Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 29.oktobra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Rembatieši un viņu pagasta ģerbonis, kas tikko kā saņemts no Valsts prezidenta Andra Bērziņa rokām.

Rembatieši un viņu pagasta ģerbonis, kas tikko kā saņemts no Valsts prezidenta Andra Bērziņa rokām.

Rembatieši un tomenieši piedalās Ģerboņu svētkos

Ritvars Raits

24.oktobrī Rīgā, Melngalvju namā, notika Latvijas Valsts prezidenta kancelejas rīkotie Ģerboņu svētki. Šoreiz tajos kopā ar Stāmerienas un Sventes pagastiem piedalījās arī divu Ķeguma novada pagastu pārstāvji – rembatieši un tomenieši.

 

 

Līdzšinējais koalīcijas deputāts Jānis Āboliņš tagad sabiedrotos atradis opozīcijā.

Līdzšinējais koalīcijas deputāts Jānis Āboliņš tagad sabiedrotos atradis opozīcijā.

Lielvārdes pašvaldībā šķeļas koalīcija, opozīcijas centieni nesekmīgi

Ritvars Raits

Šovasar notikušajās pašvaldību vēlēšanās Lielvārdes novadā uzvarējusī politiskā partija «Reģionu alianse» (septiņas vietas domē) bija noslēgusi koalīcijas līgumu ar «Vidzemes partiju» (divas vietas). Pagājušās nedēļas nogales notikumi liecina, ka koalīcijas līgums ir lauzts, tomēr opozīcijai jeb partijai «Vienotība» (sešas vietas) neizdevās panākt iecerēto domes priekšsēdētāja vietnieces Vitas Volontes atbrīvošanu no amata.

 

01_ilzeKas būtu uzlabojams «Lielvārdes Remtes» darbā?

Ilze Šulte no Lielvārdes

– Rēķini ir daudz par lielu, citās pilsētās nav tik daudz jāmaksā. Zinu, ka ģimenes, kurās ir mazi bērni, bet iekrājies parāds, noslēdz vienošanos un maksā, cik var, bet kā tikai kādu reizi nesamaksā, tā viņiem bez brīdinājuma atslēdz gan ūdeni, gan elektrību.

 

Gadskārtējos Grāmatu svētkus apmeklē ļoti atšķirīga gadu gājuma ļaudis.

Gadskārtējos Grāmatu svētkus apmeklē ļoti atšķirīga gadu gājuma ļaudis.

Pāršķirtas 12.Grāmatu svētku saturīgi krāsainās lappuses

Uldis Prancāns

Aizvadītajā piektdienā Ķeguma komercnovirziena vidusskolā piecu stundu garumā risinājās mūsu četru pārnovadu 12.Grāmatu svētki. Kā allaž, daudzveidīgajā dienas programmā tika domāts par visu paaudžu interesēm.

 

 

Gatavojam grāmatzīmes!

Gatavojam grāmatzīmes!

Diemžēl pircēju pamaz…

Patrīcija Avotiņa

Ir piektdiena, 25.oktobris, dienas vidus. Grāmatu svētki rit pilnā sparā. Ap Ķeguma tautas namu apņēmīgi skraida bērni. Viņi spēlē sunīšus. Tautas nama foajē tiek ēsta pusdienu zupa un garā rindā gaidīta iespēja uztaisīt savu grāmatzīmi. Skolotāji bērnus pieskata, strostē un atbalsta. Dabas draugs Māris Olte pēc padarīta darba, daudzu pavadīts, dodas savās gaitās.

 

Lielvārdieši Toms Akmeņlauks (no labās), Aivis Kusiņš, Sandris Virsnītis un Alvis Savins priecājas par kārtējo vārtu guvumu spēlē pret «Talsi/Triobet».

Lielvārdieši Toms Akmeņlauks (no labās), Aivis Kusiņš, Sandris Virsnītis un Alvis Savins priecājas par kārtējo vārtu guvumu spēlē pret «Talsi/Triobet».

«Lielvārdei» jauns treneris un divas uzvaras

Ritvars Raits

Pagājušajā nedēļā par Latvijas Florbola čempionāta vīriešu Virslīgas komandas «Lielvārde» galveno treneri kļuvis Iļja Nazarovs. Sestdien un svētdien viņa vadībā lielvārdieši izcīnīja divas pārliecinošas uzvaras – ar 17:3 pār «Talsi/Triobet» un ar 11:5 pār «Ķekavas Bulldogs».

 

 

 

No spēles starp komandām «Ikšķiles novads» un «Ogres Vilki Jr.».

No spēles starp komandām «Ikšķiles novads» un «Ogres Vilki Jr.».

Startējis Ogres novada florbola čempionāts

Ritvars Raits

Aizpagājušās nedēļas nogalē sākās, bet pagājušajā svētdienā turpinājās Ogres novada atklātais amatieru čempionāts florbolā, kurā šogad piedalās deviņas komandas. Pirmajās spēlēs tikai uzvaras izcīnījušas četras komandas: «Ikšķiles novads», «Ogresgala Karturpurpurpeļi», «Gaisa Spēki Aviācijas bāze» un «Osports».

 

No spēles starp komandām «Ikšķile» un «Ikšķile 2».

No spēles starp komandām «Ikšķile» un «Ikšķile 2».

Ikšķiles basketbolistu derbijs atklāj Ogres čempionātu

Ritvars Raits

27.oktobrī ar trijām 1.līgas un vienu 2.līgas spēli startēja Ogres novada atklātais basketbola čempionāts. Turnīra pirmajā spēļu dienā īpaši sīva izvērtās abu Ikšķiles komandu spēkošanās, tikai spēles galotnē izšķirošu pārsvaru ieguva «Ikšķile», kas «Ikšķili 2» pieveica ar 86:67.

 

Kāpēc «karot» ar skolotājiem, ja var pa īstam…

Uldis Prancāns

Kārtējo reizi mūsu pedagogi izgājuši ielās. 24.oktobra svilpjošā akcija varas elitei atkal likās bērnišķīga nepaklausība. Vairāk naudas budžetā nav un, ja būtu, drīzāk, iedotu kādam citam. Skolotāji taču ir pietiekami ilgi neuzklausīti, mērdēti, pazemoti un apņirgti… Kur viņi liksies – lai stāv pie slitas (sava «moku sola») un klusē.

Apsver iespēju atteikties no «Lielvārdes Remtes» pakalpojumiem

Ritvars Raits

Pāris pēdējo gadu laikā vairāki Lielvārdes daudzdzīvokļu nami jau atteikušies no pašvaldībai piederošā uzņēmuma «Lielvārdes Remte» piedāvātajiem mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas pakalpojumiem. Kā izskatās, to pēdās dosies arī 18 dzīvokļu ēka E.Kauliņa alejā 11, jo dzīvokļu īpašniekus neapmierina nedz apsaimniekotāja darba kvalitāte, nedz arī attieksme.

Noslēgusies aptauja par spēļu zāles atvēršanu Ogrē

Nikolajs Sapožņikovs, Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs

Ogres novada pašvaldībā saņemts SIA «NB» iesniegums par atļaujas izsniegšanu spēļu zāles atvēršanai Skolas ielā 4, Ogrē (tirdzniecības centra ēkā). Līdz šā gada 25. oktobrim iedzīvotāji varēja paust savu viedokli pašvaldības rīkotajā aptaujā spēļu zāles sakarā.

«Sējējs – 2013» veicināšanas balva – jaunajam zemniekam Jānim Sproģim no Madlienas

Uldis Prancāns

25.oktobrī, Rīgā, kultūras pilī «Ziemeļblāzma», zemkopības ministre Laimdota Straujuma sveica gadskārtējā konkursa «Sējējs – 2013» laureātus un veicināšanas balvu ieguvējus. Nominācijā «Jaunais veiksmīgais zemnieks» veicināšanas balva tika piešķirta Madlienas pagasta zemnieku saimniecības «Steķi» īpašniekam Jānim Sproģim.

Nogādā slimnīcā

27.oktobrī no Brīvības ielas Ogrē Ogres slimnīcā ar galvas smadzeņu satricinājumu, galvas sasitumu un alkohola reibumā nogādāts 1983.gadā dzimušais M. No Cīniju ielas Ogrē Ogres slimnīcā ar smadzeņu satricinājumu, sistām brūcēm sejā un augšlūpā, kā arī kreisās acs hematomu nogādāta 1969.gadā dzimusī Ļ.

Vilcienā iemet kaķi

Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki 24.oktobrī pulksten 17.37 saņēma izsaukumu uz Ogres dzelzceļa staciju, kur kāda pagaidām nenoskaidrota persona aizbraucošā vilcienā bija iemetusi dzīvu kaķi.

Uzmanīgi ar karstā ūdens ekonomiju jeb Leģionāru slimība!

Elīna Baumane

Legioneloze jeb leģionāru slimība ir salīdzinoši reta infekcijas slimība, kas bieži norit kā pneimonija (plaušu karsonis). Tieši pēdējo gadu laikā šī kaite ievērojami aktivizējusies, un viens cilvēks no tās jau miris.

Gripa tuvojas Latvijai

Anita Zeiliņa

Situācija ap gripu mainās ik brīdi, un statistikas dati nespēj panākt reālo situāciju. Rudens sezonā šogad Latvijā gripa vēl nav reģistrēta, un ir īstais laiks katrai ģimenei izlemt, vai kādam no ģimenes locekļiem gripas pote būtu patiešām vajadzīga?