Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 28.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Visu astoņu Lēdmanes jauno mākslinieču kopbilde.

Lielvārdes novada svētkos Lēdmanē iegūts prieks un gandarījums

Inese Nereta, Lēdmanes tautas nama vadītāja

22.jūlijā ar skaistiem koncertiem, sportiskām aktivitātēm un jaukām atrakcijām piepildījām Lielvārdes novada svētkus «Zīmju ceļš Laimas zīmē» Lēdmanē.

 

 

 

 

Svētku gājienā iet un reizē muzicē pūtēju orķestris «Birzgale».

Birzgale ar vērienu atzīmē savu 450.gadadienu

Kintija Sparāne

22.jūlija rītā ar dievkalpojumu Birzgales kapelā tika atklāti Birzgales pagasta svētki. Šovasar svētkiem bija īpaša aura, jo birzgalieši reizē atzīmēja sava pagasta 450.dzimšanas dienu.

 

 

 

 

Mūziķu kolektīvs pirms trim gadiem Horvātijā.

Pūtēju orķestris «Madliena» radošā spožumā nosvin zaļoksnu jubileju

Uldis Prancāns

Gadskārtējo Madlienas pagasta svētku skanīgs vainagojums bija pūtēju orķestra «Madliena» raženās sešdesmitgades koncerts.

 

 

 

 

– Kāda mūzika jums iet pie sirds?

Kristiāns Girvičs no Ogres:

– Visdažādākā! Man patīk gan «Vilki», gan «Jumprava», gan «Metallica» un «Nirvana». Patīk patriotiskās «Vilku» leģionāru dziesmas – atkarībā no noskaņojuma. Jaunās grupas ne tik ļoti izbaudu, tās vairāk mani bērni.

 

 

Kursu dalībnieku un pedagogu kopbilde pie Taurupes pamatskolas (bijušā muižkunga fon Tranzē rezidences…)

«Skaņumāja» pēta, saglabā un vairo latviešu tradicionālās kultūras vērtības

Uldis Prancāns

Taurupes pamatskolā vairāku dienu garumā radošā iedvesmā risinājās tautas mūzikas biedrības «Skaņumāja» (sākotnējais nosaukums – Pārdaugavas Tautas mūzikas biedrība) vasaras akadēmijas kursi, kurus sava projekta ietvaros organizēja Māra Raģe.

 

 

 

 

Pēc izrādes. Centrā režisore Skaidrīte Tilaka.

Zelts mūsu zemītē

Rūta Koluža

14.jūlijā Lielvārdes Pensionāru biedrības apvienotie amatiermākslas kolektīvi – teātris «Paši», deju kopas «Sidrabotie gadi» grupa un dziesmu ansamblis «Lielvārdietes» – devās ar savu kopdarbu viesizrādē uz Amatas kultūras centru.

 

 

 

 

Ķeguma novada skaitliski nelielā, bet draudzīgā komanda Rēzeknē: Viktors Mūrnieks (no kreisās), Agita Ilze Kaļva, Vaclavs Griņevičs un Normunds Ermičs.

Ķeguma novada veterāni no Rēzeknes atved sešas godalgas

Vaclavs Griņevičs

Latvijas trešajā čempionātā vieglatlētikā veterāniem, kas 22.jūlijā notika Rēzeknē, piedalījās arī Ķeguma novada sportistu komanda četru senioru sastāvā. Ķegumiešu starts vērtējams kā veiksmīgs, jo kopumā tika izcīnītas sešas medaļas – četras zelta un divas sudraba.

 

 

 

 

 

 

Pagājušajā nedēļā ogrēniete Rita Žuravļova kļuva par absolūto uzvarētāju Latvijas čempionātā, bet jau šonedēļ devās uz Eiropas čempionātu vieglatlētikā veterāniem, kas notiek Dānijā.

Ogres novada senioriem 21 medaļa un divi kausi Rēzeknē

Aivars Puriņš, Ogres novada vieglatlētikas veterānu pārstāvis

22.jūlijā Rēzeknē notika trešais Latvijas čempionāts vieglatlētikā veterāniem, kurā piedalījās vairāk nekā 170 vieglatlētikas veterānu no daudziem Latvijas novadiem un pilsētām. Ogres novadu šajās sacensībās pārstāvēja desmit vieglatlētikas veterāni – divas dāmas un astoņi kungi. Mūsu seniori cīnījās ļoti slavējami un ieguva 21 medaļu – 11 zelta, sešas sudraba un četras bronzas, kā arī divus kausus par absolūto uzvaru kādā no vieglatlētikas disciplīnām, ko noteica ar koeficientu (rezultāta reizinājumu ar sportista vecumu).

 

 

 

 

 

Pludmales volejbola turnīra «Vilsons» trešā posma uzvarētājas dāmu konkurencē.

«Vilsona» 3. posmā uzvar «Cīruļu iela» un «Bambuča»

Raivis Zuļģis

22.jūlijā smilšu laukumos pie Dubkalnu ūdenskrātuves notika pludmales volejbola turnīra «Vilsons» trešais posms. Vīriešu komandu konkurencē par tā uzvarētāju kļuva «Cīruļu iela» jeb Jānis Zadovskis un Rolands Plēsnieks, bet starp dāmām triumfēja Santa Emsiņa un Rita Rubule, kuras bija apvienojušās komandā ar nosaukumu «Bambuča».

 

 

Atvaļinājumā – pa Latvijas pagastiem!

Dzintra Dzene

Vasara ir atvaļinājumu laiks, kad tradicionāli pieņemts doties tuvākos vai tālākos ceļojumos. Daudzi izvēlas dažādus eksotiskākus maršrutus. Nenoliedzami, pasaule jāiepazīst, bet tas raisa arī pārdomas par to, cik mēs pazīstam savu novadu, savu valsti.

Egilu Helmani izvirza par Rīgas plānošanas reģiona attīstības padomes locekli

Ogres novada pašvaldībā 11.jūlijā saņemta Rīgas plānošanas reģiona (RPR) vēstule, kurā teikts, ka plānošanas reģiona attīstības padomi ievēlē plānošanas reģionu pašvaldību priekšsēdētāju kopsapulce un tas jāizdara divu mēnešu laikā no pašvaldību vēlēšanu rezultātu paziņošanas. RPR pašvaldību priekšsēdētāju kopsapulci veido visi plānošanas reģionā ietilpstošo pašvaldību domju priekšsēdētāji (RPR ietilpst 30 pašvaldības).

Ikšķiles novada pašvaldībai jauns izpilddirektors

Ritvars Raits

26.jūlijā notikušās Ikšķiles novada domes sēdes laikā deputāti vienbalsīgi iecēla pašvaldības izpilddirektora amatā Marisu Martinsonu. Jaunais izpilddirektors pie amata pienākumu pildīšanas ķersies nākamnedēļ – 1.augustā.

No septembra apvienos Madlienas un Ogres būvvaldi

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības domes 20.jūlijā sēdē tika skatīts jautājums par Madlienas pagasta pārvaldes un Ogres novada pašvaldības centrālās administrācijas struktūrvienību reorganizāciju. Deputāti nolēma ar šī gada 1.septembri nodot Madlienas būvvaldes funkcijas Ogres būvvaldei, izveidojot jaunu Ogres novada pašvaldības centrālās administrācijas struktūrvienību – Ogres novada būvvaldi.

Rembatē kaimiņu ķildā tiek iesaistīti pat ugunsdzēsēji

Rinalds Liepiņš, Ķeguma novada pašvaldības policijas vecākais inspektors

Šomēnes Ķeguma novada pašvaldības policijas rūpju lokā bija gan klaiņojoši mājdzīvnieki, gan nesprāguši kara laika lādiņi un iereibušas sievietes. Īpaši izcēlās rembatieši, kuri strīda laikā uz savu māju izsauca ugunsdzēsējus.

Pieprasa nosūtīt kailfoto

Saņemta informācija, ka nepilngadīga jauniete Ogrē saņēmusi prasību atsūtīt savu kailfoto. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

Jāzeps Osmanis – bagātinoša personība

Vilhelmīne Eisaka

Ķegumā šā gada pavasaris tika aizvadīts, atceroties un godinot savu novadnieku Jāzepu Osmani (1932-2014) – dzejnieku, tulkotāju, filoloģijas zinātņu doktoru, grāmatu izdevēju, gleznotāju, Ķeguma Goda pilsoni – 85 gadu jubilejā.

Brīnišķīga ārste, brīnišķīgs kolektīvs!

Pacienti A.Z., I.D., O.P.

Šajā laikā, kad izskan tik daudz dažādu repliku, kas adresētas ģimenes ārstiem, mēs gribam izteikt pārliecinošu atzinību savai ģimenes ārstei Dacei Roskai.

Kā mums, vecajiem, aizkļūt līdz «Daugai» un «Rimi»?

Vecais Andžs no Draudzības ielas

Paziņas un kaimiņi, satiekot mani uz ielas, saka – uzraksti, ka mēs, vecajie, arī gribam savu reizi iepirkties šosejas malā, «Daugā» un «Rimi», bet nejaudājam saviem spēkiem tur aizkļūt. Priecātos un būtu pateicīgi par sabiedrisko satiksmi.