Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 31.marta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Egils Helmanis preses konferencē: «Ja esmu vainīgs, sodiet mani pēc visas likuma bardzības, ja neesmu – attaisnojiet pilnībā!»

Egils Helmanis: «Viss šis process būtībā ir tikai politiska izrēķināšanās!»

Ritvars Raits

27.martā Ogres rajona tiesā tika pasludināts spriedums kriminālprocesā, kurā par izspiešanu apsūdzēti Egils Helmanis un Artūrs Robežnieks. Abi tiesājamie tika atzīti par vainīgiem, katram no viņiem piespriests naudas sods simts minimālo algu apmērā (38 000 EUR). Egils Helmanis uzsver, ka šis spriedums ir tikai kārtējais posms mēģinājumā ar viņu izrēķināties kā ar neērtu un principiālu politisko pretinieku.

 

 

OSC darbinieki uzver, ka, strādājot sociālajā jomā, ļoti svarīga ir komandas un pleca sajūta pašu darbinieku starpā.

Sociālajā dienestā svarīgs ir komandas darbs un pleca sajūta

Dzintra Dzene

Ogres novada sociālā dienesta Ogres sociālā centra (OSC) darbinieki jau gandrīz mēnesi strādā jaunās telpās Ogrē, Vidzemes ielā 3. Darbinieku tālruņu numuri, klientu pieņemšanas laiki nav mainījušies. Jaunās telpas tiek pamazām pielāgotas klientiem pieejamākas un ērtākas.

 

 

 

 

Jau augusta nogalē Krapes baznīca varētu iegūt jaunu veidolu.

 

Šogad Krapes baznīca tiks pie torņa

Marta Poga

Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis un pašvaldības speciālisti devās uz Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, lai kopā ar tās vadītāju Juri Dambi nonāktu pie vienota skatījuma saistībā ar Krapes evaņģēliski luteriskās draudzes baznīcas torņa būvniecības risinājumiem.

 

Veterinārārsts Juris Tolpežņikovs, kura aizraušanās ir zirgi, joprojām sastopams arī Suntažu pusē.

Veterinārārstam Jurim Tolpežņikovam – LVB Goda biedra nosaukums

Dzintra Dzene

Suntažu pagastā pazīstamajam veterinārārstam Jurim Tolpežņikovm marta sākumā piešķirts Latvijas veterinārārstu biedrības (LVB) Goda biedra nosaukums – gan par ieguldījumu veterinārmedicīnā, gan par šīs biedrības vadīšanu aptuveni desmit gadus dažādos laika posmos.

 

 

 

– Vai 1.aprīlī mēdzat kādu izjokot? 

Sindija Tālberga no Ogres:

– Jā, protams! Tas taču ir simboliski – 1.aprīlī kādu izjokot. Tā ir pozitīvisma deva šajā dienā, cilvēki varbūt paliek nedaudz priecīgāki. Droši vien vispirms joki sākas starp draugiem, tad ģimenē.

 

Aizvadītā gada Skolotāju dienas pasākuma dubultbilde. Kristapam blakus klases audzinātāja Vanda Prancāne.

Taurupes pamatskolas 9.klase – Kristaps Strazdiņš

Uldis Prancāns

Šoreiz mūsu laikraksta rubrikā pārliecinoši startē viens vienīgs absolvents, Taurupes pamatskolas 9.klases pārstāvis Kristaps Strazdiņš kopā ar klases audzinātāju, latviešu valodas un literatūras skolotāju, direktores vietnieci mācību darbā Vandu Prancāni.

 

 

 

 

 

FK «Ogres Vilki» spēlētāji apsveic savu komandas biedru Markusu Januševski (#88) ar vārtu guvumu.

«Ogres Vilki» pret «Lielvārdi/Fans» – par Latvijas čempionāta bronzu

Ritvars Raits

Par Latvijas čempionāta florbolā vīriešu 1.līgas bronzas medaļām savā starpā sacentīsies abas mūspuses komandas – FK «Ogres Vilki» un «Lielvārde/Fans». Spēle notiks 2.aprīlī pulksten 16.00 Lielvārdes novada sporta centrā.

 

 

 

 

«Rembate Legacy» pārstāvis Uldis Veliks Rīgā uzstāda Latvijas rekordu.

«Rembate Legacy» triumfē Latvijas čempionātā

Aivars Gailītis, «Rembate Legacy» treneris

25.martā Rīgā notika Latvijas čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu, kurā sekmīgi startēja sporta klubs «Rembate Legacy».

 

 

 

 

Uz goda pjedestāla paši jaunākie velobraucēji. Pirmais no kreisās – ogrēnietis Adrians Volkovs.

Velobraucēji atklājuši sezonu Zilajos kalnos

Ritvars Raits

25.martā ar sacensībām «Zilo kalnu velokross 2017» tika atklāta velobraukšanas sacensību sezona Ogres Zilajos kalnos. Lai arī laika apstākļi nebija paši patīkamākie (sniga slapjš sniegs), par godalgotām vietām cīnījās vairāk nekā 150 lielu un mazu velosportistu, starp viņiem daudz arī Ogres un Ikšķiles novada pārstāvju.

 

 

Dzīves rekviēms

Uldis Prancāns

Laikam jau labi dzīvojas viņā saulē, / ja reiz neviens nav atgriezies…

Bieži, ļoti bieži mēs atceramies un pagodinām savus aizgājējus. Bet šoreiz runa nebūs par to, ka latviešus raksturo augsta kapu kultūra un neizbrīna lingvistiski nerātnais Kapusvētku apzīmējums…

Biedrības «Plaužezeram»  projekts veiksmīgākais Latvijā

Ogres novada pašvaldības pērn rīkotā projektu konkursa «Veidojam vidi ap mums Ogres novadā 2016» rezultātā kā pretendenti pašvaldību apvienības «Sabiedrība ar dvēseli – Latvija» , kurā ietilpst arī Ogres novada pašvaldība, reģionālās balvas un nacionālās balvas saņemšanai tika izvirzīti trīs projekti: biedrības «Plaužezeram» projekts «Bērnu rotaļu laukums pie Plaužu ezera», projekta koordinators Rolands Celmiņš, (Ogres novadā ieguvis «Gada projekta» titulu); iedzīvotāju grupas «Mēs par kaķiem!» projekts «Kaķu dzīve Ogrē», projekta koordinatore Katrīna Kūkuma; iedzīvotāju grupas «Ogres evaņģēliski luteriskās draudzes locekļi» projekts «Vieta, kur uzzied ne tikai dvēsele!», projekta koordinatore Inese Ņeverovska.

Pārvēl Ogres pensionāru biedrības valdi

24.martā Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē notika Ogres pensionāru biedrības atkārtotā kopsapulce, kuras laikā pārvēlēja biedrības valdi.

Madlienā – visaugstākais radona līmenis, bet normu nepārsniedz

Marta Poga

Šogad VSIA «Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs» (LVĢMC) veica nozīmīgu Latvijas Vides aizsardzības fonda finansētu projektu, lai noteiktu radioaktīvās vielas radona koncentrāciju dzeramajā ūdenī visā Latvijas teritorijā. Pētījumā secināts, ka radona koncentrācija it visur Latvijā ir normas robežās – no 0,1 līdz 21,7 Bq/l. Lielākā koncentrācija – 40 Bq/l – tika konstatēta Madlienā.

Sieviešu dienas atskaņas Ķegumā un metāla zagļi Rembatē

Rinalds Liepiņš, Ķeguma novada pašvaldības policijas vecākais inspektors

No notikumiem, kurus Ķeguma novada pašvaldības policijas darbā varētu atzīmēt martā, gribu pieminēt divus – neveiksmīgos džentlmeņus, kuri no Krāslavas bija ieradušies ciemos pie kādas sievietes Ķegumā, kā arī uz karstām pēdām atklāto krāsainā metāla zādzību Rembatē.

2016.gadā Ogres novadā reģistrēti 674 noziegumi

Agate Gavare

Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs informē, ka pagājušajā gadā visvairāk noziedzīgu nodarījumu reģistrēts Ogres un Dobeles novadā, bet vismazāk – Vārkavas un Rucavas novadā.

Ar varu mīļš nebūsi…

Marta Poga 

23.martā konstatēts, ka, izsitot loga stiklu, iekļūts kādā mājā Lielvārdē. Uzsākts kriminālprocess. Kā informē Valsts policijas darbinieki, likumsargi izsaukumu uz minēto māju ap pulksten 23 saņēmuši no kādas sievietes, kura, izdzirdot loga stiklu  šķindoņu, bija sapratusi, ka viņas mājā ir iekļuvis nelūgts viesis.

Konstatē laulības gredzena zādzību

Saņemta informācija, ka 23.martā kādas SIA filiālē Ogrē, Mālkalnes prospektā, klientu apkalpošanas centrā konstatēta zelta ķēdītes un laulību gredzena zādzība. Uzsākts kriminālprocess.

Pārnovadu balsis gavilē no Mazsalacas līdz Rīgai

Uldis Prancāns

2016./2017.mācību gadā Valsts Izglītības satura centra interešu izglītības un tālākizglītības departaments organizē vokālās mūzikas konkursu «Balsis 2017», kurā piedalās profesionālās ievirzes un kultūras namu kolektīvi (A grupa), kā arī vispārējās izglītības iestāžu vokālie ansambļi (B grupa).