Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 3.septembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Lauberes centrs kļūst jo daiļāks.

Lauberē īstenots projekts «Bibliotēkas publiskās ārtelpas apzaļumošana»

Uldis Prancāns

Nesen Lauberes bibliotēkas un Grāmatu klēts saimnieces Maigas Livčānes vadībā tika realizēts klasiski skaists un reizē praktisks projekts «Sajūtu un brīvā laika pavadīšanas dārzs – Raiņa un Aspazijas saulainais stūrītis».

 

 

 

Interaktīvais stends.

Ogrē atklāts interaktīvais tūrisma informācijas stends

Ogres pilsētas svētku laikā 23.augustā ogrēniešiem un pilsētas viesiem tika atvērts gājēju ielas sākumposms un Brīvības ielas centrālais skvērs, kura rekonstrukcijas ietvaros izvietoti jauni soliņi, atkritumu urnas, šūpoles, kā arī lielākais ieguvums tūristiem – interaktīvais āra stends, kurš atrodas līdzās ēkai Brīvības ielā 13.

 

 

 

Jauniešu dienu atklāja Artūrs Mangulis.

Ogres, Lielvārdes un Ķeguma jaunieši Ogrē tiekas kopīgā Jauniešu dienā «Bez panikas»

Dzintra Dzene

Jaunā mācību gada priekšvakarā, sestdien, 31.augustā, Ogrē visas dienas garumā ar dažādām sportiskām, izglītojošām un muzikālām aktivitātēm norisinājās Ogres, Lielvārdes un Ķeguma novada jauniešu diena «Bez panikas».

 

 

 

I.Svilāns, atklājot RTU BJU.

Ogres 1.vidusskolā septembrī darbu sāks RTU Bērnu un jauniešu universitāte

Dzintra Dzene

Līdz 4. septembrim 2. – 9.klašu Ogres novada skolu audzēkņi var pieteikties Rīgas Tehniskās universitātes ( RTU) Bērnu un jauniešu universitātes (BJU) nodarbībām par zinātni un tehnoloģijām, kas notiks Ogres 1.vidusskolas telpās un sāksies jau 9.septembrī, bet noslēgsies nākamā gada maijā.

 

 

– Kāpēc, jūsuprāt, Latvijā samazinās dzimstība?

Ilze Deinate no Ogres:

– Es tiešām nezinu atbildi uz šo jautājumu… Cik es redzu, visās man zināmajās ģimenēs dzimst trešie bērni, arī mums pašiem jau ir trīs. Ļoti ceru, ka tā būs ne tikai Ogrē, bet visā Latvijā!

 

 

Ogres 1.vidusskolas darbinieku kolektīvs.

Sportiski sveic Ogres 1.vidusskolas darbinieku kolektīvu

Ritvars Raits

Pāris dienas pirms jaunā mācību gada sākuma Ogres 1.vidusskolas darbinieki pulcējās savā stadionā, kur viņus skolas simtgadē sveica Ogres novada Sporta centra (Ogres NSC) pārstāvji.

 

 

 

Ar šprotēm pildīti kartupeļu plācenīši.

Ar šprotēm pildīti kartupeļu plācenīši

Agate Gavare

Gan kartupeļi, gan šprotes tiek uzskatīti par latviešu nacionālajiem ēdieniem. Kas notiek, ja šos divus produktus savieno kopā, pagatavojot ar šprotēm pildītus kartupeļu plācenīšus? Sātīgs ēdiens, kas lieliski garšo gan karstā, gan aukstā veidā! Lūk, Ivetas Apškrūmas ieteiktā recepte!

 

Kāpēc ejam mazumā?

Jānis Arvīds Plaudis

Ceļoties līmenim Okeānā, ar katru gadu iet mazumā Latvijas zeme. Bet lēni. Daudz bīstamāk, ka ar katru gadu dzimst mazāk bērnu, un tieši tādēļ Austrumu kaimiņš arvien cerīgāk lūkojas mūsu virzienā. Cēloņi? Ne tikai dzīves līmenis. Pārticību varam vēlēties lielāku, bet badīgajā Āfrikā jaunu cilvēku pārpilnība, un, atverot vārtus, Eiropa iemantos viņus visus – 500 miljonus nabago, izmisušo, vaimanājošo bēglīšu.

Skolēnu ēdināšana – tikai uz pašvaldību pleciem?

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosinājusi tai neraksturīgo funkciju – dotāciju brīvpusdienu nodrošināšanai – nodot pašvaldībām. Tādējādi brīvpusdienu nodrošināšanai paredzēto finansējumu gandrīz 20 miljonu eiro apjomā 2020.gadā un turpmāk ik gadu varētu novirzīt IZM prioritāro pasākumu īstenošanai, tajā skaitā pedagogu algām.

Ogrē sašautais autovadītājs bijis narkotiku reibumā

Agate Gavare

Jūlijā Ogrē pēc vērienīgas pakaļdzīšanās un šaušanas aizturētais autovadītājs pie stūres bija sēdies narkotiku reibumā, informē Valsts policija (VP). To apliecinājuši saņemtie ekspertīžu rezultāti. Policijas sašautā automašīna, ar kuru pārvietojās bēglis, neesot bijusi zagta. Šobrīd notiek izmeklēšana divos kriminālprocesos – viens uzsākts saistībā ar negadījumu Rīgā, Krasta ielā, bet otrs ir par negadījumu Ogrē.

Strīdas par ūdens skaitītājiem

31.augusta Ogrē, Tīnūžu ielā, J. radās domstarpības ar īrnieci par ūdens skaitītājiem. Policijas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus.

Utis, cērmes, kašķis – kā pasargāt bērnu no parazītiem?

Dana Dadze

Atsākot skolas gaitas, aktualizējas tik nepatīkamais un delikātais, bet bērnu veselībai un labsajūtai būtiskais temats – dažādu parazītu izplatība.