Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 31.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

OMS izstāžu zālē aplūkojama meistardarbnīcu dalībnieku darbu izstāde.

Ogrē jau 20.reizi notiek Starptautiskas keramikas, tekstila un foto meistardarbnīcas

Dzintra Dzene

Ceturtdien, 26.jūlijā, Ogres Mākslas skolā (OMS) tika atklātas 20. Starptautiskās starpdisciplinārās keramikas, tekstila un foto meistardarbnīcas «Laika tilts», kurās šogad dalību pieteikuši 32 mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Somijas. Meistardarbnīcas, kas veltītas Ogres 90 gadu jubilejai un Latvijas simtgadei, norisināsies līdz 4.augustam.

 

 

Kūku kari var sākties!

Lauberes dienas kulminācija – kūku kari

Uldis Prancāns

Lai gan vēstures rakstos Lauberes (Loburen) vārds pirmoreiz minēts Polijas karaļa Sigismunda Augusta dokumentā 1567.gadā, kad karaļa sekretāram Špillam dāvināto zemes īpašumu skaitā iekļauts ciems ar šādu nosaukumu, lauberieši par sava pagasta vecuma atskaites punktu izvēlējušies 1917.gadu.

 

 

– Vai šovasar iznācis atpūsties dabā?

Amanda Muravjova no Ogres:

– Esmu bijusi dabā. Otrpus Daugavai, netālu no Ķeguma HES, ir jauks kempings. Tur mēs kopā ar draugiem atpūtāmies trīs dienas. Mūsu kompānijā bija daudz bērnu, spēlējām ar viņiem visādas spēles.

 

 

Skatītāju simti pulcējušies pie A.Pumpura Lielvārdes muzeja, lai baudītu «Auļu» koncertu.

«Dieva zīmes» svētki sasniedz un aplaimo Lielvārdi

Ritvars Raits

Trīs nedēļas nogales tika svinēti un svētīti Lielvārdes novada svētki «Zīmju ceļš Dieva zīmē». Zīmju ceļš izvijās no Lēdmanes caur Jumpravu, līdz pagājušās nedēļas nogalē bija sasniedzis novada galvaspilsētu Lielvārdi.

 

 

 

 

 

Makšķerēšanas festivāla rīkotāju un uzvarētāju kopbilde: Vilnis Klāsons (no kreisās), Jānis Kauliņš, Normunds Tīdemanis, Ingus Sāvičs un Valters Gulbis.

Lielvārdes zivi izmakšķerē arī 17.reizi pēc kārtas

Ritvars Raits

16 reizes Lielvārdes novada svētku programmā bija iekļautas makšķerēšanas sacensības «Lielvārdes zive», bet šovasar to rīkotāji bija nolēmuši pasākumu aizstāt ar ko citu. Tomēr arī makšķerēšana neizpalika, jo, pateicoties divu lēdmaniešu uzņēmībai, jūlija pēdējās sestdienas rītā Daugavā pie Lielvārdes parka atkal norisinājās tādas pašas sacensības – Makšķerēšanas festivāls.

 

 

 

 

 

Izskatās garšīgi – būšot arī veselīgi!

Gurķīši kurkumas marinādē

Agate Gavare

Mazdārziņu dobēs briest gurķi, tāpēc ir īstais laiks uzzināt vēl vienu jaunkalsnavietes Vinetas Grudules recepti – «Gurķīši kurkumas marinādē».

 

 

 

Ar naglu skurstenī?

Ritvars Raits

Vēl joprojām nevaru izprast – mūsu sabiedrībā tik populārie sociālie tīkli cilvēkus tuvina vai tomēr atsvešina? Vai tie spēj pilnībā aizstāt ierasto komunikāciju – acs pret aci? Laikam jau nē…

 

Pašvaldības SIA «Ogres namsaimnieks» nostrādājusi jau mēnesi

Marta Poga

No 1.jūlija, noslēdzoties pašvaldības aģentūras «Ogres namsaimnieks» reorganizācijai, darbu sākusi jaunizveidotā pašvaldības SIA «Ogres namsaimnieks».

Sāks būvēt sporta laukumu pie Lielvārdes vidusskolas

6.augustā tiks uzsākti Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas sporta laukuma būvdarbi, ziņo Lielvārdes novada pašvaldība. Plānots, ka jaunu sporta laukumu lielvārdieši iegūs četru mēnešu laikā.

Lēdmanē filmē simtgades seriālu «Sarkanais mežs»

Jūlijā trīs dienas Lēdmanē notika Latvijas Televīzijas simtgades seriāla «Sarkanais mežs» filmēšana, informē Lēdmanes tautas nama vadītāja Inese Nereta.

Ikšķiles aizsargdambja atjaunošanas darbi tuvojas noslēgumam

Marta Poga

Aizvadītajā nedēļā, 26.jūlijā, Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš un Attīstības nodaļas vadītāja Dina Vārslavāne tikās ar Valsts SIA «Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi» (ZMNĪ) pārstāvjiem, lai pārrunātu Rīgas HES ūdenskrātuves Ikšķiles aizsargdambja atjaunošanas darbu gaitu, informē Ikšķiles novada pašvaldības darbinieki. Šie darbi drīzumā noslēgsies, un objekts tiks nodots ekspluatācijā.

Birzgalē ar videonovērošanas sistēmas palīdzību tiek atmaskota zagle

Rinalds Liepiņš, Ķeguma novada pašvaldības policijas vecākais inspektors

Šī gada martā Ķeguma novada apdzīvotajos centros (Ķegumā, Birzgalē, Tomē un Rembatē) tika uzstādītas vienotā sistēmā saslēgtas videonovērošanas kameras. Kā rāda pieredze, šāds drošības pasākums sāk attaisnoties. Piemēram, jūlija sākumā, tieši pateicoties videonovērošanas ierakstam, Birzgalē tika aizturēta policijas meklēšanā izsludināta noziedzniece, bet naudu, ko viņa bija nozagusi, atguva cietusī birzgaliete.

Nokrīt no velosipēda

28.jūlijā R. Ciemupē vadīja velosipēdu un nokrita, salaužot kreisās rokas lielā pirksta kaulu.

Noteiktus produktus varēs ziedot arī pēc minimālā termiņa beigām

24.jūlijā valdība pieņēma Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā. Lai mazinātu pārtikas atkritumu rašanos, likuma grozījumi paredz, ka noteiktus produktus, kuri ir marķēti ar «Ieteicams līdz…» un kuriem beidzies minimālais derīguma termiņš, bet kuri netiek uzskatīti par nederīgiem, noteiktā laikposmā un noteiktā kārtībā būs atļauts izplatīt, piemēram, nodot labdarības iestādēm.