Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 23.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Dievnama centrālā vieta un lepnums – altāris.

Suntažu Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīcai – pirmā desmitgade

Uldis Prancāns

Pirms 10 gadiem, 2009.gada 19.jūlija svētdienā, klātesot Viņa Eminencei Kardinālam Jānim Pujatam, daudziem priesteriem un mācītājiem no Latvijas draudzēm, tradicionālajā latīņu ritā – iesvētīta jaunuzceltā Suntažu Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīca.

 

 

Ogres slimnīcas psihiatrijas kabineta darbinieces.

Psihiatrs – tiešās pieejamības speciālists

Dzintra Dzene

Psihiatrs ir tiešās pieejamības speciālists, pie kura dodoties nav nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums, turklāt pacienta slimnīcas kartē netiek veikta atzīme par psihiatra apmeklējumu. Par vizīti pieaugušajiem jāveic pacienta iemaksa 4,27 eiro apmērā. Bērniem par pirmo vizīti nav jāmaksā. Jauninājums ir tas, ka no 1.aprīļa psihiatrijas pacientiem izveidots tā sauktais zaļais koridors. Proti, ar psihiatra nosūtījumu bez maksas un bez rindas Ogres slimnīcas Rehabilitācijas nodaļā iespējams apmeklēt psihologu Renāti Ločmeli un fizioterapeitu.

 

NMPD direktore Liene Cipule pasniedz apbalvojumu A.Razumovam.

Ogres NMP punkta vecākajam ārsta palīgam Aleksandrs Razumovs – apbalvojums par profesionalitāti

Dzintra Dzene

Atzīmējot desmit gadu jubileju, kopš Latvijā izveidots vienots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), jūlija sākumā svinīgā ceremonijā NMPD vadība sveica savus darbiniekus no visas Latvijas, pasniedzot apbalvojumus dažādās nominācijās. Ogres NMP punkta vecākais ārsta palīgs, ogrēnietis Aleksandrs Razumovs saņēma apbalvojumu «Par profesionalitāti».

 

 

 

– Par ko jums pēdējā laikā bijis no sirds jāsmejas?

Kārlis Milbergs no Ogres:

– Es smejos visu laiku! Par ko? Kad likumus pieņem, bet neviens nepilda, un atkal pieņem nākamos. Ja kas sanāk ar veselību, tad es to uzņemu ar humoru, un draugi man saka: «Ilgāk dzīvosi, ja smiesies!»

 

 

OTT kolektīvs.

Ogres Tautas teātris saņem pirmo Līvijas Akurāteres balvu

Dzintra Dzene

Sestdien, 20. jūlijā, XIV Latvijas amatierteātru salidojuma «Spoguļo!» ietvaros pirmo reizi tika pasniegta Līvijas Akurāteres balva. Šo apbalvojumu par izciliem sasniegumiem amatiermākslas nozarē un būtisku ieguldījumu Latvijas kultūrvides veidošanā saņēmis režisora Jāņa Kaijaka vadītais Ogres Tautas teātris.

 

 

12. vasaras nometnes «Zaļā cepure» dalībnieku kopbilde.

Nometnei «Zaļā cepure» jau 12 gadus koptas tradīcijas

Ritvars Raits

Vasara skolas vecuma bērniem ir ne tikai atpūtas, bet arī dažādu nometņu laiks. Tādu atpūtas, izklaides, izzinošo un sporta nometņu kļūst arvien vairāk, tādēļ to vidū īpaši izceļas tās, kas tiek rīkotas ne pirmo gadu – ir ar pieredzi un savām tradīcijām. Viena no tādām nometnēm noteikti ir «Zaļā cepure» Lielvārdē, kas šovasar notika jau 12.reizi.

 

 

 

Sacensību «NakC oriententerēšanās 2019» dalībnieki.

«NakC oriententerēšanās 2019» finišējusi, uzvarētājus paziņos sestdien

Ritvars Raits

Lielvārdes novada svētkos, kas 6.jūlijā sākās Jumpravā, bet 13.jūlijā turpinājās Lēdmanē, pagājušās nedēļas nogalē bija pārtraukums, ja neskaita aizraujošās, ļoti interesantās un azartiskās sacensības «NakC oriententerēšanās 2019», kas svētku programmā bija iekļautas jau sesto reizi.

 

 

Smejiet uz nebēdu un raudiet veseli!

Uldis Prancāns      

Kad mēs pēdējo reizi esam smējušies – brīvi, nepiespiesti, nemāksloti, pilnā balsī, vēderu sitot un smieklu asarām ritot? Un raudājuši? Visi šaisaulē sevi iekliedzām, ieraudājām, varbūt aiziesim no tās gluži tāpat… Bet arī smiekli, klusi vai homēriski, nav slikts variants.

Bartkevičs uzkrāj, Iklāvam mašīna, Kirhnerei jauns īpašums?

Ritvars Raits

«OVV» turpina pētīt mūsu novadu pašvaldību deputātu ienākumus un īpašumus, ko viņi norādījuši savās valsts amatpersonas deklarācijās par 2018.gadu. Šoreiz kārta trim ogrēniešiem – Edvīnam Betkevičam, Jānim Iklāvam un Sarmītei Kirhnerei.

Deg zemsedze

20.jūlija Birzgales pagastā dega meža zemsedze. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Elīna Barone no OVĢ – starp aktīvākajiem valsts fizikas skolotājiem

Starp valsts pieciem aktīvākajiem fizikas skolotājiem, kas šovasar devās izpētes ekskursijā uz Ķeguma HES un iejutās pilota lomā AirBaltitc lidmašīnas Boeing 737 simulatorā, bija arī Elīna Barone no Ogres valsts ģimnāzijas.

Šogad Latvijā vairāk reģistrē laulības

Centrālā statistikas pārvalde ziņo, ka 2019.gada pirmajos sešos mēnešos Latvijā reģistrētas 4730 laulības, kas salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu ir par 260 laulībām vairāk. Pēdējos trijos gados laulību skaits mūsu valstī ir stabilizējies – vidēji gadā tiek reģistrēts 13 tūkstoši laulību.