Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 27.februāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Arī foto izstāde ieinteresē un vilina.

Ogres 90 gadu jubileju svin ar foto izstādes atklāšanu un vēstures lasījumiem

Dzintra Dzene

Ogres 90. dzimšanas dienas priekšvakarā, sestdien, 24.februārī, Ogres Vēstures un mākslas muzejā (OVMM) tika atklāta izstāde «Ogre un ogrēnieši 90 gados». Laikam ritot, pilsēta ir attīstījusies un piedzīvojusi lielas pārmaiņas – daudz ir uzcelts, atklāts un varbūt aizmirsts. Tādēļ jubilejas izstādē skatāmi 90 foto mirkļi, katram pilsētas gadam savs, kas kā savdabīgi mozaīkas gabaliņi vislabāk raksturo kādu pilsētas dzīves notikumu, kopā veidojot krāsainu, piepildītu Ogres stāstu. Pēc foto izstādes atklāšanas notika vēstures lasījumi, kas izpelnījās lielu klausītāju atsaucību.

 

«Katru iedzīvotāju ierosinājumu vai sūdzību slimnīcas valde rūpīgi izanalizē,» saka SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Ogres slimnīcas prioritāte – kvalificētu speciālistu piesaistīšana

Dzintra Dzene

SIA «Ogres rajona slimnīca» darba apjoms ik gadu pieaug. Pērn stacionārā neatliekamā palīdzība sniegta 5052 pacientiem. Vidēji dienā slimnīcā ārstējušies 80 līdz 90 cilvēki, bet Ambulatorajā nodaļā palīdzību dienā vidēji saņēmuši 500 – 600 pacienti, ieskaitot ārstu konsultācijas, analīzes un visdažādākos izmeklējumus. Pērn kopumā veikts aptuveni 3 000 visdažādāko operāciju, no tām 1177 stacionārā un 1700 ambulatori.

 

 

 

 

 

Vitauts Mihalovskis ziedu klēpi nopelnījis godam!

Vitauta Mihalovska personālizstāde – pirmā Izstāžu telpā ONKC

Anita Zeiliņa

Ogres Goda pilsoņa, foto kluba «Ogre» vadītāja Vitauta Mihalovska personālizstāde «Fotogrāfijas» sestdien ir «iesvētījusi» jaunatklāto Izstāžu telpu Ogres novada Kultūras centra (ONKC) trešajā stāvā. Izstāde ir arī dāvana Ogres pilsētai 90.dzimšanas dienā.

 

 

 

Lauberes audēju kopa cer ieaust savās sirdīs gaišāku un cerīgāku noskaņu…

Lauberes audēju kopa skumji satrauktā noskaņā

Māra Znotiņa, audēju kopas «Noskaņa» dalībniece

17.februārī Lauberē tikās audēju kopas «Noskaņa» audējas, lai pateiktu paldies Valdai Plūģei, kura 30 gadus vadījusi šo tautas lietišķās mākslas pulciņu Lauberē.

 

 

 

 

 

Ansamblis «Lielvārdietes» pēc koncerta Lēdmanē. Vidū pirmais ansambļa vadītājs Aivars Balodis un tagadējā vadītāja Edīte Graudiņa.

Dziesmas no desmit novadiem

Rūta Koluža, ansambļa «Lielvārdietes» vecākā

«Ar dziesmu karu pret vecuma varu!» – tā saucas Lielvārdes pašvaldības atbalstītais Lielvārdes Pensionāru biedrības projekts par desmit ansambļu sadziedāšanos 3.martā pulksten 14.00 kultūras namā «Lielvārde». Ar šo dziesmoto salidojumu Lielvārdes senioru ansamblis «Lielvārdietes» iezīmēs savas pastāvēšanas piekto gadadienu.

 

 

 

 

 

Elīna Klāsone (no kreisās), Laura Jefimova un Mārīte Kusiņa, kā arī Zinaīda Repše (no labās), vērīgi raugās, kā ziepes formiņā lej nodarbības vadītāja Vineta Grīnberga.

Krapes tautas namā vāra smaržīgās ziepes

Ritvars Raits

25.februārī, spītējot stindzinošajam aukstumam, Krapes tautas namā bija ieradies paprāvs pulks pagasta dāmu, lai piedalītos un gūtu jaunas iemaņas savas novadnieces Vinetas Grīnbergas vadītajā ziepju izgatavošanas nodarbībā.

 

 

 

 

 

 

 

Kora dziedātāju un viņu pedagogu Baibas Kleperes (no kreisās) un Evitas Konušas prieks par iekļūšanu vienā no nākamajām konkursa kārtām.

36 Lielvārdes lakstīgalas Sanktpēterburgā kļūst par pasaules čempioniem

Mārīte Puriņa, Lielvārdes NMMS direktore

Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas bērnu koris «Lielvārde» mājās no Krievijas atgriezās tikai vakar vakarā, bet lieliskā ziņa par mūsu dziedātāju izcilo panākumu Sanktpēterburgā Latviju sasniedza jau svētdien. Lielvārdes dziedātāji kā vienīgais kolektīvs no Latvijas aizstāvēja mūsu valsts godu V Pasaules bērnu un jauniešu koru čempionātā, kas no 22. līdz 25.februārim norisinājās Krievijas Ziemeļu galvaspilsētā, izcīnot Grand Prix jeb Galveno balvu!

 

 

 

 

– Vai jums ir korī dziedāšanas pieredze?

Alīna Džonsone no Ogres:

– Jā, ir gan. Skolas laikā es dziedāju Jaunogres vidusskolas audzēkņu korī. Latvijas Dziesmusvētkos gan mēs nepiedalījāmies, bet dažādos skolas pasākumos uzstājāmies ne reizi vien.

 

Vai dāvana Simtgadei?

Jānis Arvīds Plaudis

Latvija raustās nodokļu konvulsijās. Rīgas kvartālā iedzīvotājiem pieprasīja maksāt par kanalizāciju, jo tā ieplūstot pilsētas caurulēs ārpus viņu mājas. Mūsu nodokļu fantazētāji ir kā faķīri, kuri izgudro brīnumus. Droši vien drīzumā vajadzēs maksāt par trotuāru, jo tas iet gar mūsu namdurvīm. Vai arī par notekūdeņiem, jo ieplūst no jumta pilsētas notekās.

Lielvārdes vidusskolas direktora amatu neiekāro, bet kā Lēdmanē un Tīnūžos?

Ritvars Raits

Ar ļoti neparastu rezultātu noslēgusies pieteikumu pieņemšana Lielvārdes novada pašvaldības izsludinātajā konkursā uz vakanto Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas direktora amatu. Kā informē Lielvārdes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Inga Reķe, noteiktajā termiņā nepieteicās neviens amata pretendents.

Nozog metāllūžņus

22.februārī konstatēts, ka Meņģeles pagastā nozagti metāllūžņi.

Ekselences balva Ogres 1.vidusskolas pedagoģei

Salīdzinoši nesen izglītības augstās misijas gaitas uzsākusī Ogres 1.vidusskolas ekonomikas un komercdarbības skolotāja Agnese Slišāne saņēmusi Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra piešķirto Ekselences balvu.

Zinātniski pētnieciskie darbi – cerīgs pieteikums nākotnei

Ogres Valsts ģimnāzijā notika Ogres novada zinātniski pētniecisko darbu konference, kurā izkristalizējās ZPD konkursa uzvarētāji.

Noskaidroti labākie starpnovadu ķīmiķi

Ogres Valsts ģimnāzijā aizvadīta Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novada ķīmijas olimpiāde 9.-12.klasēm.