvārdu mīklu autore Vita Gile lielajai dienai veltījusi savu šī numura darbu (10.lpp.). Arī sirdsdomieši uzrunā mūsu visu pilsētu Ogri svētkos (8.lpp.).

 

 

 

 

 

 

– Vai vajadzētu atteikties no 1 un 2 centu monētām?

Zanda Konošonoka no Ogres:

– Es domāju, ka nē! Tās dažreiz noder. Visu laiku ir bijušas, un es domāju, ka tām ir jāpaliek. Vēsturiski ir gājušas, kāpēc lai šobrīd atteiktos? Man mājās ir bērni, arī dažreiz ar mazajām monētām ņemas…

 

 

Ogres 1.vsk 12.a klases parādes bilde.

Sirsnīgu, zinošu, radošu un sportisku personību dubultducis

Uldis Prancāns

Mūsu laikraksta viesi – Ogres 1.vidusskolas 12.a klase kopā ar audzinātāju, vēstures skolotāju Daci Kābeli.

 

 

 

 

Iedzīvotāji sabiedriskās apspriešanas sanāksmei bija nopietni gatavojušies.

Iedzīvotāji kategoriski pret automazgātuves būvniecību Jaunogrē

Dzintra Dzene

Otrdien, 20.februārī, Ogres novada pašvaldības Lielajā zālē notika publiskās apskriešanas sanāksme par ieceri līdzās lielveikalam «Maxima» Jaunogres vasarnīcu apbūves teritorijā Ogrē, Vidus prospektā 3, būvēt pašapkalpošanās automazgātuvi «Puto».

 

 

 

 

Baltijas valstu simtgadei veltītā slēpojuma dalībnieki un viņu atbalstītāji pēc finiša.

Ogrēnieši un ikšķilieši slēpo par godu Baltijas valstu simtgadei

Ritvars Raits

Izmantojot ziemīgos laika apstākļus un Ogres Zilajos kalnos ierīkoto distanču slēpošanas trasi, ogrēnieši un ikšķilieši pagājušajā nedēļā pat divas reizes slēpoja pa simts kilometriem, veltot šos pasākumus Latvijas, Lietuvas un Igaunijas simtgadei.

 

 

 

 

Turnīra uzvarētāji.

Ogres zemessargi izcīna ceļojošo kausu florbolā

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Ogresgala pamatskolas sporta zālē norisinājās tradicionālais turnīrs florbolā, kurā spēkiem mērojās Ogres novada pašvaldības policijas, Valsts policijas un Zemessardzes 54. Inženiertehniskā bataljona komandas. Šoreiz ļoti sīvā un aizraujošā cīņā par turnīra uzvarētājiem kļuva un ceļojošo kausu saņēma Ogres zemessargi, aiz sevis atstājot Ceļu policijas, Valsts policijas Ogres iecirkņa un Ogres novada pašvaldības policijas izlases.

 

Jaunie Ikšķiles futbolisti un viņu treneris Andrejs Rubins Smiltenē.

Ikšķiles komanda «FC Real Pro» – divkārtēja Vidzemes čempione

Liene Pauloviča, «FK Ikšķile/FC Real Pro» sporta koordinatore

18.februārī Smiltenē notika Vidzemes reģiona čempionāta telpu futbolā A fināls vecuma grupas U13 komandām. Septiņu Vidzemes spēcīgāko komandu konkurencē par nu jau divkārtēju čempioni kļuva Ikšķiles «FC Real Pro».

 

 

 

 

Ogres orientieristi «okupējuši» goda pjedestālu Vanagkalnā.

Ogres orientieristiem 25 medaļas Latvijas ziemas čempionātā

Iveta Holcmane, Ogres NSC orientēšanās trenere

Pagājušās nedēļas nogalē 25 Ogres orientieristi ļoti sekmīgi startēja Latvijas ziemas čempionātā, kas norisinājās Piebalgas pusē, Vanagkalnā, kopumā izcīnot 25 dažāda kaluma medaļas.

 

 

 

 

Nebūsim vieglprātīgi…

Ritvars Raits

Grūti iztulkot latviešu valodā vienu ļoti labu un vērā ņemamu krievu sakāmvārdu, bet doma tam ir tāda – nevajag būt pašpārliecinātam, ka nekad nenokļūsi nedz trako mājā, nedz cietumā.

 

Pašvaldības policistam Lauzumam piespriež naudas sodu

Ritvars Raits

21.februārī Ogres rajona tiesas tiesnese Zeltīte Kusiņa pasludināja saīsināto spriedumu kriminālprocesā, kurā par Krimināllikuma 260.panta 2.daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu apsūdzēts Ogres novada pašvaldības policijas darbinieks Juris Lauzums.

Ķeguma novada pašvaldība sola apgūt ceļa remontam piešķirto finansējumu

Ritvars Raits

Šonedēļ TV3 izklaidējoši informatīvajā raidījumā «Bez Tabu» pa visu Latviju ne tajā labākajā nozīmē izskanēja Ķeguma novada pašvaldības vārds. Iedzīvotāji bija sūdzējušies žurnālistiem par ceļa Lielvārde-Misiņi katastrofālo stāvokli, bet tie savukārt uzzinājuši, ka šī autoceļa rekonstrukcijai valsts piešķīrusi 600 tūkstošus eiro, bet pašvaldības vilcināšanās dēļ šis finansējums varot tikt zaudēts. Kā noskaidroju pašvaldībā, darbs notiek, 600 tūkstoši šogad tiks apgūti, bet ar to vēl būšot par maz.

Bartkevičs enerģijas dzērienus nav tirgojis

Ritvars Raits

Vēl šīs nedēļas vidū Ogres rajona tiesas sēžu saraksts vēstīja, ka Ogres novada pašvaldības ilggadējais domes priekšsēdētājs un deputāts, bet kopš pagājušā gada – arī Ķeguma novada pašvaldības izpilddirektors Edvīns Bartkevičs tiks saukts pie administratīvās atbildības par … enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem.

Izsit loga rūti

21.februārī konstatēts, ka Madlienā kādas mājas logam izsista ārējā stikla loga rūts.

Ogres novada erudītākie matemātiķi

5. – 8.kl. matemātikas olimpiādes mērķis – aktivizēt un padziļināt matemātikas apguvi stundās un ārpusstundu darbā, kā arī radīt papildu stimulus matemātikas apguvei.

Tiekas jaunie skatuves runas meistari

Ogres novada Kultūras centrā aizvadīts tradicionālais skatuves runas konkurss.

Tā dalībniekus vērtēja sešās grupās. Pavisam startēja 72 runātāji no mūsu novadu 15 skolām.

500 eiro banknotes tuvākajos gados no apgrozības izzudīs

Dzintra Dzene

«OVV» iepriekšējā numurā stāstījām par naudas aprites kartību Latvijas Bankā (LB). Turpinām sarunu ar LB Kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītāja vietnieku Vilni Kepi par to, kāds liktenis jau tuvākajā nākotnē sagaida 500 eiro banknotes un, iespējams, arī viena un divu centu monētas, par banknošu pašizmaksu un daudz ko citu.