Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 26.jūnija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Pavadot pensijā, slimnīcas kolektīvs dakterim Tropam vēlēja vēl daudz baltu dieniņu.

Slimnīcas kolektīvs pateicas Jānim Tropam par bagāto ārsta mūžu

Dzintra Dzene

Īsi pirms Līgo svētkiem, 22.jūnija rītā, SIA «Ogres rajona slimnīca» notika jau par jauku tradīciju kļuvušais darbinieku ielīgošanas pasākums, godinot šeit strādājošās Līgas un Jāņus. Vienam no gaviļniekiem – slimnīcas galvenajam ārstam Jānim Tropam – šis bija īpaši emocionāls brīdis, jo 22.jūnijs ir ne vien viņa dzimšanas diena, bet šoreiz arī pēdējā darba diena.

 

 

 

Ogres upes posms, kur paredzēta trošu tilta un skatu platformas izbūve.

Trošu tilts pār Ogres upi vēl ciešāk vienos kaimiņu pagastus

Uldis Prancāns

21.jūnija sēdē Ogres novada pašvaldības dome atbalstīja pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu projektam, kas paredz trošu tilta, kā arī skatu platformas izbūvi pār Ogres upi, savienojot Meņģeles un Mazozolu pagastu.

 

 

 

 

Čaklas «Saivas» audējas priecājas par izstādes atklāšanu.

TLMS «Saivas» meistaru darbu izstāde – Dziesmusvētku ceļamaize

Dzintra Dzene

Ceturtdien, 21.jūnijā, Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Izstāžu zālē tika atklāta Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) «Saiva» izstāde «Vakardiena rītdienā. Ceļamaize uz Dziesmusvētkiem», kuru varēs aplūkot vēl līdz 26.jūlijam.

 

 

 

– Vai šovasar esat plānojis doties kādā ceļojumā?

Jānis Skābardis Ogres:

– Jā, plānoju gan. Augustā kopā ar dzīvesbiedri Tatjanu un draugiem dosimies atpūtas braucienā uz Gruziju. Gribu apskatīt, kā pēc 30 gadiem izskatās tās pilsētas, kur kādreiz spēlēju handbolu.

 

 

A.Pumpura Lielvārdes muzejā notikušā Pateicības pasākuma dalībnieku kopbilde.

Lielvārdē teic paldies NATO militāri – civilo attiecību komandai

Ritvars Raits

21.jūnijā A.Pumpura Lielvārdes muzeja otrajā stāvā notika Pateicības pasākums. Tajā tika godināti ASV operācijā «Atlantic Resolve» iesaistītā militāri – civilo attiecību komanda četru cilvēku sastāvā, kas uzreiz pēc tam devās mājup uz savu Dzimteni, jo to pēc deviņus mēnešus ilga dienesta Latvijā nomainīja nākamā vienība ar tādu pašu uzdevumu.

 

 

 

Tagad ceļš ar jauno segumu kalpos gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem.

Ceļš Aderkaši – Meņģele ieguvis jaunu segumu

Ritvars Raits

Tieši pirms Līgo svētkiem, 22.jūnijā, tika pabeigta jauna seguma klāšana ceļam Aderkaši – Meņģele. Tā bija ļoti nozīmīga diena visiem Meņģeles pagasta iedzīvotājiem, jo tagad pie viņiem, dodoties caur Taurupes pagastu, var aizbraukt pa cietu un gludu segumu.

 

 

 

 

Lēdmanes nūjotāji Kristīne Kuka un Dzintars Laganovskis veiksmīgi sasnieguši Valmieru un pieskārušies Sīmaņa baznīcas durvju kliņķim.

Lēdmanieši Līgo dienu sagaida, ejot no Rīgas uz Valmieru

Ritvars Raits

Naktī uz 23.jūniju tieši pusnaktī Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, tika dots starts skrējiensoļojumam Rīga – Valmiera. Šoreiz tajā piedalījās arī divi nūjotāji no Lēdmanes pagasta – Kristīne Kuka un Dzintars Laganovskis, kuri veiksmīgi veica 107 kilometrus un finišēja pēc 17 stundām un 21 minūtes, piesitot pie Sīmaņa baznīcas, Valmierā, durvju kliņķa.

 

 

 

 

 

Ķeguma novada sportiskie seniori gatavi doties svētku atklāšanas gājienā.

Ķeguma novada seniori piedalās LSVS 55.sporta spēļu atklāšanā

Ritvars Raits

21.jūnija pievakarē Ķeguma novada sportiskākie seniori un vairāki pašvaldības darbinieki bija devušies uz Jelgavu, lai piedalītos Latvijas valsts simtgadei veltīto Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības (LSVS) 55.sporta spēļu atklāšanā.

 

 

 

 

Ogres stadionā tiek renovēti skrejceliņi.

Ogres stadionā atjauno skrejceliņu segumu

Ritvars Raits

Ogres stadionā pagājušajā nedēļā tika sākti skrejceliņu renovācijas darbi. Seguma atjaunošana turpinās arī šonedēļ, bet plānots, ka jau ceturtdien, 28.jūnijā, stadions atkal būs pieejams apmeklētājiem.

 

 

 

Vērtīgais un veselīgais kale jeb lapu kāposts, no kura var pagatavot brīnumgaršīgus zaļos čipsus.

Kā pagatavot čipsus no… kāpostiem

Ritvars Raits

Kā atklāj lielvārdiete Linda Zelmene, čipsus var gatavot ne tikai no kartupeļiem, bet arī no kāpostiem, precīzāk – no kale jeb lapu kāpostiem. Šie čipsi pagatavojami ļoti ātri, tie ir zaļi, kraukšķīgi, turklāt ļoti garšo bērniem, vismaz Lindas mājā no bļodas pazūdot zibens ātrumā.

 

 

 

Jāsāk ar ikdienišķiem sīkumiem

Dzintra Dzene

Nesen paviesojos Vācijas galvaspilsētā Berlīnē. Šajā pilsētā esmu pabijusi jau vairākas reizes, un sajūta vienmēr ir visnotaļ pozitīva.

Šodien lems par situāciju Latvijas lauksaimniecībā

Agate Gavare

Lai lemtu par situāciju lauksaimniecības nozarē, ko izraisījis ilgstošais lielais sausums, šodien, 26.jūnijā, notiks Krīzes vadības padomes sēde, ziņo Ministru prezidenta preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Šogad Latvijā būs vēl viena svētku diena

Agate Gavare

21.jūnijā Saeima galīgajā lasījumā un kā steidzamus atbalstīja grozījumus likumā «Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām», paredzot, ka šī gada 24.septembris – Viņa Svētības pāvesta Franciska pastorālās vizītes Latvijā diena – tiek noteikta par svētku dienu, informē Saeimas Preses dienests.

Suns apdraud apkārtējos

Saņemta informācija, ka laikā no 8.maija līdz 21.jūnijam Ogrē, Rūpnieku ielā, bez pieskatīšanas skraida suns, kas apdraud apkārtējos iedzīvotājus. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Būtiskākais par atvaļinājumu un papildatvaļinājumu

Valsts darba inspekcijas speciālisti apkopojuši biežāk uzdotos jautājumus par atvaļinājumiem, akcentējot vairākas būtiskas lietas, kas būtu jāzina darba ņēmējiem.

Kādu testamentu taisīt – publisku vai privātu?

Liene Krīvena, Latvijas Zvērinātu notāru padomes komunikācijas vadītāja

Jebkurš cilvēks savu pēdējo gribu, kā būtu sadalāma viņa manta un īpašumi pēc nāves, var paust testamentā. Latvijā pie zvērinātiem notāriem to dara vidēji 3 000 cilvēku katru gadu. Tā kā mūsu valstī testaments joprojām var tikt sastādīts un glabāts arī mājās, reālais cilvēku skaits, kas rakstiski atstāj informāciju par savu pēdējo gribu, ir daudz lielāks.

Ja pāri palicis Jāņu siers

Ieteic Jevgēnija Jansone, pavāre un uztura speciāliste

Gaisīgais olu kultenis ar Jāņu sieru