Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 28.decembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Annijas un Vitas radītā galda spēle rosina iepazīt Latviju un saudzēt tās dabu.

Kultūras kanona konkursā ogrēniešu radītā galda spēle nonākusi veikalu plauktos

Dzintra Dzene

Pirms diviem gadiem tolaik Ogres ģimnāzijas audzēknes Annija Rošāne un Vita Konopecka, kulturoloģijas skolotājas Vinetas Oboznajas iedrošinātas, startēja Latvijas Kultūras akadēmijas organizētajā Kultūras kanona konkursā. Tas 2016./2017.mācību gadā norisinājās sadarbībā ar Latvijas uzņēmumu, galda spēļu ražotāju «Brain Games». Konkursa finālisti izstrādāja 10 galda spēļu prototipus ar kultūras kanona vērtībām saistītā tematikā. Abu meiteņu izveidotā galda spēle novērtēta atzinīgi un nesen nonākusi veikalu plauktos.

 

Jauno braucamrīku iemēģinājums Jumpravas internātpamatskolā.

«Ripo droši» turpina apmācības Jumpravas internātpamatskolā

Uldis Prancāns

Jumpravas internātpamatskolas vecāku padome: Diāna Keiviša, Gunta Brīvere, Zigmārs Igals, Evija Pauliņa un Daila Riekstiņa īstenojusi projektu «Ripo droši!»

 

 

 

 

 

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas audzēknes Marija Suse (no kreisās) un Līva Patjanko ar savu skolotāju Mairu Līdumu.

Prestižajā konkursā atzīstams sniegums mūsu jaunajām pianistēm

Kokneses Mūzikas skolā risinājās XIV Starptautiskais Pētera Čaikovska klaviermūzikas izpildītāju – solistu un klavierduetu konkurss. Tajā piedalījās 62 jaunie talanti no Latvijas, to skaitā Birzgales Mūzikas skolas, kā arī Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas pārstāvji.

 

 

 

 

 

 

«Novēlu valstij radīt tādus apstākļus, lai cilvēki no Latvijas vairs negribētu braukt projām,» Jaunajā gadā vēl SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Ogres slimnīcā šogad pieaudzis pacientu skaits un uzlabojusies darba kvalitāte

Dzintra Dzene

Ogres slimnīcā šā gada 11 mēnešos vērsušies par 411 neatliekamās palīdzības pacientiem vairāk, nekā valsts šim gadam atvēlējusi finansējumu. Slimnīcas vadība to skaidro ar medicīnas iestādes darbības uzlabošanu visās nodaļās, reģistratūrā un arī ambulatorajā sektorā. Iedzīvotāji to novērtējuši un labprāt izvēlas ārstēties Ogres slimnīcā, nevis dodas meklēt speciālistus galvaspilsētā.

 

 

 

 

 

 

Tāds izskatās piemineklis cilvēku bezkaunībai, ko Turkalnes ielas malā uzstādījis kāds pārkāpējs.

Turkalnes ielā parādījies piemineklis cilvēku bezkaunībai

Ritvars Raits

Kā mūs informēja ogrēnietis Valdis, jau vairāk nekā pirms mēneša Ogrē, Turkalnes ielā (gandrīz pie pašas Norupītes), parādījies nolietotu autoriepu komplekts, ko, kā izskatās, vismaz pagaidām neviens negrasās aizvākt. Valdis interesējās, vai tiešām būs jāgaida Lielā Vislatvijas talka, lai ielas mala tiktu atbrīvota no vecajām riepām.

 

 

 

 

– Kāds jums bija aizejošais gads?

Agnese Ozoliņa no Tīnūžiem:

– Teikšu, ka gads man bija ļoti labs un jaukiem notikumiem bagāts. Pats galvenais no tiem – mūsu ģimenē piedzima pirmais bērniņš – meitiņa Karlīna. Visi pārējie jau bija pakārtoti viņai…

 

 

Ikšķiles novada jauniešu – aktīvāko brīvprātīgo darba darītāju kopbilde.

Ikšķiles novadā jau ceturto reizi sveic brīvprātīgo darba darītājus

Ritvars Raits

Ikšķiles novada pašvaldības brīvprātīgo darba datu bāzē reģistrēti jau 130 jaunieši. Decembra viducī Ikšķiles Tautas namā jau ceturto gadu tika godināti aktīvākie no viņiem.

 

 

 

 

Brīvprātīgo darba «sudraba» meitenes.

Lielvārdes novadā sveic jauniešus – brīvprātīgo darba veicējus

Ritvars Raits

Decembra vidū Lielvārdes novada Kultūras centrā notika jauks pasākums, kura laikā tika sveikti un godināti Lielvārdes novada jaunieši, kuri veic brīvprātīgo darbu.

 

 

 

 

Maigie kāpostu plācenīši garšos visiem.

Kāpostu plācenīši

Maigie kāpostu plācenīši, ko var pagatavot pēc šīs receptes, ir tik garšīgi, ka nav iespējams no tiem atrauties. Tie garšos arī bērniem.

 

 

 

 

 

Cīņas moments no spēles starp komandām «Ikšķile» un «Monta».

Ogres basketbola čempionātā trīs līderes

Ritvars Raits

Pilnā sparā turpinās Ogres novada atklātais čempionāts basketbolā, kurā šosezon piedalās 13 komandas, kas cīnās vienā līgā. Līdz gadu mijai komandas aizvadījušas pa 5-6 spēlēm, pēc kuru rezultātiem turnīra tabulā iezīmējies līderu trio, kas sastāv no vienībām «Ikšķile», «Los OG3R» un «Monta». Tiesa, 22.decembrī ikšķilieši piedzīvoja pirmo zaudējumu, ar 85:98 piekāpjoties titulētajai Ogres komandai «Monta». Pie piektās uzvaras piecās spēlēs šajā dienā tika arī pašreizējā čempione «Los OG3R», kas ar 86:78 pārspēja vēl vienu Ogres vienību – «Ella Auto».

 

Kristaps Ratnieks (OCSK) mačā pret Rīgas spēcīgo komandu «Tente» izcēlās ar trim vārtu guvumiem.

Telpu futbola čempionāta līderes – «Osports/ONSC» un «Jaunogre»

Ritvars Raits

Ogres novada atklātajā čempionātā telpu futbolā aizvadītas septiņas kārtas. 1.līgas turnīra tabulas galvgalī atrodas komanda «Osports/ONSC», bet 2.līgā maksimālo punktu skaitu izcīnījusi «Jaunogre».

 

 

 

 

Ziemassvētki maisā

Anita Zeiliņa

Šā gada nogalē vai ikviens varēja un joprojām var pārbaudīt, kas ir stiprāks – Ziemassvētki vai maisi. Šajā gadījumā – «čekas maisi». Interneta vietnē «kgb.arhivi.lv» publiskota daļa bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu, papildinājumus solot nākamā gada maijā.

Ogrē, Rīgas ielā 45, veidos aktīva tūrisma koordinācijas centru

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 20. decembra sēdē deputāti skatīja lēmumprojektu par nekustamā īpašuma Ogrē, Rīgas ielā 45, pirmpirkuma tiesību izmantošanu. Minētais īpašums pašvaldībai nepieciešams ūdenstūrisma un citu aktīvā tūrisma veidu koordinēšanas centra izveidei.

Izveido Ogres novada bāriņtiesu

Marta Poga

Ogres novada domes 20. decembra sēdē tika pieņemts lēmums par Ogres novada pašvaldības iestādes «Ogres novada Ogres bāriņtiesa» un «Ogres novada pagastu bāriņtiesa» priekšsēdētāju, vietnieku un locekļu atbrīvošanu, par Ogres novada bāriņtiesas darbinieku ievēlēšanu un jaunās iestādes nolikuma apstiprināšanu.

Ikšķiles novadā palielina bērna piedzimšanas pabalstu

Ikšķiles novada pašvaldības domes deputāti pieņēmuši lēmumu līdz 250 eiro palielināt pabalstu sakarā ar bērna piedzimšanu gadījumos, kad bērna abu vecāku vai vienīgā vecāka deklarētā dzīvesvieta jau pirms mazuļa piedzimšanas bija Ikšķiles novada pašvaldības administratīvajā teritorijā.

No 1.jūlija – čeku loterija

Agate Gavare

Aizejošajā gadā tika pieņemts likums, kas paredz rīkot čeku loteriju. Mudinot pircējus par saņemto pakalpojumu vai iegādāto preci pieprasīt kases čeku, kvīti vai biļeti, šo loteriju iedzīvotājiem plānots piedāvāt kā vienu no pasākumiem ēnu ekonomikas apkarošanai, informē Saeimas Preses dienests.

Iespējams, nojauc kupicas

Saņemta informācija, ka 22.novembrī kādā īpašumā Rembates pagastā, iespējams, nojauktas kupicas. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Skolotājai Sarmītei Zukulei 1.vieta VBTAI rīkotajā konkursā

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) informē, ka kustības «Draudzīga skola» rīkotajā konkursā skolotājiem par labāko klases audzināšanas stundu 5.-9.klašu grupā 1.vieta piešķirta Ikšķiles vidusskolas pedagoģes Sarmītes Zukules darbam.

Ikšķiles lauku teritorijā esošo senkapu vēstījums

Uldis Prancāns

Latvijas vēsturisko reģionu vidū Ikšķile ir viens no senākajiem. Par to arheoloģisko izrakumu «valodā runā» senkapi. Jau vēlajā dzelzs laikmetā (m. ē. 9.-12.gs.) pie likteņupes Daugavas bija lībiešu ciems.