Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 4.oktobra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Jānis Smelters laipni piedāvā nobaudīt Ingverini.

«Novadu garšas» noslēguma festivālā piedalās arī mūsējie

Uldis Prancāns

27. un 28.septembrī jaunajā kultūras un izklaides centrā «Hanzas Perons» Rīgā risinājās Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotais «Novadu garšas» noslēguma festivāls – gadatirgus «Nogaršo Latviju Rīgā!»

 

 

 

Daudzdzīvokļu māja Ogrē, Grīvas prospektā 6.

Izstrādā ieteikumus par nākamgad daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās prioritāri veicamajiem darbiem

Dzintra Dzene

SIA «Ogres Namsaimnieks» pārvaldīšanā esošo daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieki līdz šā gada 15.oktobrim savās pastkastītēs saņems dzīvojamās mājas apsaimniekošanas plānu 2020.gadam, kurā būs redzama apsaimniekošanas maksa un ieteiktie prioritāri veicamie darbi.

 

 

Digitālo strūklaku komplekss.

Līdz ar rudens iestāšanos ieziemota digitālā strūklaka

24.septembrī ieziemots strūklaku komplekss «Digitālais ūdens aizkars» Brīvības ielas skvērā līdzās ēkai «Pie zelta liepas», informē Ogres novada pašvaldības aģentūras «Ogres komunikācijas» direktora pienākumu izpildītājs Artūrs Robežnieks.

 

 

 

 

Psiholoģe Anita Rošāne.

Strādāt gudrāk, nevis vairāk

Anita Rošāne, Mg.psychol., Mg.publ.relat.

Vislielākā cilvēku nelaime ir tā, ka viņi pat nemēģina pelnīt sev iztiku ar to, kas viņus interesē, un ļoti bieži pat nezina, kas ir viņu talants, nav gatavi neko darīt, lai šajā dzīves jautājumā justos piepildīti, jo pieņem, ka darbā justies slikti ir normāli.

 

 

 

– Vai apmeklēsiet Ogres Kultūras centra Atvērto durvju dienu?

Arnita Īvāne no Jaunogres:

– Nē! Viens bērns, otrs bērns – nav laika. Vienreiz Ogres Kultūras centru esmu apmeklējusi ar lielāko bērnu. Bijām izrādē. Man patika, bērnam arī patika. Mazākais bērns varētu traucēt citiem, ja pasākuma laikā neguļ.

 

 

Ogrēnietis Igors Viktorovs.

Igors Viktorovs: «Latvijā es neesmu zaudējis nevienu cīņu!»

Anita Zeiliņa

Igors Viktorovs uz interviju paņēmis līdzi fotogrāfiju albumu ar attēliem no savas boksera karjeras pirmsākumiem. Te ir jaunības gadu bildes, kolēģi, audzēkņi un paša un audzēkņu zvaigžņu stundas.

 

 

 

Zina un Kaspars jau ar apsveicēju ziedu pušķiem.

Tikšanās ar dzejnieci Zinu Budahu un mūziķi Kasparu Krastiņu

Uldis Prancāns

Dzejas dienu mēnesim aizejot, 27.septembrī Taurupes izglītības iestādē ar stāstu par sevi un izjustām dzejas rindām viesojās Taurupes vidusskolas absolvente, Ogres novada literāri radošās apvienības «Sirdsdoma» dalībniece, četru grāmatu autore Zina Budaha, bet par melodisko noformējumu rūpējās mūziķis Kaspars Krastiņš.

 

 

 

Savu dzeju lasa Agita Freiberga.

Dzejas dienu kafejnīca Tomē

Vilhelmīne Eisaka, pensionēta skolotāja Ķegumā

27.septembra vakarā nonākam Tomes muzejā, bijušajā skolas ēkā.

 

 

 

 

Dzejnieks un mūziķis Lauris Valters.

Lielvārdietim Laurim Valteram iznācis pirmais dzejoļu krājums

Ritvars Raits

Septembrī, kas Latvijā jau izsenis uzskatīts arī par Dzejas dienu mēnesi, iznācis mūziķa Laura Valtera pirmais dzejoļu krājums «Visumā Veidoti Vārdi». Starp citu, Valters, kuru tagad varam dēvēt arī par dzejnieku, ir lielvārdietis.

 

 

 

Inguna Rībena (no labās) kopā ar Ķeguma novada domes priekšsēdētāju Raivi Ūzulu un tūrisma speciālisti Ievu Vējoni.

Saeimas deputāte Rībena apmeklē simbolpieminekli Birzgalē

Ritvars Raits

1.oktobrī Ķeguma novadā viesojās Saeimas deputāte un arhitekte Inguna Rībena. Galvenais I.Rībenas vizītes mērķis bija Andreja Pumpura dzimto māju «Meža Ķeirānu» kādreizējā atrašanās vieta Birzgales pagastā, kur 1988.gadā, atzīmējot eposa «Lāčplēsis» simtgadi, svinīgi tika atklāts viņas un izcilā tēlnieka Jāņa Karlova veidotais kopdarbs – grandiozs, vairāk nekā sešus metrus augsts akmens simbolpiemineklis.

 

 

 

 

 

Kaspars Bērziņš.

BK «Ogre» jauno sezonu sākusi ar uzvaru pagarinājumā

Ritvars Raits

28.septembrī ar spēli starp komandām BK «Ogre» un «Jūrmala Betsafe», kas notika Ogres 1.vidusskolas sporta hallē, startēja Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas jaunā sezona. Cīņa bija ļoti dramatiska – pamatlaikā ogrēnieši izglābās no zaudējuma (76:76), bet papildlaikā, pateicoties Kaspara Bērziņa diviem tālmetieniem, pie uzvaras ar 85:83 tika Ogres komanda.

 

Ogres komanda «Metēji».

Latvijas čempionātā debitējusi Ogres florbola komanda «Metēji»

Ritvars Raits

Vairākus gadus Latvijas čempionātā florbolā Ogri pārstāv komanda «Ogres Vilki», kas nu jau trešo sezonu cīnās ELVI florbola līgā vīriešiem. Šoruden Latvijas čempionātā debitējusi vēl viena Ogres komanda – FK «Metēji», kas spēlē vīriešu 2.līgā un jau paguvusi izcīnīt pirmo uzvaru, viesos ar 13:6 sakaujot «Liepupi».

 

 

Ogrēniete Rita Žuravļova (pirmā no labās).

Mūsu senioriem četras medaļas un trīs rekordi Venēcijā

Aivars Puriņš, Ogres novada vieglatlētikas senioru pārstāvis

Septembrī Itālijas pilsētā Venēcijā norisinājās Eiropas čempionāts vieglatlētikā veterāniem (EMAC 2019), kurā Latviju pārstāvēja 40 vieglatlētikas seniori, starp viņiem bija arī ogrēniete Rita Žuravļova (soļošana) un ogresgalietis Jānis Gailis (skriešana). Ogres novada pārstāvji izcīnīja četras medaļas (vienu sudraba un trīs bronzas), kā arī uzstādīja trīs Latvijas rekordus.

 

Vai dāsnums iedvesmo?

Dzintra Mozule

Izdzirdot tik negaidīto vēsti par Latvijas filantropa Borisa Tetereva došanos Mūžībā, man radās vēlēšanās uzmeklēt 2010.gada septembra «Ogres Vēstis Visiem». Tur publicējām Ievas Nikoletas Dāboliņas pasaku par Latviju. «Pārdomā, kādu Latviju Tu vēlies, un uzraksti man savu pasaku! Te gan noteikumi ir vairāki – tai jābūt pozitīvai, iedvesmojošai un ar labām beigām.

Rūpnieku ielai piebraucamos ceļus sola sakārto līdz novembra nogalei

Dzintra Dzene

Ogrē, Rūpnieku ielā, dzīvojošie ir satraukti, vai pēc ielas bruģēšanas darbu pabeigšanas tiks atjaunoti pārraktie piebraucamie ceļi pie īpašumiem.

Domes ārkārtas sēdē iebilst pret ATR plānu

2.oktobrī notika Ikšķiles novada pašvaldības domes ārkārtas sēde, kurā deputāti vienbalsīgi pieņēma lēmumu atzīt Ministru kabineta 2019.gada 17.septembra konceptuālajā ziņojumā «Par administratīvi teritoriālo iedalījumu» administratīvi teritoriālā iedalījuma projektā paredzēto Ikšķiles novada pievienošanu Ogres novadam, nosakot Ogres pilsētu par jaunizveidotā novada administratīvo centru, par nepamatotu, Ikšķiles novada iedzīvotāju interesēm un labas un pienācīgas pārvaldības principiem neatbilstošu.

Bez vēsts pazudusī ogresgaliete atrasta Ogrē

Dzintra Dzene

2.oktobrī plašsaziņas līdzekļos tika izplatīta informācija par 1937.gadā dzimušas Ogresgala pagasta iedzīvotājas Saulcerītes Timinskas bezvēsts prombūtni.

Vēršas pie mediķa

30.septembrī Ogrē, Mālkalnes prospektā, pie ārsta vērsās 1973.gadā dzimusī K., kurai konstatēta kreisās potītes trauma. Sieviete miesas bojājumus guvusi, bēgot no vīrieša, kurš viņai uzmācies. Policijas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus.