Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 29.septembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres NSC vieglatlēti Lepošanās dienas pasākumā.

Ogres NSC lepojas ar saviem vieglatlētiem

Ritvars Raits

26.septembrī Ogres novada sporta centrā notika jau par labu tradīciju kļuvušais pasākums – «Lepošanās diena». Šoreiz sporta centra direktore Dzirkstīte Žindiga un viņas vietniece mācību darbā Kristīne Papiņa sumināja jaunos vieglatlētus, lepojoties ar viņu sasniegumiem aizvadītajā vasaras sezonā.

 

 

«Ir jābūt nospraustam virzienam uz mērķi un spējai to sasniegt, vienlaikus jābūt arī pazemīgam, jo es šo darbu uztveru kā kalpošanu iedzīvotājiem,» saka Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

Egils Helmanis: «Ir svarīgi redzēt kopainu, kāda būs tālākā novada attīstība»

Dzintra Dzene

Kopš pašvaldību vēlēšanām pagājuši jau gandrīz četri mēneši. Ogres novada domes vadība uzticēta Egilam Helmanim, kuram darbs pašvaldībā nav svešs, jo viņš vairākus sasaukumus bijis gan ierindas deputāts, gan arī priekšsēdētāja vietnieks Tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos. Kļūšana par galveno amatpersonu pašvaldībā ir tikai likumsakarīga, jo viņa pārstāvētā Nacionālā apvienība ieguva vislielāko vēlētāju uzticību. «OVV» piedāvā sarunu ar E.Helmani par šā brīža aktualitātēm un nākotnes iecerēm.

 

 

 

 

 

 

Ikšķiles vidusskolu turpmāk vadīs Ginta Liepiņa.

Trīs Ikšķiles novada iestādes ieguvušas vadītājas

Ritvars Raits

27.septembrī Ikšķiles novada pašvaldības domes sēdē deputāti nobalsoja par Gintas Liepiņas iecelšanu Ikšķiles novada vidusskolas direktora amatā. Par jaunceļamā bērnudārza «Čiekuriņš» vadītāju tika apstiprināta Laimīte Seņkāne-Soste, bet Ikšķiles novada pašvaldības Veselības un sociālo lietu pārvaldi turpmāk vadīs Gunta Gunda Rudene.

 

 

Elektroapgādes nodaļas vadītājs Germans Topraks aicina iedzīvotājus nekavējoties ziņot, ja mājas koplietošanas telpās tiek pamanīts nelikumīgs pieslēgums un elektrības zādzība.

Elektroapgādes nodaļai vidēji astoņi izsaukumi dienā

Dzintra Dzene

Pašvaldības aģentūras «Ogres namsaimnieks» sastāvā strādā Elektroapgādes nodaļa, kuras darbs ikdienā ir šķietami nemanāms, bet ar to nākas saskarties brīžos, kad pēkšņi iestājas piķa melna tumsa, jo pazudusi elektrība.

 

 

 

 

 

 

 

Mildu Upelnieci 7.septembrī jubilejā sveic Taurupes pamatskolas direktore Lonija Pušmucāne.

Skolotājas Mildas Upelnieces dzīves, darba un augstākās idejas ceļš

Uldis Prancāns

Četrus gadus jaunāka par savu Latviju, latviešu valodas un literatūras skolotāja Milda Upelniece gandrīz pusgadsimtu ir pašaizliedzīgi, radoši iekopusi un audzējusi izglītības druvu, lai pirmās maizītes birums būtu dāsns un kvalitatīvs.

 

 

 

 

 

– Ko jūs novēlat skolotājiem viņu svētkos?

Lilita Dambrovska, ciemos Ogrē:

– Lai bērnam gribētos iet uz skolu – tādam jābūt skolotājam. Latvijā laikam maz labu skolotāju, jo aizbraukuši… Labs skolotājs ir saprotošs, kurš, redzot, ka bērnam slikti, nepievērs acis, bet paziņos vecākiem.

 

 

Ikšķiles jaunie futbolisti un viņu treneri ar kausu par 1.vietu un zelta medaļām, kas izcīnītas Latvijas Attīstības grupas komandu finālturnīrā Valmierā.

Ikšķiles «FC Real Pro» futbolisti izcīna Latvijas zeltu

Ritvars Raits

No 22. līdz 24.septembrim Vidzemes Olimpiskā centra stadionā, Valmierā, tikās astoņas labākās šīs sezonas Latvijas Jaunatnes čempionāta vecuma U13 Attīstības grupas komandas, noskaidrojot godalgoto vietu ieguvējus. Finālā, pēcspēles sitienos uzvarot FK «Liepāja» pārstāvjus, zelta medaļas ieguva «FC Real Pro» komanda no Ikšķiles, informē Latvijas Futbola federācija.

 

 

 

 

 

Jaunais Latvijas rekordists Uldis Veliks (vidū) uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena Siguldā.

Ogrēnietis Uldis Veliks uzstāda Latvijas rekordu

Ritvars Raits

Līdz ar Daugavpils posmu, kas notika 24.septembrī, noslēdzās šīs vasaras sacensības svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu «Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017». Ogrē šogad šīs sacensības nenotika, bet varam būt lepni, jo individuāli par uzvarētāju kļuva ogrēnietis Uldis Veliks, kurš 23.septembrī Siguldas posmā uzvarēja ar jaunu rekordu, 50 kg smago svaru stieni uzspiežot 240 reižu.

 

 

Izvēle ir, bet vai vienmēr?

Anita Zeiliņa

Vai izvēles iespējas ir vienmēr? It kā – jā! Ja veikalā jāizvēlas starp divām precēm, bet neviena no tām nepatīk, tad pastāv izvēle nenopirkt neko. Pat tad, ja veikalā ir tikai viena prece – arī ir izvēle. Pērc vai nepērc!

Pa Birzgali staigā ar nazi, Ķegumā terorizē kafejnīcas darbinieci

Rinalds Liepiņš, Ķeguma novada pašvaldības policijas vecākais inspektors

Šomēnes Ķeguma novada pašvaldības policijai nācās strādāt saspringtākā režīmā nekā parasti, jo no trim štata vietām viena bija kļuvusi vakanta. Tomēr sabiedriskā kārtība novadā tika nodrošināta sekmīgi, tikts galā arī ar trim citus apdraudošiem iereibušiem vīriešiem – vienu, kurš Birzgales centrā staigāja ar nazi rokā, un diviem, kuri Ķeguma kafejnīcā līdz asarām bija noveduši oficianti.

Smēķē pieturvietā

25.septembrī trīs personas smēķēja autobusa pieturvietā Madlienā. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Biežākā kļūda mantojuma kārtošanā – kavēts termiņš

Dana Dadze

Kā liecina zvērinātu notāru pieredze, mantojuma lietās cilvēki visbiežāk kavē termiņus. Citiem vārdiem – termiņu ievērošana ir temats, ko iedzīvotāji izprot vismazāk.

Kāpēc sunim piesūkušos ērci nedrīkst ignorēt?

Dana Dadze

«Aizvien ļoti bieži izplatīts ir mīts, ka suni ērču kodums neietekmē. Taču tā nav! Mainoties gan klimatiskajiem apstākļiem, gan sabiedrības paradumiem, arī Latvijā populāras kļūst tādas slimības, kuras iepriekš nebija šeit novērojamas,» atzīst Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente Vija Klučniece. Arī veterinārārste Santa Zirnīte apliecina, ka ērce suni var inficēt ar potenciāli letālām slimībām.