Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 4.janvāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Gata Erdmaņa «Saldumi» ir kā atgādinājums tam, ka arī saldumi, piemēram, augļi, var būt veselīgi.

Svarīga arī dvēseles dziedināšana

Dzintra Dzene

Slimnīcas lielākoties ir iestādes, kuras apmeklē nelabprāt, bet ar SIA «Ogres rajona slimnīca» ir mazliet citādi. Šurp daudzi, pat veselas mācību iestāžu klases, nāk arī tad, kad ar veselību viss kārtībā. Viņus šurp vilina slimnīcas teritorijā izveidotais granīta skulptūru parks.

 

 

 

 

Lielvārdes pamatskolas vienības apbalvojuma saņēmēju kopbilde.

Lielvārdes pamatskolas awardiešiem – apbalvojums

Uldis Prancāns

Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā notika Valsts izglītības satura centra (VISC) rīkotais Latvijas simtgadei veltītais pasākums – Award vienību labo darbu festivāls. Tā laikā 62 jaunieši, viņu vidū arī Lielvārdes pamatskolas pārstāvji, saņēma Edinburgas hercoga starptautisko apbalvojumu.

 

 

 

 

Brūnganā skaistule mežirbe.

2019.gada putns – mežirbe

Uldis Prancāns

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) par šā gada putnu izraudzījusi mežirbi (Bonasa bonasia).

 

 

 

 

Pasakainam cepetim ir savi pagatavošanas knifiņi!

Daži izcila cepeša knifiņi

Dana Dadze

Nule aizvadīti svētki. Dažs pēc tiem piekopj atslodzi vai diētu. Vēl kāds domā, ko nav izdarījis tā, lai svētku cepetis būtu izcils. Šāda lasītājas jautājuma mudināti (būs taču arī dzimšanas dienas un vārdadienas!), noskaidrojam pasakaina cepeša pagatavošanas knifiņus.

 

 

 

Ogrēnietes Ināras Kurpnieces tirdzniecības stendu Rīgā rotāja skaisti cimdi, siltas zeķes un cepures.

Uz tirdziņu Rīgas centrālajā dzelzceļa stacijā

Anna Kudeiko, LPF Revīzijas komisijas priekšsēdētāja, folkoras kopas «Artava» dalībniece

Latvijas pensionāru federācijas (LPF) valde un tās priekšsēdētājs Andris Siliņš no 18. līdz 22.decembrim deva iespēju Latvijas reģionu pensionāriem piedalīties kārtējā Ziemassvētku rokdarbu tirdziņā Rīgas centrālajā dzelzceļa stacijā.

 

 

 

 

Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldības aģentūras «Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa «Zilie kalni» attīstības aģentūras» Uzraudzības padomes sēdē tika izskatīti jautājumi, kas saistīti ar aģentūras šā gada budžetu.

Zilajos kalnos plāno uzstādīt videonovērošanas kameras

Dzintra Dzene

27.decembrī notika Ogres un Ikšķiles novada pašvaldības aģentūras «Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa «Zilie kalni» attīstības aģentūras» Uzraudzības padomes sēde, kurā tika apspriesti šogad plānotie pasākumi un darbi, kā arī pārspriesti abu pašvaldību sadarbības galvenie virzieni.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogres politiski represēto kluba biedri tiekas gadskārtējā konferencē.

Ogres Politiski represēto kluba biedri tiekas ikgadējā konferencē

Marta Poga

Kā jau ierasts, laikā starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu, arī pagājušā gada 27.decembrī Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē notika Ogres Politiski represēto kluba gadskārtējā sanāksme.

 

 

 

 

 

– Ko sagaidāt no Jaunā gada?

Vineta Bandere no Ogres:

– Noteikti sagaidu pozitīvas pārmaiņas visā – gan Latvijas valdībā un veselības sistēmā, gan mūsu dzīves līmenī un citur. Man pašai jau viss ir kārtībā – lai tikai tā turpinās arī uz priekšu!

 

 

Jumpravas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Samsons.

Jumpravas pagasta pārvaldi vadīs Aivars Samsons

Ritvars Raits

Lielvārdes novada pašvaldības domes pagājušā gada pēdējā sēdē par Jumpravas pagasta pārvaldes vadītāju tika iecelts Aivars Samsons. Sēdes darba kārtībā bija arī punkts par pašvaldības izpilddirektora iecelšanu, bet tas atlikts uz jauno gadu.

 

 

 

Ārsts – otolaringologs Dins Sumerags savas grēksūdzes laikā.

Čekas maisos arī mūspuses cilvēki

Ritvars Raits

Ziemassvētku laikā internetā tika publicēta daļa tā devēto «čekas maisu» satura jeb apmēram 4000 Valsts drošības komitejas (VDK) aģentu kartītes. Starp tām arī kartītes ar vairāku diezgan pazīstamu mūspuses cilvēku vārdiem.

 

 

 

 

Studentu korporāciju biedri labdarības akcijas laikā viesojas pie Ogres pansionāta iemītniekiem.

Divas studentu korporācijas labdarības akcijā apmeklē pansionātus

Ritvars Raits

Kā informē studenšu korporācijas «Dzintra» filistre Ilze Borodkina, pagājušajā mēnesī ar viesošanos Ogres un Madlienas pansionātos noslēdzās divu vecāko latviešu studentu korporāciju («Selonija» un «Dzintra») organizētais labdarības projekts.

 

 

 

 

 

Ķegumiete Karolīna Matrosova apbalvošanas ceremonijā Seulā.

Ķegumietei Karolīnai Matrosovai «World Miss University» godalga

Ritvars Raits

Ķegumiete Karolīna Matrosova, kura studē Valsts policijas koledžā, decembra otrajā pusē ar panākumiem piedalījās starptautiskajā skaistumkonkursā «World Miss University», kas notika Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā, iegūstot godpilno otro vietu.

 

 

 

Ogrēniete Paula Boķe (vidū) pēc uzvaras Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē.

Ogrēniete Paula Boķe uzvar BJKSS Kausa izcīņas 1.posmā

Ritvars Raits

Decembra nogalē Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē norisinājās Bērnu un jaunatnes kamaniņu sporta skolas (BJKSS) Kausa pirmais posms. Jauniešu grupā par šo sacensību uzvarētāju kļuva ogrēniete Paula Boķe, informē jaunās sportistes pārstāvis un tēvs vienā personā – Endijs Boķis.

 

 

 

 

«Izturība» pozē pie vienas no eglēm, turklāt dara to savā firmas stājā.

Ikšķilieši skrien pirms un pēc gadu mijas

Ritvars Raits

Ikšķilē par labu tradīciju kļuvusi Jaunā gada sagaidīšana sportiskā garā – ar skriešanu. Pateicoties komandas «Izturība» biedru aktivitātei, ikšķilieši tagad skrien gan Vecā gada pēdējā, gan Jaunā gada pirmajā dienā.

 

 

 

 

Ogres svarcēlāji Ritvars Dukovskis (no kreisās) un Jānis Griškovs Dobelē.

Ogres svarcēlājiem zelts un sudrabs Vecgada kausa izcīņā Dobelē

Andris Krauja, Ogres NSC sporta attīstības darba organizators

Aizvadītā gada nogalē Dobeles sporta hallē norisinājās vienas no tradīcijām bagātākajām svarcelšanas sacensībām Latvijā – «Vecgada kauss 2018». Tajās startēja arī divi Ogres novada sporta centra pārstāvji, turklāt ļoti sekmīgi – Ritvars Dukovskis savā svara kategorijā kļuva par uzvarētāju, bet Jānis Griškovs ar jaunu Latvijas rekordu raušanas disciplīnā izcīnīja otro vietu.

 

 

Jauns gads – jauni likumi un tikumi

Dzintra Dzene

Kā jau ierasts, sākoties jaunam gadam, daudzi dod sev solījumus. Kāds apņemas būt biežāk ar saviem tuviniekiem, cits – vairāk strādāt, kāds – notievēt, vēl kāds atmest kaitīgos ieradumus un pievērsties veselīgākam dzīvesveidam. Šiem solījumiem nav likumiska spēka, un, kā vēlāk sokas ar to izpildi, tas paliek katra paša ziņā. Jaungada sākums ir arī laiks, kad spēkā stājas dažādas izmaiņas likumdošanā. Piemēram, šogad tie ir 139 jauni tiesību akti, no kuriem 34 likumi un 78 Ministru kabineta (MK) noteikumi, bet 50 tiesību akti no 1.janvāra savu spēku zaudējuši.

Pērn Ogres slimnīcā piedzimuši 434 mazuļi

SIA «Ogres rajona slimnīca» Dzemdību – ginekoloģijas nodaļā pērn pasaulē nākuši 434 mazuļi. 2015.gadā Ogres slimnīcā piedzima 338 bērni, 2016.gadā – 379, 2017.gadā – 451.

Ar ledus gabalu sabojā auto

27.decembrī Ogrē, Grīvas prospektā, no jumta krītošs ledus gabals radīja bojājumus automašīnai «VW GOLF».

… varbūt ikdienā mēs nemaz neprotam un nevēlamies mīlēt un būt mīlēti?

Ivita Zālīte

Gads iezīmē vēl vienu noietu dzīves posmu. Arī mēs, dažs piespiedu, cits brīvprātīgi, posāmies Lielā brīnuma sagaidīšanai un nemanot tikām «ievilkti» pārdomu laikā.

Pastnieciņi, paldies par Jūsu smago darbu!

Ar patiesu cieņu, Ģetrūde Ivanova, Lielvārdē

Labdien, mana avīzīte «Ogres Vēstis Visiem»! Gribu uzrakstīt, cik mīļa un gādīga man ir pastniecīte Ausmiņa Roste.

Būtiski – par sauļošanos solārijā

Agate Gavare

Sauļošanās solārijā nav drošāka par sauļošanos saulē, jo abos gadījumos tiek izstarots ultravioletais (UV) starojums. Solāriju iekārtās UVB starojuma intensitāte ir aptuveni līdzīga saules izstarotajai, bet UVA starojums solārijā ir 10 līdz 15 reizes intensīvāks par saules radīto, brīdina Veselības inspekcija.