Laikraksta “Ogres Vēstis Visiem” 30. decembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

* Svarīgākie notikumi Ogres novadā 2022. gadā

«Ogres Vēstis Visiem» šogad pie saviem lasītājiem dodas pēdējo – 99. reizi, lai tiktos atkal nākamgad. Ik nedēļu esam centušies informēt par, mūsuprāt, būtiskāko Ogres novada dzīvē un arī ārpus tās. Gada izskaņā piedāvājam atskatu uz notikumiem novada ikdienā, tautsaimniecībā, politikā, kultūrā un sportā.

* Lielāka pārvalde, lielāks atalgojums

Ogres novada pilsētu un pagastu pārvalžu vadītājiem un vadītāju vietniekiem no janvāra noteiktas jaunas algas. Tās būs atkarīgas no pārvaldāmās platības un iedzīvotāju skaita.

* Laime kurpjukastes izmērā

Liene Vaskāne, tuvojoties Ziemassvētkiem, sadarbībā ar Ogres novada Sociālo dienestu jau devīto gadu organizē labdarības akciju «Shoe Box». Šogad savākts ziedojumu rekords.

* Labdari apciemo slimnīcu un pansionātu

Īsi pirms Ziemassvētkiem Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi ar svētku koncertu iepriecināja Ogres pansionāta klientus, bet baptistu draudzes pārstāvji apciemoja un apdāvināja pacientus un ārstus slimnīcā.

* Mazā un ne tik mazā uzņemējdarbība novadā

Pirms novada Uzņēmēju dienas pašvaldība apzināja vietējos uzņēmējus, mājražotājus un amatniekus, kas padara mūsu ikdienu ērtāku, gardāku un skaistāku. Viņi sien sieru, mīca mālus, lej sveces. Viņi dara!

* Kinglas ārpus Riņķa mākslas dārza

Ogres muzejā vēl līdz janvāra vidum iespējams apskatīt kinētiskās mākslas pioniera Artura Arnolda Riņķa mākslas fantastiskos darbus. Nule viņš savā dzimtajā pilsētā nosvinējis 80 gadu jubileju.

* Ziemas prieki Ogrē

Vēsturisks, ilustrēts ieskats ar slēpošanu, tramplīnu un smukām dāmām saistītās ziemas prieku norisēs. Savulaik pat tika organizēti speciāli slēpotāju vilcieni, ar kuriem nedēļas nogalēs Ogrē ieradās ap 800 slēpotāju.

* Jauna gada ticējumi

Dažādi noderīgi padomi iz tautas mutvārdu apcirkņiem. Piemēram, ja jaungada naktī meitas slaukot istabu bez brunčiem, tad zem galda redzot brūtgānu.

——————————————————————————-

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!