Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 29.janvāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Atzinības raksts.

Sarmītei Zukulei VBTI Atzinības raksts par labāko klases audzināšanas stundu

Dzintra Dzene

Turpinot iepriekšējos gados aizsākto iniciatīvu, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTI) kustības «Draudzīga skola» ietvaros aizvadītā gada nogalē organizēja konkursu pedagogiem par labāko klases audzināšanas stundu draudzīgas un cieņpilnas vides veicināšanai klasē. Konkursa uzvarētāju apbalvošana notika Rīgā, 25.janvārī. Par uzvarētāju 5. –9.klašu grupā tika atzīta Ikšķiles vidusskolas skolotāja Sarmīte Zukule.

 

Kāpēc Ogrē jāierobežo auto novietošana ielu malās?

«Vai Ogres novada dome var izskaidrot, kāpēc pēdējā pusgada laikā Jaunogrē uz visām ielām ir uzstādītas ceļazīmes «Apstāties aizliegts»?

 

 

 

Ulda Prancāna (otrais no kreisās) grāmatas «Laika aizvilnī» atvēršanas svētkus skanīgākus un krāsainākus darīja Ķeguma ģitārstudijas vadītāja Dace Priedoliņa (no kreisās), Ogres Mūzikas skolas pedagoģe Maija Bogdanova un «Sirdsdomas» vadītāja Ilga Rēdmane.

Ogrē atver Ulda Prancāna dzejoļu krājumu «Laika aizvilnī»

Dzintra Mozule

Sestdien, 26.janvārī, Ogres Centrālajā bibliotēkā savus nu jau astoņpadsmitos cāļus skaitīja pasākumu cikls «Ogrēnieši Rada un Rāda» – atverot «OVV» žurnālista, Ogres novada literāri radošās apvienības «Sirdsdoma» autora Ulda Prancāna otro dzejoļu krājumu «Laika aizvilnī».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Vai lasāt darba sludinājumus?

Ginta Grobiņa no Ogresgala:

– Reizēm palasu gan, bet tikai intereses pēc. Es pati jau 18 gadus dzīvoju un strādāju Vācijā. Man tur ir gadījies mainīt darba vietu, bet atrast jaunu darbu man vienmēr palīdzējuši paziņas.

 

 

Zīmola «Deered» dizainere Ieva Moroza (no labās) dalās ar saviem auskaru darināšanas noslēpumiem.

Jumpravā dāmas darina sev koka auskarus

Ritvars Raits

19.janvārī Jumpravas kultūras namā zīmola «Deered» dibinātāja, radītāja un dizainere Ieva Moroza vadīja meistarklasi koka auskaru gatavošanā. Kopīga darba rezultātā 20 Lielvārdes novada dāmas tika pie saviem unikālajiem briežotajiem auskariem un jauniegūtām prasmēm.

 

 

 

 

Projektu dienā ar trešklasniekiem tiekas Ķeguma novada pašvaldības speciāliste izglītības jautājumos Sandra Čivča (no labās), domes priekšsēdētāja vietnieks Kristaps Rūde un izpilddirektora vietniece Anete Tomsone.

Projektu dienā iepazīst Ķeguma novada pašvaldības darbu

Ritvars Raits

23.janvārī Ķeguma komercnovirziena vidusskolā bija projektu diena. Trešās klases skolēni jau no paša rīta devās uz Ķeguma novada pašvaldību, lai uzzinātu, ar ko nodarbojas tās darbinieki un domes deputāti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncertmeistare Zanda Grīnberga-Grundule (no kreisās), trompetisti Megija Strode un Raivis Amoliņš, kā arī viņu pedagogs Normunds Krastiņš.

Ikšķilietis Raivis Amoliņš iekļūst Valsts konkursa finālā

Ritvars Raits

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas direktore Valda Jermanova ziņo, ka vairāki viņas vadītās izglītības iestādes jaunie mūziķi savas muzicēšanas prasmes demonstrēja Latvijas Valsts konkursā pūšaminstrumentu spēlē, startējot ļoti spēcīgajā Rīgas un Pierīgas mūzikas skolu konkurencē. No ikšķiliešiem vislabāk veicās trompetistam Raivim Amoliņam, kurš izcīnīja ceļazīmi uz konkursa finālu.

 

 

 

 

 

Ogrēniete Vija Gudļevska savu laimestu visvairāk palielināja tikai pēdējā gājienā.

Ogrēnietei Vijai Gudļevskai iespaidīgs laimests TV šovā «Superbingo»

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē televīzijas šovā «Superbingo» pie iespaidīga naudas laimesta tika ogrēniete Vija Gudļevska, kura Dubultspēlē vinnēja 7100 eiro.

 

 

 

 

Sniega roze jeb Helleborus niger zied ziemas mēnešos, turklāt, kā izrādās, var to darīt arī mežā.

Ikšķilē uzziedējusi sniega roze

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas sākumā ikšķiliete Andžela Emīlija Kalniņa mežā, kas atrodas netālu no viņas mājas, piesaulītē uzgājusi pilnā sparā ziedošu puķi – sniega rozi. Kā pauda jauniete, viņa domājusi, ka savā piemājas mežā zina visu, bet tas ņēmis un viņu pārsteidzis…Iespējams, ka Ikšķiles mežiņā iedzīvojies kāds tur izmests sniega rozes stāds.

 

 

Ko nes Koknese?

Anita Zeiliņa

Esmu iedomājusies, ka ģimenes uzņēmums vispirms ir gods. Gods cauri laikiem. Un jo uzņēmums senāks, jo vairāk jānoņem cepure to cilvēku priekšā, kuri šo goda ķēdīti turpinājuši un, neskatoties uz apstākļiem, nav nolaiduši kvalitātes latiņu ne par milimetru. Vismaz tajā ziņā, ko viņi spēj ietekmēt.

Mūsu novados bezdarba nav – trūkst darbaroku

Ritvars Raits

Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapā publicēti sludinājumi par vakantajiem amatiem visā Latvijā, tostarp visos četros mūsu novados. Jebkurš interesents tur var pārliecināties, ka šobrīd pieprasīti visdažādāko specialitāšu darbinieki – nav iemesla žēloties par bezdarbu, jo mūsu tautsaimniecībā arvien izteiktāks ir darbaspēka deficīts.

Apstiprināts Ogres novada pašvaldības šā gada budžets

Marta Poga

Ogres novada pašvaldības domes sēdē 24.janvārī apstiprināts Ogres novada pašvaldības budžets 2019.gadam, kurš sastāv no pamatbudžeta un speciālā budžeta.

Ogresgala pagastā veidos metāllūžņu pieņemšanas punktu

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 24.janvāra sēdē deputāti skatīja lēmumprojektu par atļaujas izsniegšanu veikt atkritumu apsaimniekošanu nekustamajā īpašumā «Rudzulauki» Ogresgala pagastā.

Ikšķiles novadā uzņēmumu kļūst vairāk

Statistika liecina, ka divu pēdējo gadu laikā mūspuses novados vairāk uzņēmumu likvidē nekā izveido no jauna. Patīkams izņēmums ir Ikšķiles novads, kurā pērn no jauna reģistrēts par 30 uzņēmumiem vairāk nekā likvidēts.

Uzbrauc šķērslim

25.janvārī 1985.gadā dzimušais O. Ogrē, Dārza ielā, vadīja automašīnu, nobrauca no ceļa braucamās daļas un uzbrauca šķērslim – ceļa aizsargbarjerai. Sastādīts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Latvijā būtiski samazinājies naudas viltojumu skaits

Agate Gavare

Jaunākā statistika par situāciju naudas drošības jomā eiro zonā apliecina, ka Latvija jau tradicionāli ir starp tām valstīm (kopā ar Igauniju, Somiju, Kipru, Slovākiju un Lietuvu), kurās konstatēts vismazākais viltojumu skaits, rēķinot uz vienu iedzīvotāju. 2018.gadā atklāto viltojumu skaits Latvijā samazinājies vēl būtiskāk – kopējais viltojumu skaits par 24%, bet nodarītie finanšu zaudējumi – par 14%, informē Latvijas Bankas naudas laboratorijas vadītājs Aleksandrs Antiņš.

Informātikas (programmēšanas) olimps

Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novada apvienības informātikas olimpiādē 8.-10. un 11.-12.klašu audzēkņiem labākos rezultātus sasniedza Ogres 1.vidusskolas pārstāvji.