Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 25.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Gaiss burtiski spindz. Odi, moškas. Pirmo reizi brauciena laikā velku no somas un lieku galvā sietu pret moskītiem.

Sibīrijas piezīmes. Vitimas upes noslēpumi

Ainārs Kadišs, ogrēnietis

Dārgie ogrēnieši! Ar prieku informēju, ka ir iznākusi mana jaunā grāmata «Sibīrijas piezīmes. Vitimas upes noslēpumi».

 

 

 

 

 

Turpināsim tvert foto mirkļus, kuriem ir dvēsele klāt un kas reiz kļūs vēsture!

Fotokonkursa «Mana Ogre» dalībnieces arī turpmāk tvers mirkļus, kuros jūt dvēseli

Dzintra Mozule

Vakar, 24.maijā, Ogres novada pašvaldības mazajā zālē satikās fotokonkursa «Mana Ogre» dalībnieces Marija Zālīte, Ilze Zirdziņa, Anna Kudeiko, Vilhelmīne Gutovska, Ilze Puriņa un tā organizatori – pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas un laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» darbinieki.

 

 

 

Ekskursijas vadītāja Inta Jansone no Dobeles Ogres pensionārus iepazīstina ar Pokaiņiem.

«Pikšas» – Dobele – Krimūnas – Pokaiņi

Olga Braunere

«Es tomēr ticu tam, ka cilvēks nedzīvo tikai maizei un darbam, es ticu, ka viņam jārūpējas par savas dvēseles izdaiļošanu, jārūpējas par to, lai varētu padarīt savu un savu līdzcilvēku dzīvi pilnīgāku un cilvēka cienīgu.»

(K.Ulmanis, 1922.g.)

 

 

 

 

Skolotājas Ivetas Bites audzēkņi – vēl sestklasnieki gleznainā ekskursijas bildē…

Lielvārdes pamatskolas 9.klase – katrs ar savu «es»

Uldis Prancāns

Šoreiz ciemos pie mums – Lielvārdes pamatskolas 9.klase kopā ar audzinātāju, latviešu valodas un literatūras skolotāju Ivetu Biti.

 

 

 

 

 

– Vai jums ir pazīstami cilvēki, kas atgriezušies no ārzemēm Latvijā?

Baiba Matisone no Pārogres:

– Nē! Visi ir tikai aizbraukuši. Atgriezušies nav neviens vēl. Vai valsts grib, lai viņi atgriežas? Tā ir ilūzija. Nav nekāda iemesla un pamatojuma viņiem atgriezties. Ja tā turpināsies, arī mēs nevarēsim atļauties šeit dzīvot…

 

 

Lielvārdes folkloras kopa «Josta» dzied un muzicē uz Tautasdziesmu nakts skatuves Cēsīs.

Lielvārdes «Josta» ieskandina Tautasdziesmu nakti Cēsīs

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Lielvārdes folkloras kopa «Josta» piedalījās jaunas tradīcijas tapšanā, Cēsīs ieskandinot iedvesmojošu un sirsnīgu pasākumu – pirmo Tautasdziesmu nakti.

 

 

 

 

Ogres basketbola komanda «Los OG3R» pirmo reizi kļuvusi par sava novada čempioni.

Par Ogres čempioni basketbolā pirmo reizi kļūst «Los OG3R»

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē noslēdzās Ogres novada atklātais čempionāts basketbolā. Fināla sērijā ar 2:0 uzvarēja «Los OG3R», no čempiones troņa gāžot komandu «Monta», kas tur bija atradusies piecus iepriekšējos gadus. Bronzas medaļas trešo pavasari pēc kārtas izcīnīja komandas «Ella Auto» basketbolisti.

 

 

 

 

Lielvārdes novada čempione florbolā – komanda «VK Solima».

Lielvārdes čempionātā florbolā triumfē «VK Solima»

Ritvars Raits

Ar komandas «VK Solima» pārliecinošu uzvaru 19.maijā noslēdzās Lielvārdes novada atklātais čempionāts florbolā. Vicečempiones godā vienība «Alfa Team», bet bronzas medaļas izcīnīja «Stiflera mammas» florbolisti.

 

 

 

 

Vasarsvētku kausu ieguvēji: Pēteris Brokeris (no kreisās), Atis Ratnieks un Andris Dimants.

Ogres snaiperi sadalījuši trīs kausus

Ritvars Raits

19.maijā par Ogres novada sporta centra Vasarsvētku kausa ieguvēju šaušanā ar pistoli kļuva Atis Ratnieks. Pagājušā mēneša beigās notikušajās «Aprill, Aprill – 2018» kausa izcīņas sacensībās ar mazkalibra šauteni dāmu konkurencē pirmo reizi triumfēja Kristīne Ertmane, bet starp kungiem precīzākais bija Agris Melnis.

 

 

 

Slīcēj, glāb sevi!

Jānis Arvīds Plaudis

Radio «Īstenības izteiksme» un Tiesībsargs, bradājot «svētos tabu», ķērušies klāt bērnu namiem, arī psihoneiroloģiskajām slimnīcām, ko daži dēvē par trako namiem. Visi nebūt tur nav traki. Intervējot slaveno psihologu J.Zālīti Raunā, viņa kabinetā ievēroju jauku glezniņu zilgos toņos. «Tas ir mana pacienta darbs,» teica doktors.

Ar tiesas lēmumu Ogres novada pašvaldībai nākas piekāpties totalizatora organizatoriem

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības 24.maija sēdē deputāti izskatīja lēmumprojektu par atļaujas izsniegšanu SIA «JOKER LTD» sporta totalizatoru un derību likmju pieņemšanas vietas atvēršanai un sporta totalizatoru organizēšanai Ogrē, Skolas ielā 6.

Biedrībai «UPE» būs sabiedriskā labuma organizācijas statuss

22.maijā Sabiedriskā labuma komisija pieņēma lēmumu ieteikt Valsts ieņēmumu dienestam piešķirt sabiedriskā labuma organizācijas statusu četrām organizācijām, starp kurām ir arī Lielvārdes biedrība «Kultūras un izglītības fonds «UPE»», kas darbojas pilsoniskas sabiedrības attīstības jomā.

Lielvārdē top divi objekti

Lielvārdes centrā top divi nelieli, bet iedzīvotāju ērtībām būtiski objekti – elektromobiļu ātrās uzlādes stacija un velosipēdu novietne.

Atļauj rīkot koncertu Ogres estrādē

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības domes 24.maija sēdē deputāti akceptēja SIA «Larido» iesniegumu par publiska pasākuma organizēšanu – dziedātāja Maks Korzh koncerta rīkošanu – Ogres estrādē no 26. maija pulksten 18 līdz 27. maija pulksten 4.

Jumpravieti tiesā par divu cilvēku slepkavības mēģinājumu

Ritvars Raits

Maija sākumā Zemgales rajona tiesā Ogrē notika jau kārtējā tiesas sēde, kurā uz apsūdzēto sola par divu cilvēku, tostarp savas sievas Nadeždas, slepkavības mēģinājumu sēž jumpravietis Edgars. Ģimenes drāma norisinājās pirms teju diviem gadiem – 2016.gada 26.jūnijā, vēsta portāls www.la.lv.

Atriebjoties policijai, izsit posteņa telpas logu stiklus

Dzintra Dzene

Vasaras svētkos, 20.maijā, sociālajā mājā Ogrē, Indrānu ielā, notika kāds vēl līdz šim nebijis incidents – likumsargu postenim, kas ir Ogres novada pašvaldības īpašums, ar akmeni tīši tika izsisti logu stikli. To izdarījis kāds šīs mājas iedzīvotājs, atriebjoties par iepriekšējā naktī policistu veiktajām aktivitātēm sabiedriskās kartības nodrošināšanā.

Sabojā vējstiklu

20.maijā konstatēts, ka Dobelniekos novietotajai automašīnai «VW GOLF» radušies vējstikla bojājumi.

Lauksaimniecības tehnikas pircējiem jāuzmanās no krāpniekiem

Dzintra Dzene

Valsts policijas darbinieki aicina lauksaimniecības tehnikas pircējus būt uzmanīgiem. Šogad jau ir saņemti vairāku iedzīvotāju iesniegumi, kuri, vēloties iegādāties lauksaimniecības tehniku, kļuvuši par krāpšanas upuriem. Izkrāptā summa mērojama vairākos desmitos tūkstošu eiro.

Par 27,8% samazina OIK fiksēto daļu

23.maijā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome apstiprināja AS «Enerģijas publiskais tirgotājs» (EPT) iesniegtās jaudas komponentes, kas kompensē publiskā tirgotāja izmaksas par koģenerācijas stacijās uzstādīto elektrisko jaudu – obligātā iepirkuma komponentes (OIK) fiksētā daļa. Salīdzinot ar spēkā esošajām jaudas komponentēm, tās apstiprinātās par 27,8% mazākas visās sprieguma un patēriņa līmeņa grupās. Jaunās izmaksas spēkā stāsies 1.jūlijā. Jaudas komponente ir viena daļa no kopējā maksājuma par OIK.

Visa Dieva radībiņa saulītē līgojās

Uldis Prancāns

Mazmežotnes muižā visu vasaru (līdz 12.septembrim) būs skatāma skolēnu radītu vides objektu un ārējā vidē eksponētu mākslas darbu izstāde «Visa Dieva radībiņa saulītē līgojās».

«Aicinājumā» – arī jumpraviete un lielvārdiete

Šopavasar literāro darbu konkursā skolēniem un skolas vecuma jauniešiem (līdz 21 gadam) tika iesūtīti 60 teksti. 30 veiksmīgākajiem autoriem būs iespēja piedalīties Kultūras ministrijas un Valsts izglītības satura centra ESF projekta «Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai» vasaras seminārā «Aicinājums», kas šogad notiks no 10. līdz 19.jūlijam Cesvaines vidusskolā.

Nekur nav tik labi kā mājās!

Krista Barane, suntažniece, Vidzemes Augstskolas studente

Es vienmēr biju domājusi, ka Latvijā man nekad nebūs pietiekami laba dzīve, ka es vēlos iegūt ko vairāk, vēlos tiekties augstāk…