Laikraksta “Ogres Vēstis Visiem” 24.jūlija numurā:

[ A+ ] /[ A- ]

Laikraksta “Ogres Vēstis Visiem” 24.jūlija numurā:

* Dakteris Blimhens savā dzimtajā Ogrē atgriežas ar lielisku darba pieredzi un piedāvājumu

“To, ka vēlos studēt medicīnu, zināju jau pamatskolā. Mana mamma Skaidrīte Blimhena arī bija ārste – ginekoloģe un ilgus gadus nostrādāja Ogres rajona slimnīcā. Par specialitātes izvēli domas bija dažādas, bet ginekoloģiju daļēji, iespējams, izvēlējos mammas iespaidā, daļēji to pasniedzēju iespaidā, pie kuriem nonācu, apgūstot specialitāšu ciklu. Kādreiz sievietes bija nedaudz konservatīvākas, bet tagad vīrieti – ginekologu uztver kā pašsaprotamu, jo faktiski dzemdniecība ir ļoti smaga specialitāte, kur vajag gan lielu fizisko, gan arī garīgo spēku, izturību un nosvērtību. Ja raugās pasaulē, kongresos, vadošie ginekologi pārsvarā ir vīrieši. Īpaši smagi ir strādāt stacionārā. Nopietnos gadījumus visu izšķir minūtes, un ārstam jāatbild nevis par vienu, bet par divām dzīvībām – māmiņu un bērniņu,” saka A.Blimhens.

* Mūsu novadniecei Lidijai Lasmanei Doroņinai – 95

Viņa joprojām ir spirgta un moža, pilna ticības, cerības un mīlestības pret savu tautu un pret katru cilvēku. Viņa netur naidu arī uz tiem, kas viņai tik daudz nodarījuši pāri. Padomju laikā Lidija Lasmane trīs reizes tika apcietināta. Pirmo reizi 21 gada vecumā 1946.gadā par nacionālo partizānu atbalstīšanu, otro reizi 1970.gadā par Padomju Savienībā aizliegtas literatūras izplatīšanu un 1983.gadā par aktīvu darbošanos “Gaismas akcijā”. Apcietinājumā kopumā viņa pavadījusi 14 gadu.

* Kā, apvienojot četrus mūsu novadus, varētu organizēt izglītības un kapitālsabiedrību darbu?

Rakstā lasiet par šādām tēmām:  Izglītības nodaļa plānota viena; Skolu direktoru prioritāte – mācību darba organizēšana; Sāpīgs vidusskolu jautājums; Mūzikas un mākslas skolas pārmaiņas varētu neskart; Kapitālsabiedrības – apvienot vai saglabāt tādas, kā šobrīd; Ir gan plusi, gan mīnusi.

Vairāk – jaunajā “OVV”.

* Pirmās palīdzības ABC: infarkts, insults, saindēšanās, kukaiņu un čūsku kodumi;

* Veloorientēšanās sacensībās Ogrē startē komandu rekordskaits!

* Kaimiņos: Cēsīs demostrēs Vecpiebalgā atdzīvināto”, savulaik Kārļa Skalbes mazdēlam Andrejam Legzdiņam piederējušo spēkratu Fiat 509 A (1927.gads)!

* Sports: Rembates Sporta svētki; Ogres NSC audzēkņiem labi starti sacensībās Jēkabpilī; Ogres NSC jaunajiem futbolistiem pirmā uzvara.

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!