Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 28.jūnija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Rožu dārza epizode Rundālē…

«Sirdsdoma» radošu iedvesmu gūst Rundāles pilī un Jelgavā

Uldis Prancāns

Saulaini karstā 19.jūnija rītā pie Ogres Mūzikas skolas pulcējās Ogres novada literāri radošās apvienības «Sirdsdoma» dalībnieki un grupa atšķirīga gadu gājuma atbalstītāju, lai dotos izzinoši izklaidējošā ekskursijā.

 

 

 

AS «Gaso» Ogres iecirkņa vadītājs Ralfs Kalnenieks.

Kādi dabasgāzes apgādes sistēmu remonti notiks Ogrē?

Dana Dadze

Jebkurš remonts – mājās, darbā vai uz ielas – rada daudz neērtību. Bet kā tad citādi lai tiek pie sakārtotas un drošas vides? Arī dabasgāzes apgādes sistēmas ir jāuztur tā, lai tās neradītu draudus cilvēku veselībai un dzīvībai. Daudzas šīs iekārtas un sistēmas, tai skaitā arī cauruļvadi, ir izbūvētas pirms 30-50 gadiem un savu laiku nokalpojušas – fiziski nolietojušās…

 

 

SIA «Ogres Namsaimnieks» Ēku inženiertīklu nodaļas vadītājs Aivars Strazdiņš.

Vasara – īstais laiks radiatoru maiņai

Dzintra Dzene

Vasara ir vispiemērotākais laiks apkures sistēmas sakārtošanai, bet, lai neizmestu naudu vējā, iegādājoties nepiemērotus radiatorus, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašniekiem vispirms jāvēršas SIA «Ogres Namsaimnieks» Ēku inženiertīklu nodaļā, kuras pārziņā ir tehnisko noteikumu izsniegšana radiatoru un konvektoru nomaiņai. Šo noteikumu saņemšana ir obligāta ikvienam, kurš vēlas savā dzīvoklī mainīt radiatorus.

 

 

 

– Vai šovasar plānojat doties kādā ekskursijā vai ceļojumā?

Antra Marcinkeviča no Ikšķiles:

– Jā, tepat uz Kolkas ragu! Tur ir klusa, jauka vieta. Vienmēr var izvēlēties, vai uz līci, vai uz jūru. Pat vēji mainās! Ja līcī ir vējš, tad jūrā vēja nav. Labs gaiss. Tur brauc tie, kas meklē klusumu un mieru.

 

 

Jautrais izpletnis un bumba uz tā.

Mazozolu Ģimenes dienas svētki maziem un lieliem

Uldis Prancāns

Jau vairākus gadus jūnija sākumā Mazozolos risinās Ģimenes diena, kuras galvenais uzdevums – sportiski izklaidējošā gaisotnē saliedēt ģimenes, veicināt sadraudzību starp pagasta saimēm, popularizēt aktīvu atpūtu, veselīgu dzīvesveidu, noteikt sportiskāko mazozoliešu ģimeni un atcerēties Vispasaules bērnu aizsardzības dienu.

 

 

Diennakts nometnes dalībnieku un pedagogu noslēguma dienas kopbilde.

Jumpravas nometne «Ceļotāji» dāvā sportisku atpūtu, zināšanas un dabas enerģiju

Uldis Prancāns

Pašā vasaras plaukumā Jumpravas internātpamatskolā atkal bija dzirdamas jaunās paaudzes balsis.

 

 

 

 

Par nometni «Mans novads, mana pilsēta Ogre» gandarīti ir gan tās dalībnieki, gan organizatori.

OVMM organizētajā bērnu dienas nometnē izzina Ogres novada un pilsētas vēsturi

Dzintra Dzene

Īsi pirms Līgo svētkiem, 21.jūnijā, noslēdzās piecu dienu ilgā bērnu vasaras dienas nometne, ko ar Ogres novada pašvaldības finansiālo atbalstu organizēja Ogres Vēstures un mākslas muzeja (OVMM) darbinieki. Par nometni «Mans novads, mana pilsēta Ogre», lai arī mazliet noguruši, gandarīti ir gan tās dalībnieki, gan organizatori.

 

 

 

Grāmata «Lūsis. Laikmeta iezīmētais».

Ogrē prezentē olimpiskajam čempionam Jānim Lūsim veltītu grāmatu

Ritvars Raits

Tieši pirms Saulgriežiem Ogres Vēstures un mākslas muzejā notika neliels, bet ļoti interesants pasākums. Tur tika prezentēta Arņa Terzena grāmata par vienu no visu laiku izcilākajiem Latvijas sportistiem – leģendāro šķēpmetēju Jāni Lūsi. Grāmatu «Lūsis. Laikmeta iezīmētais» par godu suntažnieka J.Lūša 80 gadu jubilejai izdevis apgāds «Jumava».

 

 

Bērnu koris «Lielvārde».

Bērnu koris «Lielvārde» līgo Maķedonijā

Ritvars Raits

Bērnu kora «Lielvārde» dziedātāji, kā arī viņu diriģentes Baiba Klepere un Evita Konuša šovasar līgoja īpaši. Līgo dziesmas tika dziedātas, taču tās skanēja nevis Lielvārdē vai kaut kur citur Latvijā, bet gan patālajā Maķedonijā. Koris uz šo nelielo, bet ļoti skaisto valsti devās tieši Vasaras saulgriežos, turklāt vēl joprojām ir tur, jo lielvārdiešu atgriešanās ieplānota tikai pirmdien, 1.jūlijā.

 

 

Lielvārdes jaunie čempioni florbolā – komandas «Ervīns» spēlētāji.

Lielvārdes florbola čempionātā triumfē «Ervīns»

Ritvars Raits

22.jūnijā ar izšķirošajām spēlēm par medaļām noslēdzās Lielvārdes novada atklātais čempionāts florbolā, kas notika jau 19.reizi. Čempionu kausu sev virs galvām cēla komandas «Ervīns» florbolisti.

 

 

 

 

Artūrs Pastors.

Pastors un Gržibovskis – divkārtēji Latvijas čempioni

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Jēkabpilī notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā U18 un U20 vecuma grupu sportistiem. Katrā no šīm vecuma grupās izcēlās pa vienam mūspuses sprinterim – ogrēnietis Artūrs Pastors izcīnīja divas zelta medaļas vecuma grupā U20, bet lielvārdietim Matīsam Gržibovskim tikpat augstākā kaluma godalgu vecuma grupā U18.

 

Madlienas nakts turnīra pludmales volejbolā četri labākie spēlētāju pāri.

Madlienā uzvar «Nevainīgais uzaicinājums»

Ritvars Raits

Tieši pirms Līgo svētkiem Madlienā notika nakts turnīrs pludmales volejbolā jauktajiem pāriem. Spraigās cīņās par uzvarētājiem kļuva Diāna Petuhova un Zigurds Adamovičs, kuri savai komandai bija devuši nosaukumu «Nevainīgais uzaicinājums».

 

 

 

 

Skolotāji augstās misijas krustugunīs

Uldis Prancāns

Pļavas jau pamazām pārzied, vasaras saulgrieži ved mūs atpakaļ, Latvijas skolotāju saime jeb sieviešu pasaule (89% valsts pedagogu ir daiļā dzimuma pārstāves, turklāt puse no viņām vecākas par 50 gadiem…), kā parasti, mīt rudens nākotnes neziņā un pārdomās…

Stāvvadu apsekošanu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās apgrūtina un kavē dzīvokļu īpašnieku attieksme

Dzintra Dzene

SIA «Ogres Namsaimnieks» šonedēļ plāno pabeigt apsaimniekošanā esošo daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsekošanu, kuru veic arī Ēku inženiertīklu nodaļas darbinieki. Viņu pārziņā ir namu pagrabstāvos un bēniņos esošo komunikāciju –apkures, karstā un aukstā ūdens apgādes sistēmas – apsekošana. Diemžēl iegūt objektīvu kopainu nereti liedz paši dzīvokļu īpašnieki, kuri nenodrošina piekļūšanu šahtām, kurās šīs komunikācijas atrodas.

Ogrē uzsāk darbus pie aizsargmola izbūves

Marta Poga

17.jūnijā Ogrē tika uzsākti aizsargmola (straumvirzes) izbūves darbi pie Ogres upes ietekas Daugavā.

Pārbauda saistībā ar narkotikām

24.jūnijā no Liepu ielas Ogrē uz pārbaudi narkotisko vielu klātbūtnes noteikšanai organismā nogādāts administratīvi aizturētais V. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Skolu reitingā visaugstāk Lielvārdes un Jaunogres vidusskolas

Ritvars Raits

Ata Kronvalda fonds noteicis jauno Latvijas skolu reitingu «Lielā Pūce». Reitingā, kas veidots, balstoties uz skolēnu rezultātiem valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu zinātniskās biedrības konferencēs un citās valsts mēroga zinību sacensībās, no mūspuses izglītības iestādēm mazo skolu grupā visaugstāk atrodas Jaunogres vidusskola, bet starp lielajām skolām – Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola.