Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 27.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ko tikai nevar «atrast» Lielās talkas laikā! Pagājušajā pavasarī talcinieki no medību klubiem «Ciemupe» un «Kopdarbs» no meža pie Lašupēm iznesa motorlaivas vraku…

Jau rīt, 28.aprīlī, visā Latvijā notiks Lielā talka

Ritvars Raits

Šopavasar jau 11.reizi notiks Lielā talka, kuras laikā visā Latvijā rosīsies talkotāji, padarot mūsu zemi tīrāku un skaistāku. Daudz darbu plānots paveikt arī četros mūsu novados – Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma. Oficiālais Lielās talkas sākums būs pulksten 9.00, tā turpināsies līdz pulksten 15.00. Lielās talkas sauklis ir «Mainām Latviju! Maināmies paši!», atgādinot Latvijas iedzīvotājiem, ka tikai mūsu rokās ir valsts labklājība, tīrība un ilgtspēja.

 

 

 

 

– Vai piedalīsieties Lielajā talkā?

Aivars Rutkovskis, ciemos Ogrē:

– Jā! Skrīveros tīrīšu un kopšu māju un visu apkārt mājai. Palīdzēšu arī Skrīveru pagastam. Pagājušajā gadā vācām tur netīrumus. Pēc tam viss paliek tīrs. Tīrība saglabājas apmēram gadu. Cenšamies tīrīt savu zemīti.

 

 

Uz autoceļa Rīga – Daugavpils, Austrumu un Karjera ielas krustojumā, uzsākta luksofora izbūve.

Ogrē, uz autoceļa Rīga – Daugavpils, uzsākti seguma atjaunošanas darbi un luksofora izbūve

Marta Poga

Aprīļa sākumā tika uzsākta autoceļa Rīga – Daugavpils (A6) brauktuves seguma atjaunošana posmā no Doles ielas līdz Austrumu ielai, kā arī luksoforu izbūve Austrumu un Karjera ielas krustojumā.

 

 

 

 

Visai simbolisks Mika foto portrets Lēdmanes izklaides parkā «Avārijas brigāde» ar dinozauru fonā.

Meņģeles skolas 9.klase – Miks Zeibots

Uldis Prancāns

Mūsu laikraksta topošo absolventu sēriju turpina Taurupes pamatskolas Meņģeles filiāles 9.klase, kuras vārdu mūsdienu lauku objektīvajā realitātē atbildīgi un droši savā sirdī  nes viens pats jaunietis Miks Zeibots.

 

 

 

 

 

Dainis Širovs (no labās) un SIA «Ogres rajona slimnīca» galvenais ārsts Jānis Trops priecājas par jauno un komfortablo auto.

Ogres slimnīcai jauns mikroautobuss

Ogres slimnīca sociālās aprūpes vajadzībām iegādājusies jaunu mikroautobusu, kas paredzēts gan slimnīcas pacientu, gan Ogres pansionāta klientu ērtībām un aizstās teju divus desmitus gadu kalpojušu transportlīdzekli.

 

 

 

 

 

 

 

P/A «Ogres namsaimnieks» direktora pienākumu izpildītājs Kaspars Grīnbergs Ogres novada 19.aprīļa sēdē ziņoja klātesošajiem par aģentūras reorganizācijas procesu virzību.

P/A «Ogres namsaimnieks» reorganizāciju paredzēts pabeigt 1.jūlijā

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 19.aprīļa sēdē deputāti lēma par izmaiņām šā gada 25.janvārī pieņemtajā lēmumā par Ogres novada pašvaldības aģentūras (PA) «Ogres namsaimnieks» reorganizāciju, kā tās beigu datumu nosakot 1.jūliju.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogres NSC vecuma grupas U13 handbolistu komanda ar izcīnītajām bronzas godalgām.

Ogres NSC jaunajiem handbolistiem divas Latvijas čempionāta bronzas

Ritvars Raits

Šomēnes noslēdzās «Miandum» Latvijas Jaunatnes čempionāts handbolā. Vecuma grupu U12 un U13 finālturnīros, kas norisinājās Ogrē, bronzas medaļas izcīnīja mājinieki – Ogres novada sporta centra komandas.

 

 

 

 

Ogres jauno šahistu izlase pēc apbalvošanas Siguldā: Ņikita Goļikovs (no kreisās), Arīna Goļikova, treneris Guntars Odmiņš un Edmunds Vanags.

Vanags un Goļikovs – labākie šahisti Vidzemes reģionā

Ritvars Raits

19.aprīlī Siguldā notika Latvijas Skolu šaha olimpiādes ceturtais reģionu fināls Vidzemē, kas kopā pulcēja 60 skolēnus no Siguldas, Ādažiem, Olaines, Ogres, Limbažiem, Lādezera, Valmieras, Valkas un Alūksnes vispārējās izglītības iestādēm. Šo sacensību godalgoto vietu ieguvēji kvalificējās lielajam Latvijas finālam, kas notiks Rīgā, starp laureātiem arī divi jaunie ogrēnieši – Edmunds Vanags un Ņikita Goļikovs.

 

 

 

 

 

Uz goda pjedestāla abas trenera Georga Gutpelca audzēknes – Anita Čuhnova (no kreisās) un Agnese Pastare.

Ogrē notikušas sacensības soļošanā «Aprill-Aprill 2018»

Ritvars Raits

Sestdien, 21.aprīlī, Ogres stadionā notika sacensības sporta soļošanā – Latvijas «Aprill-Aprill 2018». Mūspuses soļotājiem sešas godalgotas vietas – četras pirmās un divas otrās.

 

 

 

 

 

Klauni, kas tīko pēc slavas…

Ritvars Raits

Populārā Latvijas grupa «Prāta Vētra» nupat šomēnes klajā laidusi savu kārtējo albumu, kam dots nosaukums «Par to zēnu, kas sit skārda bungas». Starp citu, albuma tituldziesmā tieši ar tādu pašu nosaukumu ir ārkārtīgi precīzi vārdi: «Mēs esam… klauni, kas tīko pēc slavas, vai arī vienkārši vīri, kas darbu dara…»

«Vekseļa lietu» skatīs Zemgales rajona tiesā Jēkabpilī

Ritvars Raits

Civillieta, kurā tiek izskatīts Latvijas Republikas Prokuratūras un Lielvārdes novada pašvaldības prasības pieteikums pret Lielvārdes novada pašvaldības domes bijušo priekšsēdētāju Jāni Āboliņu un Lihtenšteinā reģistrēto uzņēmumu «Riverside HK Limited» par darījuma atzīšanu par spēkā neesošu, no Zemgales rajona tiesas Ogrē nosūtīts izskatīšanai uz Zemgales rajona tiesu Jēkabpilī. Pirmā tiesas sēde paredzēta tikai 25.oktobrī.

Tiesa sākusi skatīt Zadvinskas krimināllietu

Ritvars Raits

Zemgales rajona tiesa Ogrē sākusi skatīt krimināllietu, kurā par noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 318.panta 2.daļā, apsūdzēta bijusī Ogres novada domes deputāte un Ogres novada pašvaldības aģentūras «Ogres novada Kultūras centrs» direktore Ligita Zadvinska.

Būvnieku kļūdas dēļ Ogres 1.vidusskolā bijusi ārkārtas situācija

Ritvars Raits

24.aprīlī Ogres 1.vidusskolā, kur turpinās apjomīgi ēkas renovācijas darbi, būvnieku kļūdas dēļ radusies ārkārtas situācija, kuras dēļ no telpām evakuēti skolēni, dažiem bērniem pēc tam konstatētas veselības problēmas.

Sveic un godina novadu bibliotēku darbiniekus

Vakar, 26.aprīlī, Tīnūžos notika nu jau par tradīciju kļuvusī ikgadējā bibliotekāra profesijas godināšana Ogres reģiona Bibliotēku darbinieku dienā.

Palīdz no degošas kūts izglābt mājdzīvniekus

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības policijas darbinieku pārraudzībā ir ne vien Ogres pilsēta, bet arī plašā novada teritorija, kur par kārtību rūpējas lauku iecirkņu inspektori. Viņu palīdzīgā roka var noderēt it visur, kā tas bija 20.aprīlī Suntažu pagastā. Suntažu un Lauberes iecirkņa inspektors Aivars Bilders, pildot dienesta pienākumus, ne vien kļuva par ugunsgrēka aculiecinieku, bet iesaistījās arī glābšanas darbos.

Madlienā aiztur bēgošu motociklistu

21.aprīlī pulksten 22.35 Madlienas pagasta teritorijā norisinājās trillera cienīgs notikums, kur pārgalvīgs motocikla vadītājs gan braukšus, gan skriešus mēģināja bēgt no Valsts policijas un Ogres novada Pašvaldības policijas darbiniekiem.

Apzināti sniedz nepatiesu liecību

Saņemta informācija, ka pagājušā gada 5.oktobrī liecinieks J. tiesā Ogrē, Brīvības ielā, apzināti sniedza nepatiesu liecību, būdams brīdināts par kriminālatbildību par nepatiesas liecības sniegšanu. Uzsākts kriminālprocess.

Uzvar video sižetu konkursā «Pieminot deportācijas»

Uldis Prancāns

Ogres novada izglītības iestāžu audzēkņi piedalījās izzinoši emocionālā konkursā «Pieminot deportācijas», veidojot 3 – 5 minūtes garus video sižetus.

Paldies par sagādāto prieku!

Marija Pozņaka

Reizē ar pavasara atmodu dabā Ogres Invalīdu biedrība posās savai Pavasara ballei.

Senās kultūrvēstures mēmie liecinieki Ogresgala pagastā

Uldis Prancāns

Vispirms vietējo iedzīvotāju atradumi, vēlāk vēsturnieku veiktie arheoloģiskie izrakumi daiļrunīgi runājuši un zinātnisku darbu apkopojumā snieguši vērtīgas liecības par senatnes pieminekļiem Ogresgalā.