Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 29.jūnija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Pēc filmas «Dziesmuvara» noskatīšanās Ogres Vēstures un mākslas muzejā publicistu Daini Īvānu izvaicā muzeja darbiniece Jana Iesalniece.

«Dziesmuvara ir vienīgā, kas mums pieder»

Dzintra Mozule

Īsu brīdi pirms Dziesmusvētkiem – trešdienas, 27.jūnija, vēlā pēcpusdienā – interesenti Ogres Vēstures un mākslas muzejā varēja apmeklēt filmas

«Dziesmuvara» seansu un tikties ar tās scenārija autoru publicistu Daini Īvānu.

 

 

 

 

 

Bekubodes viduslaiku kapsēta ir vietējās nozīmes arheoloģijas piemineklis.

Pagātnes skarbie vēstneši – Lēdmanes pagasta senkapi

Uldis Prancāns

Ļoti daudzi mūsu Tēvzemes pagasti un tajos esošās apdzīvotās vietas skaidrā valodā vai aptuvenās ziņās, minējumos vai noslēpumu intrigā glabā kultūrvēsturiskas pagātnes liecības.

 

 

 

 

«Artava» folkloras festivāla «Baltica 2018» noslēgumā Dagdā.

«Artava» piedalās folkloras festivālā «Baltica 2018»

Anna Kudeiko, festivāla dalībniece

Pirms Līgo svētkiem pāri visai ziedošajai Latvijai aizskanēja starptautiskais folkloras festivāls «Baltica 2018». Ar Ogres novada pašvaldības atbalstu festivālā piedalījās Ogres Kultūras centra folkloras kopa «Artava»: 16.jūnijā festivāla atklāšanā Rīgā un 2I.jūnijā – noslēgumā Dagdā.

 

 

 

Galda vienā pusē – Mārtiņš Leja (no kreisās), Artūrs Mangulis un Edīte Strazdiņa, otrā – Antra Purviņa (no labās), Egils Helmanis, Gints Sīviņš, Dzirkstīte Žindiga un Dzintra Mozule.

Lai novads attīstītos, ir svarīgi piesaistīt papildus finansējumu

Dzintra Dzene

Ogres novada domes vadība, ko, uzvarot pirms gada notikušajās pašvaldību vēlēšanās, pārstāv Nacionālā apvienība (NA), aizvadītajā nedēļā, līdzīgi kā pirms gada, uz sarunu par aktuāliem pašvaldības darba jautājumiem aicināja pašvaldībā ievēlētos Latvijas Zaļās partijas (LZP) pārstāvjus.

 

 

 

 

 

 

 

– Vai jau jūtat, ka tuvojas Saeimas vēlēšanas?

Einārs Sazanovs no Ogres:

– Atklāti sakot, man viņas vispār nepatīk. Vai man ir ko palīdzējuši? Neko! Vai es esmu gājis kādam ko prasīt? Nē, es lūgties neiešu! Mājas sacēluši, visu sacēluši, es ar savām rokām neko nevaru sadarīt…

 

 

Vizītes noslēgumā R.Kozlovskis (no kreisās) paviesojās Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolā, kur apmainījās domām ar policistu un šīs skolas treneri J.Eglīti, E.Helmani, I.Viktorovu un G.Kusiņu.

Iekšlietu ministrs atbalsta ieceri Ogrē veidot reģionālu pašvaldības policiju

Dzintra Dzene

Trešdien, 27. jūnijā, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis tikās ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski un aizsardzības ministra padomnieku Gunāru Rusiņu, lai pārrunātu ieceri Ogrē veidot reģionālo pašvaldības policiju, kas rūpētos par drošību un kārtību ne vien Ogres, bet arī Ķeguma un Lielvārdes novadā.

 

 

 

 

 

 

 

Mirklis nometnē.

Ogresgalā aizvadīta nometne «Iespēja»

Kristīne Eglīte

Jūnija vidū Ogresgala pagastā, viesu mājā «Debesu bļoda», notika trīs dienu sportiski radošo aktivitāšu dienas cilvēkiem ar intelektuālās un fiziskās attīstības traucējumiem.

 

 

Iespaidīgie autoceļa pārbūves darbi sākas jau Madlienas pagasta centrā.

Autoceļa posmā Madliena – Skrīveri lielākie remontdarbi visā valstī

Ritvars Raits

Ceļi šovasar tiek remontēti daudzviet Latvijā, bet, kā informē valsts akciju sabiedrība «Latvijas Valsts ceļi», vislielākie remontdarbi valsts autoceļu tīklā šogad notiek uz reģionālā autoceļa Augšlīgatne–Skrīveri (P32) posmā no Madlienas līdz Skrīveriem (47,20.-60,29. km un 61,27.-71,27. km), kur darbi kopumā notiek 23 kilometru posmā.

 

 

 

Dace Kļava par pilntiesīgu Jumpravas pamatskolas direktori kļūs pēc apstiprinājuma saņemšanas no Izglītības un zinātnes ministrijas.

Jumpravas pamatskolu vadīs Dace Kļava

Ritvars Raits

27.jūnijā notikušās Lielvārdes novada pašvaldības domes sēdes laikā tika pieņemts lēmums Jumpravas pamatskolas direktora amatā iecelt Daci Kļavu. Tajā pašā sēdē deputāti lēma arī par D.Kļavas atbrīvošanu no vispārējās pirmsskolas izglītības iestādes «Zvaniņš» vadītājas amata.

 

 

 

 

 

 

Fotomirklis no Ģerboņu sienas atklāšanas pasākuma.

Ģerboņu sienā arī mūsu novadu simboli

Ritvars Raits

26.jūnijā Rīgā pie ēkas Torņa ielā 4 tika atklāta dekoratīvā siena «Latvijas pilsētas un novadi valsts simtgadei». Siena, kas apgleznota ar visu Latvijas pilsētu un novadu ģerboņiem, tostarp Ikšķiles, Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novada, ir dāvinājums valstij tās simtgadē.

 

 

 

Ķeguma novada senioru izlase ar Jelgavā izcīnīto kausu un medaļām.

Ķeguma novada senioriem 3.vieta svaru stieņa spiešanā

Aivars Gailītis, komandas pārstāvis

22.jūnijā Aizkrauklē norisinājās Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības 55.sporta spēļu sacensības svaru stieņa spiešanā guļus, kurās ar teicamiem rezultātiem startēja Ķeguma novada izlase. 12 komandu konkurencē ķegumieši izcīnīja godpilno trešo vietu.

 

 

 

Ogrēnietis Jānis Dzirkalis ar Štutgartē izcīnīto zelta medaļu.

Ogres peldētājiem medaļas Rīgā, Kauņā un Štutgartē

Gaļina Šikina, PK «Ogre» trenere

Jūnija otrajā pusē Rīgā (Latvija), Kauņā (Lietuva) un Štutgartē (Vācija) norisinājās starptautiskas sacensības peldēšanā, kurās ar labām sekmēm startēja peldēšanas kluba «Ogre» jaunie sportisti.

 

 

 

Uz goda pjedestāla divi ogrēnieši – Edgars Rūtiņš (no labās) un Valdis Ņilovs.

Ogres vieglatlētikas seniori Jelgavā izcīna 39 medaļas

Aivars Puriņš, Ogres novada vieglatlētikas senioru komandas pārstāvis

21. un 22.jūnijā Jelgavā notika Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības (LSVS) valsts simtgadei veltītās 55. Latvijas sporta spēles vieglatlētikā. Izcils starts padevās Ogres novada senioriem, kuri kopumā izcīnīja 39 dažāda kaluma godalgas.

 

 

 

Lācis «Gansa» kažociņā

Jānis Arvīds Plaudis

Skan mācītāja Sproģa aicinājums: stiprināt saites ar Krieviju. Skeptiski pret ES, kam desmitkārt lielāks ekonomiskais potenciāls. Kāpēc tik mīļi par agresīvo, impērisko, šovinistisko lielvalsti? Kāpēc neaicina biedroties ar upuri, cietēju, aplaupīto Ukrainu, ar brālīgo Poliju, ar topošo ekonomisko milzi Indiju? No sakariem ar Krieviju var gūt labumus, bet nevajag tos glorificēt.

Sausums atzīts par valsts mēroga dabas katastrofu

26.junijā Ministru prezidenta Māra Kučinska sasauktajā Krīzes vadības padomes sēdē tika izvērtēta situācija lauksaimniecības sektorā saistībā ar piedzīvoto ilgstošo sausumu. Izvērtējot informāciju, nolemts atzīt, ka pavasara ilgstošā sausuma izraisītās sekas lauksaimniecībā ir definējamas kā valsts mēroga dabas katastrofa, ziņo premjerministra preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Ķeguma mazdārziņos izcēlies robežkonflikts

Rinalds Liepiņš, Ķeguma novada pašvaldības policijas vecākais inspektors

Aizejošajā mēnesī Ķeguma novada pašvaldības policijas darbiniekiem nācās risināt visdažādākās problēmas, piemēram, likvidēt robežkonfliktu, kas pilsētā bija uzliesmojis divu mazdārziņu nomnieku starpā.

Iespējams, suns nodara miesas bojājumus

Saņemta informācija, ka 17.maijā nepilngadīgā A., būdama ciemos pie tēva Ogrē, Saules prospektā, iespējams, guvusi miesas bojājumus saskarsmē ar suni. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Par lepnumu un augstiem mērķiem

Pāvils Brūvers, speciāli «Kodolam»

Jūnija sākumā mūsu uzmanība vairāk vai mazāk tika pievērsta lepnumam. Par to īpašā veidā gādāja Baltijas praids jeb latviskojot – Baltijas lepnums, kas kā īpašs veltījums Latvijas simtgadei notika Rīgā.

Man tas ir kā spļāviens sejā

Ģertrūde Ivanova, pensionāre Lielvārdē

Pastāstīšu, kā man sanāca, kad gribēju pasniegt roku nelaimē nonākušiem cilvēkiem.