Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 25.janvāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Lauku pagastos par ceļu tīrīšanu atbild gan pagastu pārvalžu vadītāji, gan valsts ceļu uzturētāji – atkarībā no ceļa piederības.

Lauku ceļi no sniega atbrīvoti, bet atkal gaidāms sniegs

Marta Poga

Intensīvā snigšana pēdējās nedēļas laikā radījusi pamatīgu sniega segu arī Ogres novada pagastos. Tur ceļu attīrīšanu no sniega uzrauga pagastu pārvalžu vadītāji, kuri informē, ka šobrīd visi ceļi ir iztīrīti, taču jārēķinās, ka sinoptiķi nedēļas nogalē atkal sola sniegu.

 

 

 

 

 

Kritušā ozola «piemineklis» Ģērķu Dievu (Upuru) kalnā…

Ģērķu Dievu (Upuru) kalns – Meņģeles pagasta senatnes relikvija

Uldis Prancāns

Ģērķi ir patiesi leģendāra vieta. Livonijas hronikā, ko sarakstījis Latviešu Indriķis 13.gs. 20 – jos gados, vārdā Gercike (Ģercike) saukta ķēniņa Visvalža (rex Wiscewalde; miris 1230.g.) pārvaldītā latgaļu zeme Jersika. Jau 1592.gadā Rīgas birģermeistars F.Neinšteds sācis pētīt seno Jersiku, atklājot to Kangaru kalnos pie «Ģērķu» mājām. Jā, Ģērķu netrūkst arī citviet Latvijā… Bet kuri ir īstie?

 

 

 

Vidzemes jūrmalas stāvkrasta fragments – Veczemju klints.

Gada ģeovieta – Vidzemes jūrmalas devona smilšakmens stāvkrasti

Uldis Prancāns

Biedrība «Ziemeļvidzemes ģeoparks», popularizējot ģeoloģijas zinātni, unikālus dabas veidojumus, nosaukusi Latvijas Gada ģeovietu 2019.

 

 

 

 

Jau vairākus gadus labdarības akcijā «Shoe Box» piedalās arī BK «Ogre».

Sagādā prieku, piepildot bērnu sapņus

Dzintra Dzene

Ogres novada Sociālā dienesta telpās tikai šonedēļ tika novākta Ziemassvētku eglīte, un pie bērniem aizceļoja pēdējās labdaru sarūpētās dāvaniņas. To šogad bija patiesi daudz, turklāt tādas, par kurām bērni sapņojuši jau ilgi, bet ģimenes savas rocības dēļ ne vienmēr šos sapņus spēja piepildīt. Aizvadītajos Ziemassvētkos netika izmirsti arī vientuļie seniori, kuri saņēma dāvanas un varēja izlustēties īstā ballē, kādā nebija bijuši jau gadiem ilgi.

 

 

– Vai jūs piedalāties loterijās?

Diāna Arlamova no Ogres:

– Dažreiz savu laimi pamēģinu. To gan es daru tikai tajās loterijās, kas tiek rīkotas veikalos, kad pērc kādu preci. Pagaidām neko laimējusi neesmu, bet cerības nezaudēju.

 

 

Raimonds Bergmanis (no kreisās), būdams vēl aizsardzības ministra amatā, pasniedz Pateicību Ķeguma novada pašvaldības pārstāvim Kristapam Rūdem.

Ķeguma novada pašvaldība saņem Aizsardzības ministrijas Pateicību

Ritvars Raits

17.janvārī aizsardzības nozares vadība tikās ar Latvijas darba devējiem – uzņēmumu, biedrību, pašvaldību un izglītības iestāžu pārstāvjiem –, lai pateiktos par viņu atbalstu un ieguldījumu Zemessardzes stiprināšanā. Starp tiem, kuri saņēma Pateicības rakstus, bija arī Ķeguma novada pašvaldība.

 

 

 

 

 

 

Jumpraviete Marija Kozule savu flautu spēlēs arī valsts konkursa finālā Rīgā.

Flautistes Ločmele un Kozule iekļūst valsts konkursa finālā

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā notika valsts konkursa otrā kārta, kurā piedalījās labākie Vidzemes novada profesionālās ievirzes mūzikas skolu audzēkņi. Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skolu (LNMMS) šajā kārtā pārstāvēja trīs audzēknes, divas no tām – flautistes Patrīcija Linda Ločmele un Marija Kozule – izcīnīja ceļazīmi un valsts konkursa finālu, informē LNMMS lietvede Līga Bērziņa.

 

 

Treneris Raivis Rubīns ar saviem audzēkņiem pēc uzvaras Madonā.

Ogres NSC jaunie futbolisti izcīna kausu Madonā

Raivis Rubīns, Ogres NSC futbola treneris

18.janvārī Ogres novada sporta centra 2007.gadā dzimušo zēnu komanda piedalījās Madonas BJSS Kausa izcīņas turnīrā telpu futbolā. Jaunie Ogres futbolisti guva četras uzvaras, kā arī vienu reizi cīnījās neizšķirti, izcīnot kausu un zelta medaļas.

 

 

 

 

Barikāžu kausa izcīņas laureāti: Ralfs Dirnēns (no kreisās), Atis Ratnieks un Artis Galejs.

Barikāžu kausu šaušanā izcīna Atis Ratnieks

Ritvars Raits

19.janvārī notika Ogres novada sporta centra rīkotās sacensības šaušanā ar pistoli – Barikāžu kausa izcīņa. Triju vingrinājumu kopsummā 19 snaiperu konkurencē par uzvarētāju kļuva Atis Ratnieks, vēl uz goda pjedestāla kāpa arī Ralfs Dirnēns un Artis Galejs.

 

 

 

 

«Madlienas volejbola nakts 2019» laureātu kopbilde.

Ķegumiešiem 2.vieta «Madlienas volejbola naktī»

Ritvars Raits

18.janvārī Madlienas vidusskolas sporta zālē notika biedrības «Saules Avots» rīkotais turnīrs vīriešiem «Madlienas volejbola nakts 2019». Par turnīra uzvarētājiem kļuva Talsu novada volejbolisti, bet godpilno otro vietu izcīnīja Ķeguma komanda «Piena desa».

 

 

Millenium paaudze – paaudžu sadurē vai sazobē

Uldis Prancāns

Tā sauktā Millenium paaudze dzimusi no 1982. līdz 2000.gadam. Šī ir jaunā audze, kuras vajadzības, vēlmes, morālās vērtības un intereses atšķiras no iepriekšējo laika posmu pārstāvjiem. Tieši tāpēc, kārtējo reizi veidojot, transformējot izglītības politiku, būtiski izprast un ievērot milleniāļu iezīmes?

Plāno īstenot projektu personām ar funkcionāliem un garīga rakstura traucējumiem

Marta Poga

Personas ar funkcionāliem un garīga rakstura traucējumiem ir mūsu sabiedrības daļa. Un diemžēl viņu kļūst aizvien vairāk. Ogres novada pašvaldības 17.janvāra Finanšu komitejas sēdē deputāti skatīja lēmumprojektu par finansējuma piešķiršanu projektam «Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Ogres novadā».

Ogrē gads sācies pozitīvi – ar iedzīvotāju skaita pieaugumu

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 24.janvāra sēdes informatīvajā daļā Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis informēja, ka šā gada sākumā pēc ilgiem laikiem Ogrē reģistrēts iedzīvotāju skaita pieaugums, kas vērtējams kā pozitīva tendence.

«Koka laiva» kādam lielvārdietim atvizina 10 000 eiro

Kādam Lielvārdes iedzīvotājam degvielas uzpildīšana Ogrē izvērtusies par ļoti ienesīgu pasākumu, jo «Circle K» iegādātās Simtgades loterijas biļetes iepriecinājušas ar laimestiem. Kungs nopircis divas biļetes – ar vienu viņš laimēja piecu eiro laimestu, bet otra pārsteidza ar veseliem 10 000 eiro! Laimīgās biļetes simbols bija «Koka laiva», ziņo «Latvijas loto».

Neievēro noteikumus

21.janvārī konstatēts: kādā īpašumā Turkalnē netiek ievēroti atkritumu apsaimniekošanas noteikumi. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Ja pats vairs netiec uz veikalu

Anita Zeiliņa

Decembra vidū kritu uz ielas un salauzu roku. Bailēs no atkārtotas paslīdēšanas un traumas iešanu ārā samazināju līdz minimumam, tāpēc aktuāls kļuva jautājums par iespēju pasūtīt pārtikas produktus mājās. Traumas ziemā gūst daudzi cilvēki, tāpēc ceru, ka apkopotā informācija lasītājiem noderēs.

Drīz tiks paziņoti 2018.gada vārdu un nevārdu «izcilnieki»

Uldis Prancāns

Arī šogad aktuāla ir akcija «Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens».

Pieci vienkārši gripas laika padomi: iesaka profesore Vīksna

Ieva Nora Gediņa

Gripa ir sena vīrusinfekcija, kas zināma jau vairākus gadsimtus. Visdrošākā aizsardzība pret šo dzīvīgo un mainīgo vīrusu, kurš labi piemērojas apstākļiem, ir vakcinācija. Tomēr gripas sezonas laikā būtiski ņemt vērā pavisam vienkāršus padomus, kas mazinās saslimšanas iespēju, atgādina Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes Infektoloģijas un dermatoloģijas katedras vadītāja profesore Ludmila Vīksna.