Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 30.augusta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Tev viss ir jauns un apgūstams.

Ogres novada sociālajam dienestam jauna mājvieta

Dzintra Dzene

Jau gandrīz nedēļu Ogres novada sociālais dienests un tā struktūrvienības apdzīvo savu jauno, ilgi gaidīto mājvietu Ogrē, Upes prospektā 16. Sociālie pakalpojumi kļuvuši ērtāk pieejami iedzīvotājiem, un tagad tos var saņemt vienviet, pilsētas centrā, nevis dažādās adresēs, kā tas bija iepriekš. Dienesta pārcelšanās uz jaunajām telpām ilga vairākas nedēļas, bet svinīgā atklāšana notika Ogres pilsētas svētku laikā, piektdien, 23.augustā.

 

Apkures sezonai tiek gatavotas arī pilsētas katlu mājas.

Gatavošanās nākamajai apkures sezonai sākas jau vasarā

Dzintra Dzene

Vasara ir laiks, kad SIA «Ogres Namsaimnieks» speciālisti veic nepieciešamos darbus, lai sagatavotos nākamajai apkures sezonai.

 

 

 

 

SIA «Ogres Namsaimnieks» Siltumapgādes nodaļas vadītājs Igors Minovs.

Nākamgad Ogrē gaidāms siltumenerģijas tarifa pieaugums

Dzintra Dzene

Ogrē ir viens no zemākajiem siltumenerģijas tarifiem Latvijā, kurš, neņemot vērā darbaspēka, kurināmā un siltumenerģijas ražošanas izmaksu pieaugumu, nav mainījies jau divus gadus. SIA «Ogres Namsaimnieks» darbinieki sagatavojuši jaunu siltumenerģijas tarifa projektu, ņemot vērā šī brīža siltuma ražošanas, pārvades un sadales, kā arī tirdzniecības izmaksas. Jaunais siltumenerģijas tarifs iesniegts apstiprināšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

 

 

 

Pedagogus uzrunā kolēģe no Ogres Valsts ģimnāzijas Inna Zeņkeviča.

Jaunā mācību cēliena priekšvakarā pedagogi tiekas konferencē

Uldis Prancāns

28.augustā Ogres Valsts ģimnāzijā notika skolotāju profesionālās kvalifikācijas pilnveides konference «Labvēlīgas un radošas vides veidošana izglītības iestādē».

 

 

 

 

 

– Vai jūsu ģimenē 1.septembris ir svētki?

Annija Ostreiko no Ogres:

– Būs gan svētki, jo mūsu vecākais brālis Olivers sāks mācības jau 2.klasē. Jaunākajam brālītim Patrikam gan vēl kāds laiciņš jāpaciešas līdz tam, kad viņš apmeklēs bērnudārzu.

 

 

Lielvārdes Dienas centrā notikušās tikšanās goda viesi.

Lielvārdieši atklāj sev grāmatu par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Ritvars Raits

Šovasar Apgādā «Jumava» tika izdota grāmata «Iespējamā tikšanās», kuras galvenā doma – cilvēki ar īpašām vajadzībām ir mūsu sabiedrības daļa, un arī starp viņiem ir ļoti talantīgas, mērķtiecīgas un drosmīgas personības. Pagājušajā nedēļā «Jumavas» valdes priekšsēdētājs Juris Visockis, kurš pats ir lielvārdietis, Lielvārdes Dienas centrā noorganizēja tikšanos, kuras laikā interesenti varēja apmainīties domām par jauno iespieddarbu.

 

 

Ogres NSC šī gada absolventu un viņu treneru kopbilde.

Ogres NSC audzēkņi savus diplomus saņem muzejā

Ritvars Raits

Kamēr lielum lielā daļa izglītības iestāžu gatavojas jaunajam mācību gadam, Ogres novada Sporta centram (Ogres NSC), kas reizē ir arī sporta skola, trešdien, 28.augustā, bija izlaidums. Jau otro gadu šis skaistais pasākums jaunajiem sportistiem bija sarīkots Ogres Vēstures un mākslas muzeja telpās.

 

 

 

Ogres NSC komandas atraktīvie dalībnieki.

Četru novadu pedagogi «tur buru» Madlienā

Ritvars Raits

Otrdien, 27.augustā, Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma novadu izglītības iestāžu darbinieki bija pulcējušies Madlienā, lai piedalītos savās nu jau 25. Sporta spēlēs. 24 komandu konkurencē vislabāk veicās Ogres novada sporta centram, godpilnajā otrajā vietā ierindojās Jumpravas pamatskola, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa mājinieku kolektīvs – Madlienas bērnudārzs «Taurenītis».

 

 

Ķeguma novada čempionāta ielu basketbolā 3.posma laureātu kopbilde.

Ķegumā cīnās par ielu basketbola čempionu titulu

Ritvars Raits

Ķeguma novada atklātajā čempionātā ielu basketbolā aizvadīti vēl divi posmi – otrajā jau otro reizi uzvaras laurus plūca komanda «Avotu Reprezent», bet trešajā pirmo reizi triumfēja «Kapara Naglas».

 

 

 

 

Komanda «Ogre NighWatch».

«Ogre NightWatch» frisbijisti – Baltijas un Latvijas vicečempioni

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Ogres Valsts ģimnāzijas stadionā notika Baltijas čempionāts frisbijā, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas čempionāts. Čempionu titulu jau kārtējo reizi izcīnīja abas Salaspils komandas, kas bija pastiprinājušās ar dažiem ogrēniešiem un ogrēnietēm, bet vīriešu divīzijā sudraba medaļas ieguva mājinieku vienība «Ogre NighWatch».

 

 

FC «Real Pro» – Vidzemes reģiona čempione.

Ikšķiles FC «Real Pro» – Vidzemes čempione futbolā

Ritvars Raits

Par Vidzemes Jaunatnes čempionāta futbolā uzvarētāju vecuma grupā U12 kļuvusi Ikšķiles komanda FC «Real Pro», kuru trenē bijušais Latvijas izlases uzbrucējs Andrejs Prohorenkovs.

 

 

 

Kad akciju laikā cenas aug, nevis krīt…

Dzintra Dzene

Pāršķirstot reklāmu bukletus ar cenu atlaidēm, kas daudzviet tiek piedāvātas, gaidot jaunā mācību gada sākumu, vienmēr atceros kādas paziņas stāstu. Viņa prestižā veikalā bija noskatījusi dārgas kurpes. Ikdienā ejot garām šim veikalam, paziņa ar acīm apmīļoja kārotos apavus un pacietīgi gaidīja, kad būs sezonas preču izpārdošana. Sagaidīja, taču liels bija viņas pārsteigums, kad, neraugoties uz solītajām atlaidēm līdz pat 50 procentiem, noskatītās kurpes bija kļuvušas nevis lētākas, bet par 20 eiro dārgākas! Kāpēc tā? Ļoti vienkārši – naktī pirms atlaižu sākuma to cena bija dubultojusies un ar visu atlaidi vienalga bija lielāka nekā iepriekš…

OCB Bērnu nodaļai – Pateicības raksts

Ritvars Raits

22.augustā Rīgas Pasažieru ostā, uz kuģa «Romantika» klāja, notika Apgāda «Zvaigzne ABC» rīkotais «Lasīšanas stafetes 2019» noslēguma pasākums. Lasīšanas stafetē piedalījās arī Ogres Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa, kas par savu aktivitāti tika apbalvota ar Pateicības rakstu un dāvanu karti jaunu grāmatu iegādei.

Krapes senkapu dažādu laikmetu vēstījums

Uldis Prancāns

Daudzviet Latvijā lauku pagasti saudzīgi saglabājuši kultūrvēsturiskas vietas un objektus.

Gūst miesas bojājumus

27.augustā 1936.g. dzimušais B. Lielvārdes novadā, kāpjot traktorā «T40», paslīdēja un traktora brīvkustības laikā guva miesas bojājumus – kreisā pleca mežģījumu. Sastādīts CSN reģistrācijas protokols.

Pēdējo astoņu gadu laikā bērnu skaits Latvijā sarucis par 4,3 %

Šī gada sākumā 359 tūkstoši jeb 18,7 % no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem. Tas ir par 4,3 % mazāk nekā 2010.gadā, kad Latvijā šajā vecuma grupā bija 375 tūkstoši bērnu, informē Centrālā statistikas pārvalde.

Sēnes jāēd!

Uldis Prancāns

Pavisam drīz (14.septembrī) Tomē risināsies tradicionālais, aizrautīgais, ģimenes un komandas vienojošais sēņu lasīšanas, var teikt, čempionāts. Nebūtu lieki cilvēkus informēt par sēņu vērtību un iedrošināt doties mežā.

Laiks vārīt spinātzemenes

Jānis Arvīds Plaudis

Dažs lasītājs droši vien jautās: kas tas tāds par brīnumu?