Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 27.septembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Mūspuses labākās gargabalnieces.

Izmanto iespēju izskriet un izgaršot Ogri

Ritvars Raits

22.septembrī rudenīgi lietainos laika apstākļos teju 300 ogrēniešu un mūsu pilsētas viesu piedalījās sportiskā pasākumā «Izskrien Ogri 2019!». Starp skrējiena laureātiem liela daļa bija mūspuses gargabalnieki. Paralēli Brīvības ielas skvērā norisinājās pasākums «Izgaršo Ogri!», kura laikā vietējie uzņēmēji piedāvāja interesentiem savus ēdienus un dzērienus.

 

Ogres upes dolomītu krauja.

Viena no rudens pārgājiena «odziņām» – Ogres upes dolomītu krauja

Uldis Prancāns

Profesionāli godinot Pasaules Tūrisma dienu, Ogres novada Tūrisma informācijas centrs 28.septembrī pulksten 11 no Brīvības ielas 18 («Pie Zelta liepas») rīko iedvesmojošu pārgājienu, kura laikā būs iespēja izstaigāt pilsētu, baudīt rudens krāsu ainavas un veldzēt sevi svaiga, vēlīno puķu aromatizēta gaisa malkiem.

 

 

Mārtiņš Kaiva.

Iekšējo inženiertīklu komunikāciju nomaiņas darbus kavē būvnieku trūkums

Dzintra Dzene

SIA «Ogres Namsaimnieks» kā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldnieks katru gadu plāno iekšējo inženierkomunikāciju nomaiņas darbus pārvaldīšanā esošajās dzīvojamās mājās, kā arī organizē iepirkumus šo darbu veikšanai. Savukārt dzīvokļu īpašnieki veido mērķtiecīgus uzkrājumus darbu izmaksu segšanai. Diemžēl pērn un šogad šie darbi iekavējušies, jo ir problemātiski atrast būvniekus, kas tos varētu veikt. Darbu izpildi nereti kavē arī pašu iedzīvotāju attieksme.

 

– Kas cilvēku dara laimīgu?

Oksana Morozova no Ķeguma:

– Ja cilvēkam ir veselība, nauda, ģimenē viss labi – tas ir galvenais. Protams, pie mums daudziem cilvēkiem nav darba, maz maksā, tāpēc daudzi brauc prom uz ārzemēm. Dzīvo viņi tur laimīgi, bet skumji arī ir.

 

 

Dr. D.Strauberga un dr. H.Liepnieks.

Lai dotos pie ginekologa, nav nepieciešams ārsta norīkojums

Dzintra Dzene

Ginekologs ir tiešās pieejamības speciālists, lai to apmeklētu, nav nepieciešams ārsta norīkojums. SIA «Ogres rajona slimnīca» Sieviešu veselības centrā ambulatori pieņem pieci ginekologi – dzemdību speciālisti – dr. Bāliņa, dr. Strauberga, dr. Grīnvalde, dr. Roziņš un dr. Liepnieks. Viena no Ogres Ginekoloģijas nodaļas priekšrocībām ir tā, ka pacienti nepieciešamības gadījumā vienviet var saņemt gan ambulatoro, gan stacionāro ārstēšanu.

 

Sarunu pēcpusdienā klausītājus priecēja Varis Vētra.

«Dzīvās bibliotēkas» pirmā tikšanās – ar aktieri un dziesminieku Vari Vētru

Uldis Prancāns

Pagājušās nedēļas nogalē Madlienas bibliotēka laipni uzņēma pie sevis aktieri un dziesminieku Vari Vētru.

 

 

 

 

Pie Lielvārdes vidusskolas plīvos Ekoskolas Zaļais karogs.

Pie E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas svinīgi pacelts Starptautiskais Ekoskolas Zaļais karogs

Dzintra Dzene

Trešdien, 25. septembrī, pie Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas svinīgi pacelts Starptautiskais Ekoskolas Zaļais karogs. To piešķir skolām, kuras ir parādījušas vislabāko sniegumu, ieviešot Ekoskolu programmas prasības. Tā ir atzīta un prestiža vides kvalitātes zīme, ar ko lepojas skolas visā pasaulē.

 

 

 

Suntažu centrā top jaunais tirgus laukums.

Suntažos būvē jaunu tirgus laukumu

Septembra vidū Suntažu centrā, nekustamajā īpašumā «Tirgus placis», uzsākti jaunā tirgus laukuma izbūves darbi, informē Ogres novada pašvaldība.

 

 

 

 

 

Rudens saulgriežu svinētāju pulciņš.

Rembatieši un tomenieši svin Rudens saulgriežus

Ritvars Raits

22.septembrī Tomes tautas nama folkloras grupa «Graudi» viesojās Rembates pagastā, lai kopā ar rembatiešiem atzīmētu Baltijas vienības un uguņu sasaukšanās dienu, kā arī nosvinētu Rudens saulgriežus.

 

 

 

Rita Pučekaite un Jevgēnijs Liepa ar saviem audzēkņiem.

Madlienas vidusskolas vieglatlētiem bronza Latvijas skolēnu spartakiādē

Ritvars Raits

24.septembrī Madlienas viduskolas vieglatlēti ar labiem panākumiem startēja Latvijas Republikas Skolēnu spartakiādes sacensībās, kas notika Saldū, komandu vērtējumā izcīnot divas trešās vietas.

 

 

 

Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena Santa Stepulāne.

Ogres NSC mākslas vingrotājām divi zelti un bronza Jūrmalā

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Ogres novada sporta centra audzēknes mākslas vingrotājas ar lieliskiem panākumiem piedalījās starptautiskās sacensībās mākslas vingrošanā «Mazā un lielā grācija 2019», kas notika Jūrmalā, izcīnot divas zelta un vienu bronzas medaļu.

 

 

Planēta liesmās

Jānis Arvīds Plaudis

Limbažu Augstrozē pavasaros pār šoseju rindām rāpoja krupīši. Brauca mašīnas un tos dragāja. Tagad maz krupīšu, un mašīnām tīri riteņi, arī priekšējais stikls, kurā vairs netriecas kukaiņi, kas apputeksnē laukus. Zviedrijā entuziasti traucas 100 km – paskatīties uz stārķi. Visā pasaulē katastrofāli samazinās putnu skaits. Ko lai tie ēd? Vides piesārņojums aprij radību, kas dāvā dzīvību druvām un dārziem. Cilvēki tam palīdz.

Sadur riepas

22.septembrī konstatēts, ka Ogrē, Grīvas prospektā, sadurtas abas labās puses auto riepas.