Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 27.decembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Mamma četriem pieņemtiem bērniem ogrēniete Inese Fecere un viņas jaunākā atvase Sofija, kņadu ap šūpolēm pagalmā rada Elizabete, Lana un meiteņu brālis Emīls.

Mamma četriem pieņemtiem bērniem ogrēniete Inese Fecere un viņas jaunākā atvase Sofija, kņadu ap šūpolēm pagalmā rada Elizabete, Lana un meiteņu brālis Emīls.

«Latvijas lepnums 2013» – ogrēniete Inese Fecere

Dzintra Dzene

Jau desmit gadus «Latvijas lepnuma» ceremonijā tiek godināti tie, kuru nesavtīgā un pašaizliedzīgā rīcība iedvesmo citus. Arī šogad simbolisko «Latvijas lepnuma» balvu – Zelta ābeli – Otrajos Ziemassvētkos, 26.decembrī, saņēma desmit nominanti. Viņu vidū ir arī ogrēniete Inese Fecere – jauna, trausla un simpātiska sieviete, kura kļuvusi par mammu četriem svešiem bērniem, dodot viņiem ģimenes pavarda siltumu un visu savas sirds mīlestību.

 

Vai arī jūs jau laikus esat nodrošinājušies ar eiro sākuma komplektu?

Vai arī jūs jau laikus esat nodrošinājušies ar eiro sākuma komplektu?

Mazo veikalu īpašniekus eiro nebiedē

Dzintra Dzene

Novembrī Latvijas Tirgotāju kooperācijas «AIBE» vadība pauda bažas, ka līdz ar eiro ieviešanu gada pirmajās nedēļās lauku apvidos varētu nestrādāt vairāki veikaliņi. «OVV» aptaujātie vairāku pagastu mazo veikaliņu īpašnieki atzina, ka valūtas maiņa rada papildus darbu un dažkārt prasa krietnus personīgo finansiālo līdzekļu ieguldījumus, tomēr tirgotāji ir gatavi šīs grūtības pārvarēt un sola darbu turpināt ierastajā režīmā arī nākamā gada sākumā.

 

01_renate– Vai esat gatavi eiro ieviešanai?

Renāte Krūmiņa no Lielvārdes:

– Neesmu gatava. Man nepatīk eiro, bet patīk lati, kas ir daudz skaistāki. Mums knapi 20 gadus bija pašiem sava nauda, bet tagad jau atkal esam jaunā savienībā un būsim arī ar citu naudu. Eiro man nepatīk arī tāpēc, ka šīs naudas reformas dēļ jūtami pieaug cenas.

 

Jauno sporta inventāru iemēģina jaunie Taurupes pamatskolas florbolisti.

Jauno sporta inventāru iemēģina jaunie Taurupes pamatskolas florbolisti.

Veiksmīgi noslēdzies sporta inventāra iegādes projekts

Uldis Prancāns

Veselīgi dāsnu dāvanu saņēmušas vairākas Ogres novada mācību iestādes. Protams, daudzās skolās sporta inventārs prasīt prasīja kvalitatīvu papildinājumu.

 

 

Māte un dēls – Mirdza un Oskars Jurģi – pie saimniecības kūts durvīm. Cerams, ka tās vēl ilgi būs atvērtas...

Māte un dēls – Mirdza un Oskars Jurģi – pie saimniecības kūts durvīm. Cerams, ka tās vēl ilgi būs atvērtas…

Meņģeles «Plītēs» saimniekos, kamēr būs griba un spēks

Uldis Prancāns

Meņģeles pagasta «Plītēs» mīt šo māju īpašniece Silvija Lazdiņa ar meitu Mirdzu un znotu Ojāru Jurģiem. Ja ieskaita pašu saimes ciemiņus, iznāk vēl divas paaudzes. Silvijas kundze var lepoties ar astoņiem mazmazbērniem.

 

 

Pirms 10 gadiem Ausma un Edgars Franči atzīmēja Zelta kāzu jubileju. (No kreisās) mazmeita Santa, meita Sarmīte, dēls Aivars, Edgars, znots Nikolajs un priekšplānā – Ausma.

Pirms 10 gadiem Ausma un Edgars Franči atzīmēja Zelta kāzu jubileju. (No kreisās) mazmeita Santa, meita Sarmīte, dēls Aivars, Edgars, znots Nikolajs un priekšplānā – Ausma.

Ogrēnieši Ausma un Edgars Franči – nu jau 60 gadus sadzīvo kā cimds ar roku

Dzintra Dzene

Vecgada vakars ogrēniešu Franču ģimenē ir īpašs ne tikai tāpēc, ka tiek gaidīta gadu mija. Arī tāpēc, ka tieši pirms 60 gadiem Edgars Francis savā 23.dzimšanas dienā mija gredzenus ar trīs gadus jaunāko Ausmu. Līdz ar to šogad tieši 31.decembrī pāris ģimenes un tuvāko draugu lokā atzīmēs Dimanta kāzu gadadienu.

 

 

Vācijas senpilsēta Trīre. Romiešu būves attālā priekšplānā Māra Māliņa (viņas ceļotāja princips – «nelīst» gluži vai katra vēstures objekta priekšā...).

Vācijas senpilsēta Trīre. Romiešu būves attālā priekšplānā Māra Māliņa (viņas ceļotāja princips – «nelīst» gluži vai katra vēstures objekta priekšā…).

Luksemburga – labklājības paradīze rieksta čaumalā

Uldis Prancāns

Bērnības un agras jaunības sapni – pabūt Luksemburgas lielhercogistē – nesen īstenojusi bijusī skolotāja Māra Māliņa.

 

 

 

 

zirgi 1Zirga gadu sagaidot

Uldis Prancāns

Pavisam nedaudz jāpagaida, lai mēs ieietu, ieskrietu vai ieauļotu Zirga gadā. Ir vērts iepazīt šo dzīvnieku no dažādām pusēm.

 

«Lielvārdes» florbolisti svin kārtējo vārtu guvumu spēlē pret ulbrokiešiem.

«Lielvārdes» florbolisti svin kārtējo vārtu guvumu spēlē pret ulbrokiešiem.

«Lielvārdei» 13 uzvaras pēc kārtas un vieta starp līderiem

Ritvars Raits

Fenomenāli aizejošo gadu noslēgusi vīriešu florbola komanda «Lielvārde», kas kopš oktobra beigām, kad tās vadību uzņēmās galvenais treneris Iļja Nazarovs, izcīnījusi 13 uzvaras pēc kārtas un turnīra tabulā pakāpusies līdz līderu trijniekam. Pagājušās nedēļas nogalē lielvārdieši viesos uzvarēja FK «Rīga», bet savā laukumā – «Ulbroka/FS Masters».

 

Bumbu spēlē pret «Ikšķile 2» izcīnījis «Montas» rezultatīvākais basketbolists Jānis Lasmanis.

Bumbu spēlē pret «Ikšķile 2» izcīnījis «Montas» rezultatīvākais basketbolists Jānis Lasmanis.

Basketbola čempionāta vadībā «Monta» un «Ikšķile»

Ritvars Raits

Ogres novada atklātā basketbola čempionātā 1.līgas vadībā ar 11 punktiem atrodas Ogres komanda «Monta», punkts mazāk un spēle rezervē ir «Ikšķilei». 2.līgā pa sešām uzvarām svinējušas «Lielvārde/Bacca» un «Salaspils VS-Sports».

 

 

Moments no cīņas starp komandām «Madliena» un «Gaisa spēki».

Moments no cīņas starp komandām «Madliena» un «Gaisa spēki».

Amatieru florbola čempionātā bez zaudējumiem tikai «Osports»

Ritvars Raits

Pilnā sparā turpinās Ogres novada atklātais amatieru čempionāts florbolā, kurā aizvadītas jau astoņas kārtas. Šobrīd tikai «Osporta» florbolisti izcīnījuši uzvaras visās savās spēlēs, tieši viņiem 8.kārta, kas notika 22.decembrī, bija brīva.

 

maris_rozansMūsu «veiksmes» stāsti

Ritvars Raits

Cik gan maz vajag svētku sajūtai! Pietiek ar savu jumtu virs galvas, nedaudz gaismas un – lai visi būtu mājās… No vienas puses, tas ir it kā tāds sīkums, bet no otras – tas ir tik daudz, ka atsver visas iespējamās Ziemassvētku dāvanas.

 

KNAB administratīvi sodījis Ķeguma novada pašvaldības izpilddirektori

Ritvars Raits

Aizejošā gada nogalē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) konstatējis, ka Ķeguma novada pašvaldības izpilddirektore Nelda Sniedze nav ievērojusi likumā «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonas darbībā» noteiktos amata savienošanas ierobežojumus. N.Sniedze sodīta administratīvi ar naudas sodu 50 latu apmērā, liecina KNAB mājaslapā publicētā informācija.

Vēlaties pirkt veikalu, pastu vai doktorātu? Lūdzu!

Agate Gavare

Reizēm ir interesenti pārlasīt sludinājumus, piemēram, par nekustamo īpašumu pārdošanu. Izrādās, jebkuram no mums, ja vien pietiekami daudz naudas, ir iespēja iegādāties arī sabiedriski nozīmīgas ēkas.

Ogrē novembrī vidēji 60 santīmi par kvadrātmetru

Ogres novada pašvaldības aģentūra «Mālkalne» informē, ka vidējā mainīgā maksa par apkuri novembrī ir 0,60 Ls/kvm, informē «Mālkalnes» sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Deģe.

Traucējumus elektropadevē rada novecojušie kabeļi

Ogres novada domes 19.decembra sēdes informatīvajā daļā pašvaldības izpilddirektors Jānis Latišs informēja, ka, atsakoties no taupības režīma un pieslēdzot visu Ogres ielu apgaismojumu, atsevišķās pilsētas vietās aktualizējies jautājums par tā vienmērīgu nodrošināšanu. Piemēram, Turkalnes ielas rajonā ik pa laikam novērojami pēkšņi elektropadeves pārrāvumi.

Pašvaldība aicina nebojāt gar dzelzceļa sliedēm izbūvēto žogu

Ogres novada pašvaldības darbinieki aicina ogrēniešus cienīt citu darbu un nebojāt gar dzelzceļa sliedēm izbūvēto žogu. Lai uzlabotu ogrēniešu drošību, VAS «Latvijas Dzelzceļš» šobrīd gar dzelzceļa sliedēm veic žoga izbūvi, lai iedzīvotāji nešķērsotu sliedes neatļautās vietās, tādējādi apdraudot savu dzīvību. Žogs tiek izbūvēts Ogres pilsētas teritorijā posmā no Ogres dzelzceļa stacijas līdz Jaunogres dzelzceļa stacijai, abpus sliedēm, un dzelzceļa sliedes būs iespējams šķērsot tikai tam paredzētā vietā – pie lielveikala «Maxima» Vidus prospektā.

… Madlienā ieripo dāvanu busiņš no Saeimas

«Būt starpniekam, kad tiek nodots kas labs, ir ārkārtīgi pacilājoši. Tādu lomu piedzīvoju, saņemot no Saeimas sagādātās dāvanas 14 ģimenēm no Madlienas, Ķeipenes, Taurupes un Lēdmanes. Pakas, ko viens cilvēks nemaz nevar aiznest uz māju, vajadzīgi līdzi palīgi, plānojam izdalīt vēl pirms Ziemassvētkiem,» «OVV» informē biedrības «Otrās mājas» vadītāja Lilija Paegle.

Atrod mirušu

18.decembrī Ogrē, Zinību ielā, bez vardarbīgas nāves pazīmēm atrasts miris pagaidām nenoskaidrots vīrietis. Uzsākts kriminālprocess.

Krilova fabulas mūsdienu variants

Vecais Andžs no Draudzības ielas

Vai atceraties Krilova fabulu «Vārna un siers»?